Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolja a fiatal...

Miért gondolja a fiatal pályakezdő, hogy neki kapásból 400-600 ezres fizetés jár?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sok fiatalt (23-27 éves egyetemről kikerült pályakezdők) interjúztatok különböző pozíciókra, és rettenetesen el vannak szállva a bérigényeik. Néhány példa, felírtam a legdurvábbakar:

- Raktáros: bruttó 350 ezer bérigény

- Logisztikai asszisztens: 410 ezer bruttó bérigény

- Ügyfélszolgálatos: 400 ezer bruttó

- Marketing asszisztens: 335 ezer bruttó

- Szövegíró: 400 ezer bruttó

- Rendszergazda asszisztens: 380 ezer bruttó

- Hr asszisztens: 440 ezer bruttó

Nagy multi cég vagyunk, elég jó fizetéseket adunk a tapasztalt szakembereknek. De miért gondolja egy frissen végzett egyén, hogy ekkora fizetés neki JÁR? Nulla munkahelyi tapasztalattal olyan arrogáns stílusban jönnek, hogy csak nézek. Persze vannak köztük normálisak, akik két lábbal a földön állnak, de a 90 százalék a fentebb leírt kategória.


2018. okt. 11. 21:32
 11/93 anonim ***** válasza:
48%

#9: el vagy tévedve. Senki nem házra, lakásra kap pénzt, vagy mert most kezdi az életét és sok pénz kell.

Annyi pénzt kapsz amit a munkád ér. Egy pályakezdőnek a munkája az első hónapokban lehet, hogy ráfizetés.

2018. okt. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim ***** válasza:
85%

Piaci átlag és a full kezdő bér között azért van némi különbség #10.


Egyik bér sem kiemelkedően sok, ha fel tud mutatni az illető 2-5 év releváns szakmai tapasztalatot. Ha viszont teljesen kezdő akkor valóban sok a többség. Mondjuk annyira azért nem irreálisan elszállt, de kissé fölé célozták.

2018. okt. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:
36%
Mert ezt sulykolja a média beléjük, és azt hiszik, hogy ők a Janik. Aztán amikor ha be is kerülnek bárhová, meg kettőig nem látnak a nagyképűségtől, és hápognak a legjobban, mikor a tőlük 2x-3x több tapasztalattal, munkabírással rendelkező idősebb kolléga, diploma nélkül leiskolázza őket, és leszállítja a magas paciról.
2018. okt. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 anonim ***** válasza:
54%

Én diplomásként nem pályakezdőként tizenévvel a hátam mögött állást kerestem/keresek és nem btto 400-ért de btto 200-ért se kellek.

Jelenleg btto 180-at kapok ez a gar bérmin esélyem sincs többre ezt az álláskeresés bebizonyította örülhetek a btto 180-as állásnak. Többet???? Hol??? A mesében maximum.

pesti vagyok egyébként.

2018. okt. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim ***** válasza:
40%

Engem is havi szinten betalálnak a fejvadászok, de eddig br. 240 000Ft volt a legmagasabb ajánlat.


Fejlesztőmérnök voltam pár évet, jelenleg egyetemen tanítok, a pénz bár kevesebb (br. 186e), de van 46 nap szabim, továbbá minden péntek is szabad.


Jelenleg 40 000-ből megvan a lakhatásom és ebbe a számlák is beletartóznak.

Lenne értelme br. 240e-ért váltani és BP-re költőzni?

2018. okt. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
42%
Hát engem még fejvadász az életben nem talált meg de soha 1x se. Ami állást találtam volna, azt saját magamtól találtam, de persze nem kellett egyik se mert annyit vagy még annyit se fizetett volna mint a mostani akkor meg minek az egész.
2018. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim ***** válasza:
35%
Most azért hogy nektek nincs értelmes, végzettséged ék, tudasotok had ne én érezzem magam szarul
2018. okt. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 anonim ***** válasza:
47%

senki nem mondta hoyg érezd magad szarul de tőlem szarul is érezheted magad nem oszt nem szoroz.


sose értettem ezen a fórumon miért dörgölnek olyat az orrom alá amit sose mondtam sose írtam...


volt egy kérdés diplomával mennyit keresel (korábban) válaszoltam rá hogy diplomával (sőt kettő diplomával...) 180 bruttót.... erre nekem esnek a gyökerek hogy mit siránkozok itt...


dehát ki siránkozott???

én nem . volt egy kérdés volt egy válasz.

hát ha két diplomával ennyit keresek (más meg 8 elemivel 2x ennyit ) és ezt leírom az miért is siránkozás?

2018. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
18%
Ahha értem akkor csak most itt hisztizel:)
2018. okt. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom elsősorban csak trollkodsz, de azért válaszolok: egyrészt a 400-600 ezres bruttó fizetés egyáltalán nem sok, teljesen jogos elvárás, hogy diplomás pályakezdőként annyit keressen az ember, amiből legalább a létminimumon meg tud élni, és az kb ez a tartomány.


Másrészt kevésbé spúr cégeknél, mint a tiéd meg is kapják ezeket a pénzeket, szerencsére.


Harmadrészt nem tudom mi az a rendszergazda asszisztens, de ha csak minimális informatikai tudás kell hozzá, akkor ha szerinted a 380e bruttó "durván el van szállva", akkor hatalmas nagy problémák vannak nálatok a bérezéssel, és ne csodálkozz, ha nem találtok embert.

2018. okt. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!