Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolja a fiatal...

Miért gondolja a fiatal pályakezdő, hogy neki kapásból 400-600 ezres fizetés jár?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sok fiatalt (23-27 éves egyetemről kikerült pályakezdők) interjúztatok különböző pozíciókra, és rettenetesen el vannak szállva a bérigényeik. Néhány példa, felírtam a legdurvábbakar:

- Raktáros: bruttó 350 ezer bérigény

- Logisztikai asszisztens: 410 ezer bruttó bérigény

- Ügyfélszolgálatos: 400 ezer bruttó

- Marketing asszisztens: 335 ezer bruttó

- Szövegíró: 400 ezer bruttó

- Rendszergazda asszisztens: 380 ezer bruttó

- Hr asszisztens: 440 ezer bruttó

Nagy multi cég vagyunk, elég jó fizetéseket adunk a tapasztalt szakembereknek. De miért gondolja egy frissen végzett egyén, hogy ekkora fizetés neki JÁR? Nulla munkahelyi tapasztalattal olyan arrogáns stílusban jönnek, hogy csak nézek. Persze vannak köztük normálisak, akik két lábbal a földön állnak, de a 90 százalék a fentebb leírt kategória.


2018. okt. 11. 21:32
 41/93 anonim ***** válasza:
49%

#33: oké, akkor neki segíts rendszergazda melót találni, minimum bruttó 380-ért:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2018. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/93 anonim ***** válasza:
34%

Én is meglepődtem, amikor titkárnőt kerestem - egyetemi végzettséggel nettó 200-300-at kértek heti 40 órás munkába...

Először még röhögtem, hogy iratrendezéshez, és gépeléshez minek egyetemi végzettség, egyáltalán milyen egyetem lehet :)

Aztán állásinterjúkon láttam, hogy persze, a lány tök buta volt, középsuli után nem akart dolgozni, hát elment buliegyetemre (mert ott lehet pasizni, bulizni, kolesz, szülők eltartanak, lesz diplomám...) és ahogy végzett az egyetemmel, ezt el is hitte, és nagyképűen előadta, hogy nélküle ez a cég (mármint a vállalkozásom) tulajdonképpen tönkremegy...


Végül nettó 110-ért vállalta el egy 20 éves csaj, sima érettségivel, 7 hónap után ma már 230-at fizetek neki, de tipp-topp működik minden, ha valamit kérdezek "Már megcsináltam!"

28/F

2018. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 anonim ***** válasza:
92%
anyám 50 éves elmúlt és titkárnő laza huszonéve keni vágja és kap vagy nettó 100-at. hazai szutyok kkv-nál és örülhet hogy kell valahova egyáltalán.
2018. okt. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 A kérdező kommentje:

Akkor csakcsak kijon az, hogy ezek a berigenyek egy teljesen kezdonek nem realisak mert

- nulla tapasztalata van

- nulla feleloseggel bir

- be kell tanitani, megismertetni vele a folyamatokat, mi hogyan mukodik a cegben

- az elso honapokban biztos jobban lekoti egy tapasztaltabb kollega figyelmet, aki kb plusz munkat vegez a tudasanak az atadasaval

Senki nem mondta, hogy ezek a fizetesek nem nohetnek, de egy kezdo ne akarjon egybol sokat keresni, mert a ceg nem szeretetszolgalat, hanem egy fejlodesi lehetoseg. A bufeszakos bolcsesz sracot meg sem emliteni, aki asszisztensi interjura bejott hatalmas arccal es kert 300 nettot.. na ott nem tudtunk nem nevetni szegenyen.

2018. okt. 12. 21:41
 45/93 anonim ***** válasza:
93%
A betanítási folyamatnak mi köze van a pályakezdőhöz? Egy 20 év tapasztalattal bíró szakembert is be kell tanítani a cég működéséről, ha új helyre megy. Szerintem te a próbaidőre gondoltál és ott én is jogosnak tartom a csökkentett fizetést, mert ha nem válik be, akkor legalább nem veszít rajta sokat a cég. Viszont ha látszik, hogy fejlődik, érdemes vele dolgozni, akkor miért ne kaphatna nettó 300 ezret kézhez a próbaideje után?
2018. okt. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem, hogy a kérdező középkorú HR-es, talán még egyetemet sem végzett el és azért gondolja irreálisnak a mai fizetésigényeket, mert ő világéletében nem keresett 200-nál többet. Nem sértésnek szánom, de általában ezek az emberek azok, akik leragadnak a múltban saját helyzetük miatt, ahelyett, hogy előre tekintenének és fejlődnének a korral.
2018. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 anonim ***** válasza:
38%
en nem vagyok kozepkoru hr es sot a kerdezo se en vagyok de 200at en se kaptam soha az eletben pedig diplomas vagyok. es nem palyakezdo bove nem. a bruttom nem eri el a 200at.es attol rettegek ha nem lesz ez se akkor mi lesz?
2018. okt. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 A kérdező kommentje:
A HR stimmel, de a kozepkorutol halistennek meg messze vagyok. 29 vagyok, es kepzeld, en is keves fizuert kezdtem, de felkuzdottem magam. A sok frissdiplomas meg kapasbol annyit akar keresni mint egy tapasztaltabb szakember, mert behulyitik oket az interneten, aztan el is hisznek mindent.
2018. okt. 12. 22:15
 49/93 A kérdező kommentje:
Ja es kepzeld, nagynehezen lett egy summa cum laude diplomam is, amire nagyon buszke vagyok. Nem kell magadbol kiindulni.
2018. okt. 12. 22:16
 50/93 anonim ***** válasza:
70%
Az a baj hogy amikor te kezdtél el dolgozni még egészen másképpen nézett ki a munkaerőpiac és most próbálod ezt a szintet ráerőltetni a többi emberre.
2018. okt. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!