Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen világot élünk? Kamudipl...

Milyen világot élünk? Kamudiplomák országa? Szociológia diplomás, GDF műszaki menedzser diplomás, Metropolitan diplomás ismerőseim többszörösét keresik, mint én?

Figyelt kérdés

Szociológiát (3 éves kamuképzés) végzett ismerősöm, egy kicsi alapkezelőnél 450 ezret keres, 3 év után, back office területen.


Metropolitanos ismerőseim: egyik key-account másik beszerző, mindketten kereskedelemben vannak, és mindketten 400 ezer körül keresnek.


GDF műszaki menedzser egy SSC-ben dolgozik, nem tudom pontosan mi a pozíció neve, én ezeket excel mágusnak hívom gúnynéven. 300 ezret keres...


ÉS MOST JÖN A VICC


Én egy GÉPÉSZMÉRNÖKI diplomával keresek 200 ezret, ezt is 170-ről emelték meg nemrég. Magyarország 2017 taps taps. Igen, tudom, váltsak, ha nem tetszik. DE NINCS JOBB. Talán legyek én is könyvelő??? Költözzek ki Kecskemétre vagy Győrbe?



2017. jan. 11. 20:41
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/133 anonim ***** válasza:
75%
Akinek nincs 8 osztálya az igen lője magát főbe,vagy mehet az utcára,így járt ossza magának be,mindenki a saját szerencséjének a kovácsa.
2017. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/133 anonim ***** válasza:
86%

Azért van mit megértek angolba, csak az a folyékony társalgáshoz kevés. nyílván aki azt mondja, hogy nem tud az valamennyit tud, de azért van reális énképe és ezt nem nevezi nyelvtudásnak.

Tesómék cégéhez ahol dolgozik jelentkezett egy csávó raktárba oda volt írva, hogy öt nyelven beszél. Mentek hozzá, hogy tényleg öt nyelv? az állásinterjún és monta hogy igen. de mégis mit? Hát köszönni meg egy két szót. pffff el is küldték a faxba. :D IQ bajnok.

2017. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/133 anonim ***** válasza:
79%

Pontosan,az lópucu.

Tárgyalási angol kell,nálunk IT-ban ha nem tudsz angolul teszik is le a telefont a HR-sek,ALAP.

Diploma nem is de szakmai tapasztalat + angol + soft skillek = jól fizető állás,karrierrel.

2017. jan. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/133 anonim ***** válasza:
100%
De ezt én nem is kérdőjelezem meg. Igazad van.
2017. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/133 anonim ***** válasza:
100%
Akinek 8 általánosa van csak, ne csodálkozzon, hogy olyan munkát kap, amit kb. egy betanított majom is el tud végezni.
2017. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/133 anonim ***** válasza:
86%
az benne a poén, hogy gyárban tudnak ők is jól keresni ha már régi dolgozók akár mint egy közepes jó helyen lévő diplomás. az órabérek, plusz gyerek utáni kedvezmények, stb... a sok ilyen gúnyolódó senkiházi azért nevet az ember pofájába amikor mondja, hogy " nah diplomás..." mert tudja, hogy hazaviszi a két kilót és még az iskolát is alig tudta kijárni.
2017. jan. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/133 anonim ***** válasza:
71%

Az lehet hazavisz 2k-t 5-10 év után,egy IT-s ezzel szember 300nettóval kezd vagy többel,mert nem találnak ember sem hálistennek,és egyre kevesebben vagyunk,és ez csak nőni fog.

Ezzel szemben egy gyári melós 200k-t fog keresni végig ha előléptetik talán 300k-t de ez a csúcs,az még nem nagy dolog mindig.

2017. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/133 anonim ***** válasza:
100%

hát azért hidd el nekik nagy dolog. mert nem hetvenezret kap mint sok sori melós hanem kétszázezret... hidd el nagyjából vágom az árakat, mert sokat voltam gyárakban...

De van még értelme szerinted most ciscoba öljek bele pénzt? akkor sem garantált semmi. akkor is most akkor megint kéne valami meló hogy jöjjön is be pénz, közben meg már el kéne költöznöm onnan is ahol vagyok... nem érek rá még éveket elleni itt sem... nem minden csak akarás kérdése hanem lehetőségeké is...

2017. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/133 anonim ***** válasza:
77%

Akkor még egyszer:

-Tanulj meg angolul normálisan

-Jelentkezz a British Telecomhoz,ott kiképeznek téged és kapsz kb. 300k nettót.

2017. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/133 anonim ***** válasza:
92%
Vágom. :P
2017. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!