Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen világot élünk? Kamudipl...

Milyen világot élünk? Kamudiplomák országa? Szociológia diplomás, GDF műszaki menedzser diplomás, Metropolitan diplomás ismerőseim többszörösét keresik, mint én?

Figyelt kérdés

Szociológiát (3 éves kamuképzés) végzett ismerősöm, egy kicsi alapkezelőnél 450 ezret keres, 3 év után, back office területen.


Metropolitanos ismerőseim: egyik key-account másik beszerző, mindketten kereskedelemben vannak, és mindketten 400 ezer körül keresnek.


GDF műszaki menedzser egy SSC-ben dolgozik, nem tudom pontosan mi a pozíció neve, én ezeket excel mágusnak hívom gúnynéven. 300 ezret keres...


ÉS MOST JÖN A VICC


Én egy GÉPÉSZMÉRNÖKI diplomával keresek 200 ezret, ezt is 170-ről emelték meg nemrég. Magyarország 2017 taps taps. Igen, tudom, váltsak, ha nem tetszik. DE NINCS JOBB. Talán legyek én is könyvelő??? Költözzek ki Kecskemétre vagy Győrbe?



2017. jan. 11. 20:41
 111/133 anonim ***** válasza:
87%

"Arra kíváncsi lennék, hogy szociológus hogy keres ennyit."


Hedge-fundoknál ez aprópénz. Viszont bekerülni ismeretség, vagy spéci skillek nélkül elég nehéz.

A szociológia meg annyira nem is áll távol a közgazdaságtantól, a klasszikus közgazdaságtan is egy társadalomtudomány, ami nem a könyveléssel meg a menedzsmenttel foglalkozik, hanem pl. társadalmi elemzésekkel, munkanélküliséggel, politikával, szóval a szociológia közelebb áll az igazi közgázhoz, mint gondolnád.

A tőzsdei szakvizsga meg nincs kikötve, hogy csak közgázon végzett emberek tehetik le. Angliában történészek, fizikusok dolgoznak befektetési bankokban, Jordan Belfort is biológus volt, Soros Györgynek filozófiából van diplomája, szóval felesleges ez a büfészakozás, büfé-egyetemezés :D, mindenkinek annyit ér a papírja, amennyit kihoz belőle.

2017. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/133 anonim ***** válasza:
82%
Vezető autóipari multinál dolgozom, világszinten 270 lokációja van a cégünknek, tier1, tier2 szinten vagyunk. 78 európai lokációból a mi gyárunk a legnagyobb, csak gyártunk, a design nem itt van. Szerintem, nincs olyan gépészmérnök a gyárban, akinek ne kellett volna vevővel beszèlnie még, pedig a kb 70 mérnökből legalalább 35 gépész ;)
2017. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/133 anonim ***** válasza:
89%

Azért kérdezem, mert szociológusként végeztem, de egyelőre nem nagyon tudtam ebben elhelyezkedni, leszámítva egy nem túl sok perspektívával kecsegtető civil szervezetet.


Szóval ha szereznék mellé valamilyen pénzügyi tudást (pl. tőzsdei szakvizsga), azzal már mindjárt több esélyem lenne.

2017. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/133 A kérdező kommentje:

Az igen öcsém, téged melyik egyetemről szalasztottak?

Tier 1, Tier 2 cégek nem gyártanak közvetlenül a fogyasztói piacra, milyen vevőkkel tárgyalsz akkor?

Maximum a megrendelő cégekkel, partnerekkel lehet tárgyalni, te ezeket hívod vevőnek? :D Jobb helyeken erre vannak mérnök menedzserek vagy key-accountok.

2017. jan. 18. 22:15
 115/133 anonim ***** válasza:
28%
Pfff most tényleg nektek ez a legfontosabb, hogy melyik mérnök tart kapcsolatot az ügyfelekkel? :D Kérdező még te is eltértél saját kérdésedtől... :D Hagyjátok már a faxba.... nem mindegy? :D
2017. jan. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/133 anonim ***** válasza:
19%

# 113


Csinálj hozzá egy CEU-s mesterképzést :D:D

2017. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/133 anonim ***** válasza:
15%

# 115

Te az első oldaltól kezdve megosztod velünk az "értelmes" észrevételeidet, mégsem zavar senkit.

2017. jan. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/133 anonim ***** válasza:
11%
Azt ne mond, hogy csak hül yeségeket írtam. :P de mindegy igazad van, beszélgessetek..... :)
2017. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/133 anonim ***** válasza:
80%

várj, elkeserítelek... egyik műszaki menedzser ismerősöm most végzett, és netto 270-et kap, plusz egyéb térítések :)


másik meg csak homályosított titoktartási miatt, de annyit elmondott, hogy alulról karcolja a 4 kilót (de neki van 3 nyelv tudása mellé)


(am műmen abszolute nem kamudiploma, csak a magukat nagyratartó gépészek pökhendiskednek ezzel... Óbudain is, érdekes, a gépészes diákok, tanárok, végig ott fröcsögtek, hogy 'maguk nem lesznek semmik, csak elcsesznek 4 évet az életükből'... aztán lehet pont az ő főnökük leszünk; boom; miközben a villamosmérnökök külön örülnek a műmen képzésnek, mert 'végre nem kell nekünk a közgazdászokkal egymás mellett eltárgyalni, hanem itt vannak maguk, akik fordítanak közgazdászból mérnökre, és vica versa'

mentalitás béli különbségek I guess

2017. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/133 anonim válasza:
69%

"gépészes diákok, tanárok, végig ott fröcsögtek, hogy 'maguk nem lesznek semmik, csak elcsesznek 4 évet az életükből'... aztán lehet pont az ő főnökük leszünk; boom"


Aztán felébredsz, és bilibe lóg a kezed. boom. Életemben nem láttam olyat, hogy valaki műmen képzésről kikerülve egyből kapott volna egy főnöki melót. Nem mondom, hogy büfé, de te kamuzol ezzel a nettó 300k+ fizuval, meg egyből főnöki melóval az tuti :D Erre a szakra jársz, és jó fényben akarod feltüntetni. :D


"végre nem kell nekünk a közgazdászokkal egymás mellett eltárgyalni, hanem itt vannak maguk, akik fordítanak közgazdászból mérnökre"


Ezt üzleti elemzőnek hívják, ugyan az mint a gazdinfósok valami IT cégnél. És egyáltalán nem főnöki munka. Igazából a sima mérnökök meg közgazdászok is feletted állnak, nekik végzed a lutri munkát.

2017. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!