Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gáz, ha most végeztem a...

Gáz, ha most végeztem a BGE-n, és rohadtul nem értem, hogy mit vakerálnak össze angolul az álláshirdetésekben? 😂

Figyelt kérdés
Meg van a közép nyelvvizsgám, de annyi szakszavakat használnak az ilyen multik, meg röviditéseket, hogy full kínai egy álláshirdetésnek kb. a fele.

2018. júl. 26. 22:26
 31/100 anonim ***** válasza:
79%

BGE-n évek óta a törvényileg meghatározott minimumponttal be lehet jutni minden szakra. Akinek annyija sincs, az ne menjen egyetemre.

Ha meg diákhitelt nem akarsz felvenni, inkább hanyagold is ezt a pályát, ha nem látod át, hogy mennyire megérné ez a befektetés. Inkább éld le a hátralévő életed egy alacsonyabb egzisztencián.

Ár-érték arányban nagyon olcsók a magyar egyetemek, egy 6-7 éves használt opel-t veszel ennyiért (7*220 ezer...). Ehhez még hozzájön, hogy a dh2 0%. Egy pályakezdő egy ssc, big4 vagy bármilyen cégnél, pénzügy területen 250-300 nettóval kezd. Csak beszélj angolul, ne úgy mint a kérdező.

2018. júl. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 anonim ***** válasza:
27%
Ha te mondod
2018. júl. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 anonim ***** válasza:

Oké hogy vannak olyanok akik gyengébb teljesítményt nyújtanak na de az ne az egyetem hibàja legyen... Az eltéről is kerültek már ki olyanok akik iskolai pszichológusok lettek meg földrajztanárok.

Ez nem az egyetem hibája. Békesi László kétszeres pénzügyminiszter

Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, a legvagyonosabb magyar

Katona Zsolt, a Budapesti Értéktőzsde jelenlegi vezérigazgatója

Demján Sándor, a TriGránit Zrt. elnöke, a 2. legvagyonosabb magyar

Scheiring Gábor, az LMP gazdasági kabinetvezetője

Tarsoly Csaba, a Győri ETO FC tulajdonosa, a 76. legvagyonosabb magyar

Erdei Tamás, az MKB Bank volt vezérigazgatója, az OTP Bank igazgatótanácsának tagja

Dávid Ilona, a MÁV ZRt. elnök-vezérigazgatója

Hámori Réka, a Magyar Bankszövetség vezető közgazdásza

Juhász Ferenc honvédelmi miniszter (2002-2006)

Varga Zoltán önkormányzati miniszter (2008-2010)

Lévai Katalin esélyegyenlőségi miniszter (2002-2004)

Demeter Ervin titkosszolgálati miniszter (2000-2002)

Gondos Judit jelenlegi államtitkár, NGM

Tállai András jelenlegi parlamenti államtitkár, NGM


egy lista akik tanultak nem csak bejártak

2018. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/100 anonim ***** válasza:
100%

PSZF-es korszakában nem volt rossz, ezt senki sem mondta.

De annak már csak az árnyéka. Sok álláshirdetésben megjelölik, hogy pszf-es diploma az elvárás, nem pszk-s.


Csányinak meg még mindig több corvinus-os doplomája van, mint pszf-es.


Amúgy ez 14 ember, egy több ezer hallgatóval 50-60 éve működő felsőoktatási intézményből. Ugye te is érzed a dolog iróniáját? A legtöbb régi egyetem tudna ilyen listát felállítani.

2018. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
100%

persze persze... wikipedia [link]

nwm fejből tudom nem 14 híres ember végzett itt am a főnököm is ott végzett mkb bankfiók igazgató csak mondom és alig 36 éves

persze gyűlölködni könnyű

csak a corvinus a jó meg a bme a többi gagyi legalábbis az itteni milliárdosok szerint akik közelébe nem voltak egyiknek sem

2018. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
47%

A Felvi.hu 2010-es rangsora alapján a BGF 1. helyezett az oktatás minőségét tekintve az összes hazai gazdaságtudományi és üzleti képzést nyújtó felsőoktatási intézmény között.

A Felvi.hu 2010-es rangsora alapján a BGF 2. helyezett a diploma értékét tekintve az összes gazdaságtudományi és üzleti képzést nyújtó intézmény között.

A Felvi.hu 2010-es rangsora alapján a BGF 1. helyezett a diploma megszerzésének nehézsége alapján a gazdaságtudományi területen.

2018. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 anonim ***** válasza:
29%
a munkahelyen meg egyből kiszűrik ha nem ért hozzá és kettessel végzett de úgy egy corvinuszt is meglehet csinálni
2018. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 anonim ***** válasza:

oligarchák, csaló brókerek akik a sitten ülnek, kérdező angol szintjén lévő "tolmácsot kérnék" politikusok,


az igen, szép lista

ehhez bármelyik egyetem jó lett volna, még egy villanyszerelő okj is

2018. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 anonim ***** válasza:
43%
persze mert minden jöttment lehet pénzügyminiszter meg bankigazgató máv igazgató akkor te miért vagy egy proli senki? ha az okj is elég
2018. júl. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 anonim ***** válasza:
8 éves noname listán történ valami? ja ok
2018. júl. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!