Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gáz, ha most végeztem a...

Gáz, ha most végeztem a BGE-n, és rohadtul nem értem, hogy mit vakerálnak össze angolul az álláshirdetésekben? 😂

Figyelt kérdés
Meg van a közép nyelvvizsgám, de annyi szakszavakat használnak az ilyen multik, meg röviditéseket, hogy full kínai egy álláshirdetésnek kb. a fele.

2018. júl. 26. 22:26
 61/100 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy elárulhatnád, hogy a Morgan Stanley milyen ügyfelekkel foglalkozik Magyarországon, illetve milyen stratégiai döntéseket hoznak meg itt, ha már az McKinseyhez (lol) hasonlítod. Hisz szerinted nem egy szolgáltató központ.
2018. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, hogy nem ugyanazzal foglalkoznak, de a Morgan Stanley az egy nagy nevű cég a vilagon mindenhol. Az SSCk alltalaban nevenincs cégek szép irodaházak an itteni viszonylatban elfogadhato fizetesekkel és robot munkával. Keress rá és olvasd el az első 30 oldalt ami feljön lefogadom neked bármiben, hogy egyik sem a Morgan Stanleyrol fog beszelni vagy akarmi hasonlóról abban a kontextusban. Jó nyelvtudás kell és robot munka van kb ennyi ez tény most itt hasogathatjuk a szőrszálakat, de 90%ban az az ssc amiről én beszélek. Mi a kovetkezo? Elkezdjük érvelni, hogy a Tesco nem szupermarket hanem benzinkút mert kb 3 helyen azt is üzemeltet??
2018. aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim ***** válasza:
Én az egyik ilyen ‘divatos’ cégnél dolgozok, nem csak ‘olvasgatok’ róla’
2018. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:
Hogy tudna már egy nevenincs cég ssc-t üzemeltetni? Azt sem tudod miről beszélsz
2018. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:
Ja igen, meg brit egyetemre jársz
2018. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy elárulom, hogy minden egyes Big4 magyar irodája dolgozik határon kívüli cégeknek is és ez igaz a Mckinseyre is szóval ez nem egy érv, hogy a Morgan Stanley külföldre dolgozik akkor az is ssc..csak szeretnéd. Azt aki sablon emaileket illeszt be bizonyos szituaciokra meg felolvassa a számítógép használati utasítást a kulfoldi jolanka néninek az nem egyenlő a Morgan Stanleyvel akkor sem ha az a Marson levő cégeknek dolgozik szögezzük le.
2018. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 anonim ***** válasza:
100%

"Tesco nem szupermarket hanem benzinkút mert kb 3 helyen azt is üzemeltet??"



Nem, ez most olyan, mintha azt a benzinkutat szupermarketnek hívnád, csak azért, mert a tesco egy szupermarket.

A morgan stanley egy szolgáltató központot üzemeltet itt, akár tetszik akár nem. A szolgáltató központ nem más, mint amikor egy cég az operatív feladatait olcsóbb, de jól képzett országba outsourcingolja.

Ez lehet logisztikai, pénzügyi vagy service desk feladatok, nyilván utóbbira gondolsz, amikor nyelveket beszélő bölcsészeket hajtogatod, de ez csak egy kis része. Ha matematikai modellezésekkel fogalkozó osztályát helyezi ki, és 7 számjegyű a fizetésed, attól még ugyan úgy egy ssc, és amerikai munkatársad még mindig a háromszorosát keresi mint te (alsóhangon).

Ez nyilván egy hatalmas cégnek éri csak meg, nem is értem hogy gondolod elméletileg diplomásként, hogy kis gagyi cégek alkalmasak erre. Általában fortune 1000 listás cégek csinálják ezt.

2018. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim ***** válasza:
47%
Még mindig nem érted... A BIG4 cégek audit cégek, vannak magyarországi ügyfelei születnek meg stratégiai döntések Magyarországon. A morgan stanley egy szolgáltató központ, nincsenek ügyfelek, nincsenek stratégiai döntések, pénzügyi, számviteli stb. operatív feladatok vannak kihelyezve ide.
2018. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:

Az McKinsey hajtogatása meg totális tudatlanságodról tanúskodik csak, gondolom olvastad, hogy milyen menő cég és milyen rohadt sokat fizetnek.

Az egy stratégiai menedzsment tanácsadó cég, szintén nagy magyar ügyfelekkel mint a MOL vagy OTP, semmi köze a témánkhoz.

2018. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim ***** válasza:

"SSCk alltalaban nevenincs cégek"


Hát igen, a BT, Bp, Citi, GE, Ford, Diageo, Emirates, Exxonmobil, IBM, Huawei, Nokia, Lufthansa, Roche, Sap, T-Systems, Vodafone, WHO ÉS MORGAN STANLEY (vagy MSCI...) már csak ilyen noname csicska cégek.

Egy ssc-ben ugyan úgy vannak programozók, mérnökök, pénzügyesek, logisztikusok, marketingesek stb. nem csak anglisztika szakos ügyfélszolgálatosok.

2018. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!