Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen világot élünk? Kamudipl...

Milyen világot élünk? Kamudiplomák országa? Szociológia diplomás, GDF műszaki menedzser diplomás, Metropolitan diplomás ismerőseim többszörösét keresik, mint én?

Figyelt kérdés

Szociológiát (3 éves kamuképzés) végzett ismerősöm, egy kicsi alapkezelőnél 450 ezret keres, 3 év után, back office területen.


Metropolitanos ismerőseim: egyik key-account másik beszerző, mindketten kereskedelemben vannak, és mindketten 400 ezer körül keresnek.


GDF műszaki menedzser egy SSC-ben dolgozik, nem tudom pontosan mi a pozíció neve, én ezeket excel mágusnak hívom gúnynéven. 300 ezret keres...


ÉS MOST JÖN A VICC


Én egy GÉPÉSZMÉRNÖKI diplomával keresek 200 ezret, ezt is 170-ről emelték meg nemrég. Magyarország 2017 taps taps. Igen, tudom, váltsak, ha nem tetszik. DE NINCS JOBB. Talán legyek én is könyvelő??? Költözzek ki Kecskemétre vagy Győrbe?



2017. jan. 11. 20:41
 121/133 anonim ***** válasza:
100%
@120 hozzászólásnál célszerű megnézni, hogy mi a különbség a kuli és a lutri között.
2017. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/133 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy meg most tapasztalom, hogy nagyon fontos a diploma mellett a nyelv tudás megléte. Persze ez nem újdonság, ma már minden kis cég kéri, az sem gáz, ha maga a tulaj xart sem tud, de az emberei lehessenek bevethetőek még másik ötezer különböző feladatra is... Aki nyelvet tud, és van akár egy gagyi diplomája is az nyerő így is, úgyis... higyjétek el!!!! Azt inkább beiskolázzák a munkaadók, csak maradjon a nyelvtudásával náluk...
2017. febr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/133 anonim ***** válasza:
76%

120-as

én most helyezkedtem el, friss diplomásként, netto 200ért gazdasági mérnökként :D műmen diplomával

és mondom, több ismerős is netto 220-300as nettoval kezdett :D persze nem egyből főnök pozícióba (ezt ki mondta?) de pl a főnököm főnöke is műszaki menedzserként végzett :) és CEO

2017. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/133 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a 200 ezer Ft is kevés, a fizetés emelési kényszer pedig a legtöbb cégnél elég gyenge. Vannak olyan volt kollégáim akik 2 év után is alig keresnek 40-70 ezer Ft-nál többet a kezdőfizetésüknél.

Én gazdálkodás és menedzsmentet végeztem, 1 évet dolgoztam egy multinál Budapesten. Elnézve azokat akik több éve voltak ott az elvégzett munka és a fizetés nem voltak egálba. Nem voltak ritkák olyan napok amikor reggel 8-tól este este 20-23-ig bent kellett rohadni az irodában. Rengeteg felelősség ami terhet és nyomást jelent, ez mellé feszített munkatempó, el kell viselni a főnököket és abszolút, de nincs megfizetve.


Budapesten egy 200 ezer Ft-os fizetésnek több mint a felét elviszi az albérlet. Ez a fizetés kb. olyan 2007 körül lett volna reális. Arról nem is beszélve, hogy magas fokú nyelvtudás már teljesen alap. 260 ezer nettó alatt szóba sem állnék senkivel pályakezdőként. Egyszerűen, mert nem lehetne normálisan fedezni a kiadásokat. És nem azért tanultam 4+3,5 évet, hogy utána még évekig remete életformát folytatva, lemondva minden szórakozásról fizetés emelésre várjak. Ezzel szemben 2013-ban az átlag alap gazdasági diplomával rendelkező pályakezdők fizetése bruttó 240 ezer Ft volt. Azóta sem emelkedett túlságosan.


Persze mindig vannak kivételek akik képesek viszonylag gyorsan (értsd 3-5 év alatt) felverekedni magukat valamilyen vezetői pozícióba és akkor keresnek nettó 400-500 ezer Ft-ot, de a többség megmarad a pályakezdő pozícióba, így viszont jobb esetben is alig 60-100 ezer Ft-tal keresnek többet kezdő fizetésüknél. Ami nagyon kevés ahhoz, hogy az ember normális életszínvonalat tudjon kialakítani. Nem hiába hagyják itt sokan a jónak tűnő helyzetüket és mennek külföldre gyári munkásnak, meg felszolgálónak diplomával.

2017. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/133 anonim válasza:
100%

Igaz, hogy a kérdés fél éves már, de annyira tenyérbemászóan gyerekes stílusa van a kérdezőnek, hogy nem bírtam ki, hogy ne írjak.

Kedves Kérdező! Az ember nem azért tanul gépészmérnöknek, hogy 200 ezret keressen. Ha te 200 ezret keresel, valószínűleg azért, mert (még) nem érdemelsz többet, vagy az a tipikus világtalan ember vagy, aki ahelyett, hogy felmenne linkedin-re normális fejlődő céget keresni magának, itt hisztizik és futtatja magát. Azt meg végképp nem értem, hogy mi ez a kamu diploma szöveg, amit nyilván azért használsz, hogy jobban érezd magad a bőrödben. Az egyik ismerősöm érettségi bizonyítvánnyal(sales manager) keres 300 ezret nettóban kapcsolatok és seggnyalás nélkül vidéken. Legjobb bizonyítéka, hogy egy mérnöki diploma nem elég ahhoz, hogy eladd magad. A hozzáállásodból és a lenéző "megmondó ember" stílusodból arra következtetek, hogy nem hiába tartasz ott, ahol. Azt tanácsolom, hogy szokj hozzá a körülményekhez, mert úgy gondolom te még jó ideig ezen a szinten maradsz tekintve, hogy az ilyen emberekért nem szívesen kapkodnak a munkáltatók.

2017. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/133 anonim ***** válasza:

Kérdező, mi a helyzet veled azóta? Megvan már a nettó 220? :D

Gondolom a helyzet változatlan, a sok metropolitant meg szociológiát, műszaki menedzser szakot leszarozó kérdést meg neked tulajdoníthatjuk. :D

2018. jan. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/133 anonim ***** válasza:
100%
Oh, most látom, hogy kitiltottak. De gondolom ez nem akadályozott meg abban, hogy 50 új regisztrációt csinálj, és úgy folytasd a sírást :D
2018. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/133 anonim ***** válasza:
100%

Szociológus vagyok, most ajánlottak nettó 200 ezres fizetést egy új helyen, ahol excel-mágusnak kell lenni.

Én már csak ilyen szerencsétlen kamudiplomás vagyok, nincs meg a 450. :'(

2018. jan. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/133 anonim ***** válasza:
És ahhoz meg mit szóltok, hogy tanárként most nekem egy Angol tanárit szakot kéne leraknom, aminek a feltétele, hogy a tanárképzőre felvegyenek eleve egy felsőfokú nyelvvizsga, mert tanárhiány van, és az én meglévő tárgyamat is két tannyelvű sulink lévén angolul kéne tanítani. Na most én alapfokon vagyok most ez az egyik, a másik, hogy saját költségen kéne tanulnom, mert határozott egyenlőre a szerződésem, és csak határozatlant tud a suli támogatni... 1 óra kb 3000-3500 Ft /45 perc. :D
2018. jan. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/133 anonim ***** válasza:
Pontosítva: Tehát több száz órát kéne felvennem, hogy felsőfokra eljussak valahogy. Jah, és sajnálja nálunk még a gazdaságis is a fizetést a tanároktól. Pedig jópár diák amit megenged magának.... én nyugodt vagyok, csak mikor látod egy gyereken, hogy direkt köcsö g veled, már bocsi a leírásért, valahogy legszívesebben.. hát inkább nem írom le. De tényleg fura, hogy most a 12-14 évesek játszák azt a vagányat, amit régebben 17-18 évesek engedtek meg maguknak. Ők sem jogosan, de az azért már kor volt, de egy tinédzser? Pfffff
2018. jan. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!