Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolja a fiatal...

Miért gondolja a fiatal pályakezdő, hogy neki kapásból 400-600 ezres fizetés jár?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sok fiatalt (23-27 éves egyetemről kikerült pályakezdők) interjúztatok különböző pozíciókra, és rettenetesen el vannak szállva a bérigényeik. Néhány példa, felírtam a legdurvábbakar:

- Raktáros: bruttó 350 ezer bérigény

- Logisztikai asszisztens: 410 ezer bruttó bérigény

- Ügyfélszolgálatos: 400 ezer bruttó

- Marketing asszisztens: 335 ezer bruttó

- Szövegíró: 400 ezer bruttó

- Rendszergazda asszisztens: 380 ezer bruttó

- Hr asszisztens: 440 ezer bruttó

Nagy multi cég vagyunk, elég jó fizetéseket adunk a tapasztalt szakembereknek. De miért gondolja egy frissen végzett egyén, hogy ekkora fizetés neki JÁR? Nulla munkahelyi tapasztalattal olyan arrogáns stílusban jönnek, hogy csak nézek. Persze vannak köztük normálisak, akik két lábbal a földön állnak, de a 90 százalék a fentebb leírt kategória.


2018. okt. 11. 21:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/93 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ja, rengeteg HR-es sztoriról hallani, amik el vannak rugaszkodva a valóságtól. A múltkor olyanról olvastam, hogy állásinterjún mindenféle előzmény nélkül nekiállt üvöltözni a HR-es csaj, majd amikor a munkavállaló közölte, hogy köszöni szépen ennyi volt neki, akkor még a csaj volt felháborodva, hogy ezzel csak tesztelte a stressztűrő képességét... És csodálkoznak, hogy nem találnak embert. Az meg a másik, hogy az ember eljut az interjú végéig és vagy azért dobják ki, mert túl sokat kér vagy azért, mert túl keveset. Könyörgöm, ha ő nem tud fizetést mondani, akkor miért nekem kelljen kisz. az ujjamból, hogy ő mennyit tart reálisnak? Ha sokat mondok, akkor miért nem kezdünk el alkudozni? Normális helyeken a bérmegállapodás alku kérdése.
2018. okt. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/93 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy ügyfélszolgálatra egy bruttó 400 reális. Stresszes meló, legtöbbször speckó nyelvismerettel, be kell tanulni minden szoftvert, belső szabályokat, ha valamit elrontasz az egész cég is tud szívni.

Ennél fogva, nincs is olyan, hogy kezdő ügyfélszolgálat, mert ha 10 év tapasztalata is van, akkor is tanítani kell, hogy mi hogy működik abban a bizonyos környezetben. (ráadásul, aki 10 évet lehúzott már multiknál, lehet egy picit kevésbé lelkes mint egy friss diplomás).

Ugyanez megy a HResre, a marketigesre, a szövegíróra is.


A mi cégünk sem fizeti ezt ki (csak néhány 10 ezerrel vagyunk lemaradva, de hát mégis) , és arra is nehéz rávenni az embereket, hogy bejöjjenek dolgozni reggel, mert már csak az olyanok maradtak. :)))) Azok akik képesek valamire már rég leléptek.


És a közszféra: NEM KELL OTT DOLGOZNI. Ha ennyire zavar a fizetés, össze kell dobni egy normális önéletrajzot, és el kell kezdeni jelentkezni más helyekre. (Valójában, már egy jó 5 évvel ezelőtt el kellett volna kezdeni, de mindegy...) Lehet, hogy nem találsz 1 héten belül állást, de fogsz találni valamit. Csak ahhoz, ugye le kell nyelni, hogy 2x ennyiért leszel mondjuk recepciós.

2018. okt. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/93 anonim ***** válasza:
41%

Attól függ, hogy hol.

Budapesten például még kevés is.

Ott már az ELSŐ PERCTŐL KEZDVE, illetve első hónaptól kezdve, minimum 250 ezret kell keresni nettóban, ahhoz, hogy megélj Budapesten, és akkor még egy fillért sem tettél félre. Ez bruttó 380 ezer forint.

Azért van a pályakezdőknek ilyen "magas" bérigényük, mert ettől kevesebből NEM TUDNAK megélni. Legfeljebb, ha munkásszállóra mennek. Csak tudod nem azért tanul az ember, hogy munkásszállón lakjon. Legalábbis én nem azért. Mondjuk én most magamból indultam ki. Nem azért tanultsm tisztességesen, hogy munkásszállón kelljen addig laknom, ameddig olyan bért nem kapok, amiből eléldegélek egy olcsóbb, kicsi albérletben, és még akkor sem tettem félre.

Ha már nem garzonban akarok lakni, hanem mondjuk egy normálisabb albiban, ami olyen 50-60 m2, és félre is akarok tenni, akkor nettóban minimum 350 ezret kell keresni. Ez már 530 ezer bruttóban. Ebből még mindig nem lesz saját házam, ahhoz, hogy legalább az önerőt össze tudjam spórolni, még 30 éves korom előtt, ahhoz már 400 ezret kell keresni nettóban. Ez már 602 ezer forint bruttóban. És utána még fizetem a lakástörlesztőt 50 éves koromig.

Láthatod, még ilyen "magas" bérrel is csak 50 éves koromra érek el valamit.

Utana már beérem a nettó 200-al is (ez 301 ezer bruttóban) mert már meg van mindenem, nem kell a kaján meg a számlákon kívül fizetnem semmit.

2018. nov. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!