Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen világot élünk? Kamudipl...

Milyen világot élünk? Kamudiplomák országa? Szociológia diplomás, GDF műszaki menedzser diplomás, Metropolitan diplomás ismerőseim többszörösét keresik, mint én?

Figyelt kérdés

Szociológiát (3 éves kamuképzés) végzett ismerősöm, egy kicsi alapkezelőnél 450 ezret keres, 3 év után, back office területen.


Metropolitanos ismerőseim: egyik key-account másik beszerző, mindketten kereskedelemben vannak, és mindketten 400 ezer körül keresnek.


GDF műszaki menedzser egy SSC-ben dolgozik, nem tudom pontosan mi a pozíció neve, én ezeket excel mágusnak hívom gúnynéven. 300 ezret keres...


ÉS MOST JÖN A VICC


Én egy GÉPÉSZMÉRNÖKI diplomával keresek 200 ezret, ezt is 170-ről emelték meg nemrég. Magyarország 2017 taps taps. Igen, tudom, váltsak, ha nem tetszik. DE NINCS JOBB. Talán legyek én is könyvelő??? Költözzek ki Kecskemétre vagy Győrbe?



2017. jan. 11. 20:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/133 A kérdező kommentje:

"350k egy kezdő mérnök bére nálunk, autóipar, vidék"


Ja persze :D Talán ha bruttó elhiszem.

2017. jan. 11. 22:10
 22/133 anonim ***** válasza:
82%

Nem olvastam végig a sok kommentet, mindenesetre szerintem alap hangon 2 nyelvet mindegyik beszél fogékonyan vagy tévedek?


A másik pedig az, hogy te vagy rossz helyen, gépészmérnökként sokkal többet kereshetnél most. Az elmúlt években akkora hiány lett mérnökökből, hogy gond nélkül megkereshetnél 300-400 ezer Ft-ot nettóban, ha jól helyezkedsz.

2017. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/133 Estádio de Felchút ***** válasza:
94%

14-es, nem nyílik ki a bicska a zsebemben. Tervezőmérnök vagyok, kicsivel 400k fölött nettóban.

De nem a papírjaimat vették fel dolgozni, hanem engem. Nem a diplomám jár be dolgozni, hanem én. Az interjún nem a papírt lobogtattam, hanem válaszoltam a feltett kérdésekre.

Van egy "csomag, amit eladok a munkáltatómnak, az a csomag tartalmazza:

az időmet, a szaktudásomat, a nyelvtudásomat, a soft skilljeimet, a tapasztalatomat, egyéb speciális, hasznosítható ismereteimet. Ezért fizet a vállalat.

Ha valaki OKJ-vel megkeresi a 400-at, akkor nem irigykedem, hanem gratulálok neki, mert jól csinál valamit. Olyasvalamit csinál, ami megér a munkáltatójának egy valag pénzt. Nincs ezzel semmi baj.

Szerencsére szabad verseny van a munkaerőpiacon, a munkáltató pedig nem papírt "vesz", hanem kompetenciát. Divat lenézni a műszaki menedzser szakot itt a gyékán, hát elmondom, hogy a műszaki menedzser az egyik legkomplexebb, legjobban hasznosítható tudás az üzleti életben, a versenyszférában.

Ma már nem olyan egy jól fizető, modern munkahely, hogy leülsz, és napi 8 órában mindenkitől elszigetelve vered a billentyűzetet. Ma egy jól fizető, felelősségteljes mérnöki pozícióban elvárt a szakmai ismeret, a stabil idegennyelv-tudás, az alapvető gazdasági, vállalatgazdaságtani ismeretek, az üzleti kommunikáció, a tárgyalástechnika, a prezentációs képességek ismerete, a minőségbiztosítás, a szabványok, keretrendszerek ismerete, projektmenedzsment ismeretek, legalább alapszinten. Ez lesz a te kompetenciacsomagod, amit jó pénzért el tudsz adni. És hiszed, vagy sem, ennek a kompetenciacsomagnak csak nagyon kis része az, amit az egyetemről hozol. A nagyobb részét menet közben kell megszerezned, autodidakta módon, vagy tapasztalat útján.

2017. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/133 anonim válasza:
22%

Akik azt írogatják, hogy nettó 300-400 ezreket lehet keresni pályakezdőként, mint az utolsó 2-3 kommentelő, az kamu.


Tipikus gyakorikérdésekes rajoskodás. Gondolom utána meg mennek a szexualitás kategóriába, hogy nekik 20 centi.


Minden ismerősöm, akik kikerültek a BME-ről bruttó 360 ezres ajánlatot kaptak. Szinte ez az etalon most a piacon, az audiban sem fizetnek sokkal jobban, max. ha van valami spéci MSC-d hozzá.

Asszem ez nettó 240.


A kérdező így is alul van kicsit fizetve, szerintem pár éve amikor diplomázott nem volt körültekintő, bekerült egy gagyibb céghet és lusta váltani.

Meg ugye nem mindenki BME-n végez, nem mindenki Pesti stb. stb.

2017. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/133 anonim ***** válasza:
100%

De akkor te miért nem azt csinálod? Key accountnak meg SSC-ben dolgozóknak gondolom minimum 1, de lehet hogy 2 nyelv megy folyékonyan. Ott meg totál elfogadott bér ez a nettó 300 kb. Most egyébként mivel van a bajod? Azzal hogy sokat tanultál a gépelemek vizsgára, ők meg valószínű kevesebbet a menedzsmentre? És ez kit érdekel? Ahogy az egyik válaszoló írta, ők ennyiért el tudták adni magukat. Vagy ők jók, vagy a munkáltatójuk a hülye, vagy mindkettő, de hogy te ezen picsogsz az nevetséges.


Inkább próbálj meg szakmailag fejlődni, nyelveket tanulni, aztán szedj össze pár sokkal jobb ajánlatot, állj oda a munkáltatódhoz és kérj x fizetést, ha nem akkor meg mondj fel.


Az meg, hogy gépészmérnökként 200.000 forintos fizetésnél nincs jobb, az kamu.

2017. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/133 anonim ***** válasza:
100%
Szakmailag fejlődni? Ugyan már. Inkább sírjunk, panaszkodjunk és gyújtsuk magunkra az egész Kárpát-medencét.
2017. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/133 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egy dolgot felejtettél el leírni, hogy hány év munkatapasztalatod van.

Amennyire látom - sajnos - a cégeknél ez az egy releváns dolog. A diploma csak alapfeltétel, de egyáltalán nem értékelik. Talán azért is mert a főnöki poziba az agresszívabb, GDF-et vagy szakképzést folytatott emberkéket nyomatják be.

Tehát 1 év tapasztalattal reális a 200 rugó, 2 évvel kéne 250-300 és 3 évvel 300-350. Ez lenne a minimum, e fölé persze lehet menni bőven, attól függ h mennyire tudnak agyonterhelni munkával.

Például, mennyit túlórázol, péntek este 9kor bent ülsz e a melóhelyen mint pl. én? Ezért ne ítélj elsőre. Attól h Excel mágia, még lehet h minden nap túlórázik, nincs élete, nincs ideje barátnője, családra, ez áldozat, ezt fizetik meg.

2017. jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/133 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek veled kedves kérdező, de sajnos ez ellen nem lehet mit tenni. Én egészségügyi diplomával rendelkezem (nem orvosi), 4 évig tanultam az egyetemen, keményen volt anatómia, genetika, belgyógyászat stb. Mégis ugyanannyit keresek mint azok a volt osztálytársaim akik egy egészségügyi OKJ-t végeztek. Igazságtalan kicsit, de ez van.
2017. jan. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/133 anonim ***** válasza:
16%

Nezzetek! En orulok a sikereiteknek! De ne mindig

Azt feltetelezzetek hogy aki nem akkora asz mint ti 2 nyelvel az lusta volt vagy rossz szakon volt. Tul alltalanositas! Magas lorol konnyu beszelni!


Ll

2017. jan. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/133 anonim ***** válasza:
6%

Az élet igazságtalan! Van olyan, akinek csak érettségije van, de a papa beültette a fiát a jól prosperáló (1989ben alakult) külker cégében vezérhelyettesnek és milliókat keres a srác. Sok dolga nincs, mert a papa és az alkalmazottak a hátukon is elviszik a cégek.


Más meg szerez 3 diplomát és egy sajóröcsögei önkormányzatnál keres nettó 110et. És kell oda is ügyintéző! Nem lehet mindenki milliomos, meg vezető.

2017. jan. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!