Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen világot élünk? Kamudipl...

Milyen világot élünk? Kamudiplomák országa? Szociológia diplomás, GDF műszaki menedzser diplomás, Metropolitan diplomás ismerőseim többszörösét keresik, mint én?

Figyelt kérdés

Szociológiát (3 éves kamuképzés) végzett ismerősöm, egy kicsi alapkezelőnél 450 ezret keres, 3 év után, back office területen.


Metropolitanos ismerőseim: egyik key-account másik beszerző, mindketten kereskedelemben vannak, és mindketten 400 ezer körül keresnek.


GDF műszaki menedzser egy SSC-ben dolgozik, nem tudom pontosan mi a pozíció neve, én ezeket excel mágusnak hívom gúnynéven. 300 ezret keres...


ÉS MOST JÖN A VICC


Én egy GÉPÉSZMÉRNÖKI diplomával keresek 200 ezret, ezt is 170-ről emelték meg nemrég. Magyarország 2017 taps taps. Igen, tudom, váltsak, ha nem tetszik. DE NINCS JOBB. Talán legyek én is könyvelő??? Költözzek ki Kecskemétre vagy Győrbe?



2017. jan. 11. 20:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/133 anonim ***** válasza:
92%
Nem a diploma számít, hanem az, kit hova vesznek fel dolgozni. Nekem nem következik egy szociológiai diplomából egy alapkezelőnél betöltött munkakör.
2017. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/133 anonim ***** válasza:
88%
Sokan meg jöhetnének, hogy "könnyű volt akinek volt pénze tanulni" stb stb, oszt ők még lehet jobban megfizetődnek mint az aki meg tudott. És azért aki manapság ezzel jön az meg bekap hatja, mert már több mint tíz éve van diákhitel.... jah, hogy hitel nem kell? hátsz bocsi, akitől meg lehet irigyled a jó állást ott van a hitel a nyakán és törleszti. Magába fektet az ember ilyenkor.
2017. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/133 Estádio de Felchút ***** válasza:
89%

Kérdező, derék dolog, hogy szereztél egy gépészmérnöki diplomát, csak az a baj, hogy a diploma mellé észt nem kaptál.

Senkit, ismétlem, senkit nem érdekel, hogy te mennyit tanultál a dinamika meg a gépelemek vizsgádra. Te bajod.

A munkáltató nem a diplomádért meg a dinamika kettes vizsgádért fog fizetni, hanem azért, hogy elvégezd az adott munkát, amelyre felvesz.

Ha egy 400k-s pozíciót el tud végezni egy GDF műszaki menedzser, akkor meg fogja kapni a pozícióért járó 400k-t. Ez ilyen.

A kamudiplomázást meg büfészakozást meg felejtsük már el, mert egyrészt uncsi, másrészt nem igaz. Rajtad múlik, mit hozol ki magadból, mennyire leszel sikeres, mennyire vagy jó. Nem a papírodat fogják felvenni a 400k-s munkára, hanem téged (vagyis téged nem, hacsak össze nem szeded magad...).

2017. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/133 anonim ***** válasza:
89%
13-as de azért te meg azt ne tagadd le, hogy nem nyílik ki a bicska a zsebedben, ha józsika az okj-s papírjával jobban keres nálad. Már ha van felsőfokúd. hagyjuk már ezt ok? Emberek vagyunk, érezzük azért az igazságtalanságot. Hogy az ember sok mindenből kifut mire végez, gondolok itt leszel 24 éves, már rég túl kéne lenni pár kapcsolaton, vagy már a házadra kéne gyűjtened, de ehelyett görnyedsz utána meg szépen beint az élet. Nah ez fer? Fer a faxt. és tudom hogy te sem így értetted, de sok aki nincs a mi cipőnkbe csak gúnyolódik....
2017. jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/133 anonim ***** válasza:
67%
Szokásos magyar sírás rívás. Mikor fog már ez a nép kinőni az ösajnálatból és a folyton másra mutogatásból? 200év talán elég lesz.
2017. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/133 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, mert ők nem akkora lúzerek, mint te. :D :D Gépészdiplomával 200.000et keresni? Jelenekezhetnél az év lúzerje díjra.
2017. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/133 anonim ***** válasza:
84%

Életképtelen vagy...

350k egy kezdő mérnök bére nálunk, autóipar, vidék....összes környékbeli cégnél kb ennyi...így is munkaerő hiàny van

2017. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/133 A kérdező kommentje:

"Gépészdiplomával 200.000et keresni? Jelenekezhetnél az év lúzerje díjra."


Tudod hány ilyen megmondó emberrel találkoztam már? Aztán mondtam nekik, hogy sorolják azokat az embereket, akik fél milliókat keresnek gépészmérnökként 1-2-3 éves tapasztalattal. Nem nagyon tudtak mit mondani, csak a szokásos hablatyot, hogy "hááát mindenhol az van, hogy hiány van belőlük, meg hogy milyen jól keresnek az audiban" LOL

Állandóan olyan emberek okoskodnak ezzel, akiknek semmi köze a szakmához.

Most kérdezném tőled is.

Na, gyerünk nagyokos, lehet sorolni. És ne Vitézy Dávid szintű, anyuci-apuci által biztosított életű embereket mondj.


Havi bruttó 285 ezer tudod mennyi? 189 ezer forint!!!!!!


[link]

2017. jan. 11. 22:04
 19/133 anonim ***** válasza:
87%

Az én gépészmérnök ismerőseim többet keresnek, mint Te, szóval valamit rosszul csinálsz.

A diploma pedig csak egy alapot ad, még nem jelenti, hogy a tulajdonosa jó és hatékony munkaerő minden pozícióban.

2017. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/133 anonim ***** válasza:
18%

"Havi bruttó 285 ezer tudod mennyi? 189 ezer forint!"

Örülnék neki.

2017. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!