Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen világot élünk? Kamudipl...

Milyen világot élünk? Kamudiplomák országa? Szociológia diplomás, GDF műszaki menedzser diplomás, Metropolitan diplomás ismerőseim többszörösét keresik, mint én?

Figyelt kérdés

Szociológiát (3 éves kamuképzés) végzett ismerősöm, egy kicsi alapkezelőnél 450 ezret keres, 3 év után, back office területen.


Metropolitanos ismerőseim: egyik key-account másik beszerző, mindketten kereskedelemben vannak, és mindketten 400 ezer körül keresnek.


GDF műszaki menedzser egy SSC-ben dolgozik, nem tudom pontosan mi a pozíció neve, én ezeket excel mágusnak hívom gúnynéven. 300 ezret keres...


ÉS MOST JÖN A VICC


Én egy GÉPÉSZMÉRNÖKI diplomával keresek 200 ezret, ezt is 170-ről emelték meg nemrég. Magyarország 2017 taps taps. Igen, tudom, váltsak, ha nem tetszik. DE NINCS JOBB. Talán legyek én is könyvelő??? Költözzek ki Kecskemétre vagy Győrbe?



2017. jan. 11. 20:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/133 anonim ***** válasza:
27%
Még jó, hogy ez nem általánosítás, hogy bárki aki sikeresebb nálatok, vagy többet keres az csak és kizárólag azért van mert apuci pozícióba rakta, meg lop csal hazudik, ugye?
2017. jan. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/133 anonim ***** válasza:
24%
Ezt a suttyo reteg fogja ra mindenkire akinek jobban megy, hogy csak lopassal szerezhette vagy apuciek altal! :-) nem kell egoversenyt alakitani a temabol, es azt is fogadd el legyszi, hogy sokszor szerencse kerdese is! Tehat lehet ha elfogadtad volna x evel ezelott azt az allast, akkor. Ismered meg azt az embert aki kesoobb beajanl, vagy ilyesmmi! Nem minden a tudas, es lassuk be nem 1 helyen van az hogy x varja az eloleptrtest, bentmarad tulorakat, y keresztanyucika meg a frissen eretsegizett kis faxxopo rokonat berakja oda, ahol annak a helye lenne aki ezert tulorazott es hajtott hogy hatha.... ez ne mond hogy fer, semmi koze az igazsaghoz!
2017. jan. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/133 anonim ***** válasza:
80%
Ok, de akkor rugóztok még vagy 30 évet azon, hogy igazságtalan az élet magatok alá szarva, vagy megpróbáltok megoldást keresni és egyről a kettőre jutni?
2017. jan. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/133 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem olyan szakmad amiert kapkodnak vagy xar helyen laksz nehezebbb de tudom, akaras kerdese csakhogy akarashoz altalaban penz is kell! Penz meg hogy va? Ha dolgozol! De ha keveset keresel az elmegy kiadasra.....
2017. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/133 anonim ***** válasza:
65%
Tény, hogy az élethez kell a tudás, kell sokszor a szerencse is.
2017. jan. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/133 anonim ***** válasza:
93%
Azért az SSC-től ne irigyeljük már a 300 nettót, mert az már pótlékokkal ennyi. Nappal, délután, éjszaka. Úgy már rögtön nem olyan durva ez a fizetés.
2017. jan. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/133 anonim ***** válasza:
21%

Figyi mondják, hogy el kell költözni a munkáért ha xar helyen laksz mondjuk szabolcs vagy borsod ilyen xar hely. Én elmentem pestre, rokonoknál laktam de nyílván idővel el kellett volna költöznöm. De azok az albérleti árak amik ott vannak, mellette nem raksz félre az tuti. És Én, személy szerint nem vegetálni akarok hanem a fizetésemből amíg nincs család, félre akarok rakni. Baxhatod, hogy dolgozol, verheted a mellkasod ha a hónap végére nincs egy fityinged sem, meg megtakarításod...

Ez az aki akar az tud tanulni tényleg álltalánosítás. Aki jó képességű és mondjuk nem négyes vagy hármas körül forog nem tudja magát beleélni. Megvan a háttere az ilyeneknek álltalában, úgyértem ha pénzileg nem is, de nyugodt szülői, nem pedig alkoholista meg kapcsolatfüggő szülők, akik saját frtusztráltságukat is rádverik... ezek is nagyban számítanak ám, hogy tudsz e a saját dolgodra koncentrálni amíg még csak ez a dolgod vagy állandóan középen mint egy harcmezőn a kereszttűzbe állsz és így csináld a dolgodat... Lehetetlen... egy darabig eljutsz mint én is, de mivel ismerettség nincs, telnek az évek, a gyárakban ahol meg voltam nevetnek rajtam, hogy "nah diplomás" ezt tanították az iskolában? szóval hagyjuk ezt az akarás dolgot is.

2017. jan. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/133 anonim ***** válasza:
8%

SSC-ben eleve magas a fizetés.

Egyetem alatt màr dolgozni kellett volna megàllàs nélkül

2017. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/133 anonim ***** válasza:
100%

5, nem érdekel.

Tele a bakancsom azokkal, akik úgy gondolják, tudják a tutit, melyik diploma kamu, melyik nem. Láttam nem egy szociológus hallgatót, aki ezerszer többre mennek a diplomájukkal, mint tucatmérnököt, aki azért ment oda, mert az van a városban.

2017. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/133 anonim ***** válasza:
11%
:D maga a rendszer is elismeri, hogy vannak kamu diplomák amiknek semmi haszna sehol sem. De ugyanezen a soron van azok is amiket nehéz megszerezni de azokba is nehéz elhelyezkedni mert túl álltalános tudást ad, vagy pont, hogy túl kötöttet ami pl a tanári végzettség is.
2017. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!