Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen világot élünk? Kamudipl...

Milyen világot élünk? Kamudiplomák országa? Szociológia diplomás, GDF műszaki menedzser diplomás, Metropolitan diplomás ismerőseim többszörösét keresik, mint én?

Figyelt kérdés

Szociológiát (3 éves kamuképzés) végzett ismerősöm, egy kicsi alapkezelőnél 450 ezret keres, 3 év után, back office területen.


Metropolitanos ismerőseim: egyik key-account másik beszerző, mindketten kereskedelemben vannak, és mindketten 400 ezer körül keresnek.


GDF műszaki menedzser egy SSC-ben dolgozik, nem tudom pontosan mi a pozíció neve, én ezeket excel mágusnak hívom gúnynéven. 300 ezret keres...


ÉS MOST JÖN A VICC


Én egy GÉPÉSZMÉRNÖKI diplomával keresek 200 ezret, ezt is 170-ről emelték meg nemrég. Magyarország 2017 taps taps. Igen, tudom, váltsak, ha nem tetszik. DE NINCS JOBB. Talán legyek én is könyvelő??? Költözzek ki Kecskemétre vagy Győrbe?



2017. jan. 11. 20:41
 81/133 anonim ***** válasza:
18%

Vicces hogy mindenki írja h a nyelvtudás ALAP, meg minden miközben az iskolai nyelvoktatás a béka feneke alatt van.

Ugyanazok az emberek nyomatják ezt a dumát, meg a mindenki menjen külföldre, akik anno támogatták a tanárokat, meg tanársztrájk meg felvonulás mifene.

Holott pont a semmirekellő tanárok miatt tartunk itt, hogy senki sem tud angolul, senki nem ért az informatikához vagy a matekhoz.


Aki jó állást akar, az a 8 általános után, ne járjon gimibe, hanem a netről tanuljon meg mindent ingyen. A gimnázium egyetem elpocsékolt idő. Tudom h a Kérdezőnek ez már eső után köpönyeg, de talán olvassák tizenévesek is. A helyükben még ma abbahagynám az iskolát és KEZEDNÉK VALAMIT AZ ÉLETEMMEL.


Persze aki olyan életet akar, mint a Kérdezőé, az illeszkedjen be a rabszolgatársadalomba nyugodtan!

2017. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/133 anonim ***** válasza:
32%

Keresni kell olyan magántanárt aki perfekt angol,anyanyelvi.

Az iskolai nyelvórákat hagyjuk,ne arra támaszkodjunk.

Informatikában is magadtól és vagy magántanárral tanulj,mindent magánúton.

Egyetem arra,jó,hogy egy bizonyos tudás bázist megszilárdíthat,és beugró majd ha lesz 10 év tapasztalatod vezetői pozikra.

2017. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/133 anonim ***** válasza:
31%

Hogy mih? Azért nehogy már nyolc álltalános után kijöjjön mindenki a nagybetűsbe.... Azért kell az a végzettség meg azért ne feledjük már el azt sem, hogy a középsuliban sajátítunk vagy kellene egyes embereknek is el olyan dolgokat amik felkészítenek minket az életre.... ott másabb emberek vesznek körül, ott kell elkezdeni nem tanárnéniizni hanem tanárnőzni, magázódni, stb stb... ne vegyük már el ennek az élét.

angol oktatás azért xar, mert túl sok a diák. max 12 főnél van meghúzva az a határ amikor még mindenkivel lehet foglalkozni de mi volt nálunk is? két ember vágta , páran kapisgálták, ők velük haladt a tanár, mi le voltun kxarva. Számtek tanárként meg amikor még tanítottam, én tanítottam volna, de ment a netezgetés meg játékozás, xartak az excel táblába nagy ívben a diákok.... ennyit meg erről

2017. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/133 anonim ***** válasza:
26%

Az h a gyerek sz . rik az Excel táblába az egyrészt a tanár hibája, másrészt meg nem Excelt kéne tanítani, hanem programozást.

És igenis, sokkal jobban jár az aki a gimiből kimarad és önképzésre fordítja azt az időt.

Én pl. pár tárgyra egyáltalán nem tanultam, kihagytam őket, 2-esekkel bukdácsoltam át. Helyette programozgattam, weboldalt csináltam stb. Ezért (is) tatok ott ma ahol. Ha visszamehetnék, a többi tárgyat (matek, fizika) is hanyagolnám csak akkor még azt hittem azokról h fontos.

Az iskolai élet meg csupa időpazarlás, egymás szivatása, piálás meg ilyenek, ha valakit ez készített fel a való életre az jó nagy bunkó lehet.

Ja már értem mire célzol! Stréberkedés, nyalizás a tanárnak, kivételezés, megalázás. Ez tényleg felkészít az életre! Főleg a magyar valóságra! Aztán pampognak itt az emberek, hogy rossz az élet, holott már az iskola is egy mini-börtön, egy rabszolgaság!

Az egyetem meg teljességgel felesleges. A legtöbb munkáltatót már nem is érdekli. Ott még ragadhat rád némi hasznos is, de jópár külföldi egyetemnek fent vannak a videói neten is, ergo teljesen felesleges. Gyakorlati tudást nem ad, az elméleti meg máshonnan is összelapátolható. Cserébe az agyonszivatós, tök fölösleges matek tárgyak életreszóló lelki problémákat okoznak. Persze itt is a tanárok hibásak, akiket nem lehet kirugatni, vagy bármit kezdeni velük diáként, csak tűrni kell a szivatást szép csendben.

2017. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/133 anonim ***** válasza:
91%
nah nah nah... egyrészt, egy tanár még ha számtek is nem azt tanít amit csak akar.... van egy tanrend is a világon... ecdl központ volt a suli, nagy számban az office tanítása ment. egy tanár meg nem programozó maradjunk abba, hogy nem is tudna csak azt tanítani.... a munkáltatót elhiszem, hogy egy idegen sulija nem érdekli, de szerintem ő is tanult valahol és úgy jutott el hogy cége legyen, szóval tudod mit hozna magával ha mindenki azt csinálhatna amit akar ha letudja a nyolc osztályt? hát elmondanám, hogy retteghetnénk még jobban.... és tudjuk miről beszélek... még több képzetlen ember, stb stb...
2017. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/133 anonim válasza:
80%
Továbbtanulás előtt állva kérdezem, milyen tapasztalatokat tudnátok írni a műszaki menedzser szakról? főleg a bme képzése érdekelne
2017. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/133 anonim ***** válasza:
80%
tedd ki kérdésbe utolsó...
2017. jan. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/133 anonim ***** válasza:
15%
Műmenedzsert max másoddiplomának csináld,annak kiváló önmagában nem igen ér sokat de másoddiplomának egy mérnökivel ütős.
2017. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/133 anonim ***** válasza:
89%

"Soha senkit nem érdekelt a diplomában szereplő jegyem"


Ez szakmafüggő. Közgázosoknál van amikor kérik, hogy minimum jó minősítésű legyen a diplomád. BIG4 néha előnynek írja, ha volt TDK munkád is.

2017. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/133 A kérdező kommentje:

„Amúgy van egy sanszom, hogy megint visszatért a kamu kérdező. A stílusából ítélve legalábbis. A korábbi kérdéseiben volt már tanár, kamionsofőr is."


:DDD


Fogalmam sincs róla, hogy kiről beszélsz, én nem élek ennyire a gyakorikérdéseken, mint ti. Meg nincs is rá időm, most péntek este tudtam felnézni.


"illeszkedjen be a rabszolgatársadalomba nyugodtan"


Egyáltalán nincs rabszolgamunkám. Te nagyon el vagy tájolva, nekem nem a képzéssel volt a bajom. Egyáltalán nem volt elpocsékolt idő. Te csak irigykedsz, mert valami 8 általánost végzett, slusszkulcs-csörgető, suttyó vállalkozó vagy. 

2017. jan. 13. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!