Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen világot élünk? Kamudipl...

Milyen világot élünk? Kamudiplomák országa? Szociológia diplomás, GDF műszaki menedzser diplomás, Metropolitan diplomás ismerőseim többszörösét keresik, mint én?

Figyelt kérdés

Szociológiát (3 éves kamuképzés) végzett ismerősöm, egy kicsi alapkezelőnél 450 ezret keres, 3 év után, back office területen.


Metropolitanos ismerőseim: egyik key-account másik beszerző, mindketten kereskedelemben vannak, és mindketten 400 ezer körül keresnek.


GDF műszaki menedzser egy SSC-ben dolgozik, nem tudom pontosan mi a pozíció neve, én ezeket excel mágusnak hívom gúnynéven. 300 ezret keres...


ÉS MOST JÖN A VICC


Én egy GÉPÉSZMÉRNÖKI diplomával keresek 200 ezret, ezt is 170-ről emelték meg nemrég. Magyarország 2017 taps taps. Igen, tudom, váltsak, ha nem tetszik. DE NINCS JOBB. Talán legyek én is könyvelő??? Költözzek ki Kecskemétre vagy Győrbe?



2017. jan. 11. 20:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/133 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk az egyetemen, amikor volt olyan óra ami az egész évfolyamnak volt, konkrétan kijelentették a tanárok az egyik szak hallgatóinak hogy remélik tudják hogy amire jöttek az felér a 0-val. Kicsit mellbevágás annak, aki azért tanult a gimnáziumban hogy bekerülhessen oda, majd maga az oktatója közli hogy kisfiam, mehetsz a búsba ezzel semmire nem mész majd.
2017. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/133 anonim ***** válasza:
39%

Valamit szarul csinálsz,mondjuk egyetem alatt is dolgoznod kellett volna.

Az,hogy te 200-t kapsz magadnak köszönd,mondjuk el kellene kezdeni pályázni új helyekre,nem gondolod?

Lehet elvégeztek kiegészítő szakokat is még az ismerőseid.

2017. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/133 anonim ***** válasza:
31%
De azért azok után is felveszik a lóvét a tanárok akiknek ilyen töltelék xarokat tanítanak nem? Sok a bunkó tanár amúgy. hát igen, igazából van, hogy egy végzettségnek van felvevőpiaca és van, hogy nincs. Ezért tényleg jobb biztosítás alapon egy nyelvet jól beszélni és máris kinyalják a seggét az embernek. :D
2017. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/133 anonim ***** válasza:
27%
A diplomához mivel kötelező egy minimum középfokú nyelvvizsga, ezért gondolom minden diplomás tud kommunikációs szinten beszélni egy nyelvet. Én abban látom azt hogy kit hova vesznek fel, hogy ezen kívűl tud-e más nyelven is beszélni, illetve hanyas a diplomája. Mégicsak többet ér egy kítűnő mérnöki diploma, 2 emeltszintű nyelvvizsgával, mint egy kettes egy középfokú nyelvvizsgával, hiába diploma mindkettő.
2017. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/133 anonim ***** válasza:
96%
Soha senkit nem érdekelt a diplomában szereplő jegyem vagy a nyelvvizsga bizonyítványaimban szereplő százalékok (főleg, hogy felvétel után kérték csak el lemásolni). Az viszont pl. lényeges volt, hogy 3 magyar mondat után az interjú többi részét idegen nyelven toltuk.
2017. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/133 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó, gondolom ez is változó, nálam nem kérdezték milyen nyelven tudok, mert csak magyarul kell beszélnem a munkám során, viszont első kérdés volt hogy jelesre végeztem-e. Ki hogy kéri.
2017. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/133 anonim ***** válasza:
100%
jó hát ahol kérik a nyelvet ott nyílván az számít. valahol meg az is, hogy melyik suliban végeztél ez változó mint tudjuk. De azért az a kis tiszteletet megérdemli az is aki nem tudta ötösre végezni szerintem, mert ő legalább nem hagyta ott a sulit négy félév után. nem? Örüljön aki jobb képességű, ne fikázzon ha így érzi.
2017. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/133 anonim ***** válasza:
92%
Persze hogy megérdemel, egy "kamudiplomát" sem könnyű megszerezni, pláne nem egy rendeset. Munkáltatója válogatja kinek mi számít, kár ezen összekapni.
2017. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/133 anonim ***** válasza:
85%
Én csak ezt nem szoktam érteni hogy ha valaki felrak bármilyen kérdést előbb utóbb betámadják... :D de amúgy még a gyerek topicban is, három válaszoló után voltam én szemétláda, minden... :D frusztrált köcsög országban élünk...
2017. jan. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/133 anonim ***** válasza:
97%
#49 Igen sajnos.
2017. jan. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!