Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gáz, ha most végeztem a...

Gáz, ha most végeztem a BGE-n, és rohadtul nem értem, hogy mit vakerálnak össze angolul az álláshirdetésekben? 😂

Figyelt kérdés
Meg van a közép nyelvvizsgám, de annyi szakszavakat használnak az ilyen multik, meg röviditéseket, hogy full kínai egy álláshirdetésnek kb. a fele.

2018. júl. 26. 22:26
 11/100 anonim ***** válasza:
93%
Nem a BGE hibája, hogy te nem tudsz angolul. Mibe tartana mondjuk kiguglizni, melyik szakszó micsoda? Kb fél óra? Ja hogy ott már erőfeszítést kell tenni. Értem.
2018. júl. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 A kérdező kommentje:
64% hogy rugózik a témán, azt még magyarul sem tud
2018. júl. 27. 00:14
 13/100 anonim ***** válasza:
95%
Nekem van állásom... Neked nincs...
2018. júl. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 anonim ***** válasza:
100%
másolj be egy-két példát, és akkor a bölcs válaszolók el tudják dönteni, hogy az álláshirdetések hülyék vagy te nem tudsz rendesen angolul
2018. júl. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nincs nyelvvizsgám csak szimplán lenyomtam egy 3 körös interjú sorozatot angolul. Engem felvettek. Üdv a való világban.

A szakmák pedig szakkifejezéseket és rövidítéseket használnak mindenhol a világon és minden nyelven. Ezen nem kell meglepődni. Sőt ha bekerülsz egy vállalathoz - amit ezzel a hozzáállással igen kétlek - ott meg kell tanulni a vállalaton belüli szakzsargont is.

2018. júl. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim válasza:
74%

BGE nem nagynevu egyetem, de mindegy.

Tanulj nyelvet, ha nem megy.

Nemcsak az allashirdetesben, a valo eletben is lesznek helyzetek, amelyek megkovetelik a nyelvtudast.

2018. júl. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
80%

Mikor én 20 vendéglátóiparban tanultam ott, elmondták franciául, meg németül a szakszavakat, sőt nagyon sok kifejezés a konyhán csak franciául volt.


Ha ebből indulok ki a te szakmádban a szakszavak hiánya azzal egyenlő, hogy nem tudod elvégezni a melót. Gyorsan pótolni kéne, mert akkor hiába tanultál.


A másik, ki hol végzett, nem számít. Mert munkaerő hiány van. Szoftverfejlesztőnek suli nélkül is elmehetsz, ha értesz hozzá.

Pl. én 6 éve nem vendéglátozom, de nem egy helyen 600 ezres fizetést ajánlanak itthon 8 órában, 3 nyelven beszélek, 7 évet dolgoztam külföldön, de hobbyból megtanultam a Javat, pár év alatt, meg SQL, és a Python. Elmentem egy céghez megcsináltam a próba feladatot felvettek. És még egyetemet se végeztem. Beraktak egy Senior fejlesztő mellé ő meg megmutatta a szakmát.

Nem az iskolán múlik, hanem a tudáson.

2018. júl. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 anonim válasza:
88%
Igen, gàz.
2018. júl. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 anonim ***** válasza:
100%
a stílusod alapján valahol az általános iskolában tarthatsz - van még időd csiszolódni, művelődni, okosodni, finomodni- rajta, láss hozzá!
2018. júl. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
88%
Kire gondolsz BGE-n végzett magyar dollármilliardos alatt? Csányi Corvinusos volt.
2018. júl. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!