Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolja a fiatal...

Miért gondolja a fiatal pályakezdő, hogy neki kapásból 400-600 ezres fizetés jár?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sok fiatalt (23-27 éves egyetemről kikerült pályakezdők) interjúztatok különböző pozíciókra, és rettenetesen el vannak szállva a bérigényeik. Néhány példa, felírtam a legdurvábbakar:

- Raktáros: bruttó 350 ezer bérigény

- Logisztikai asszisztens: 410 ezer bruttó bérigény

- Ügyfélszolgálatos: 400 ezer bruttó

- Marketing asszisztens: 335 ezer bruttó

- Szövegíró: 400 ezer bruttó

- Rendszergazda asszisztens: 380 ezer bruttó

- Hr asszisztens: 440 ezer bruttó

Nagy multi cég vagyunk, elég jó fizetéseket adunk a tapasztalt szakembereknek. De miért gondolja egy frissen végzett egyén, hogy ekkora fizetés neki JÁR? Nulla munkahelyi tapasztalattal olyan arrogáns stílusban jönnek, hogy csak nézek. Persze vannak köztük normálisak, akik két lábbal a földön állnak, de a 90 százalék a fentebb leírt kategória.


2018. okt. 11. 21:32
 81/93 anonim ***** válasza:
#80: na azért te meg már a ló másik oldalán vagy. 400-as kezdő aszisztensi fizu se normális, de az se normális ahol 10 évig semmi béremelés.
2018. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:
22%

"de az se normális ahol 10 évig semmi béremelés."


Akkor fordulj ez ügyben a ... ööö. kihez is?? Állam közszféra? EMMI? Államkincstár? Nem ezek csak végrehajtók. Országgyűlés.. vagy személyesen OV.

Fordulj oda!

Biztos sok haszna lesz, ha országos szakszervezet se tudott semmit elérni évek alatt se.

2018. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:
És ki kötelez rá hogy ott dolgozz?
2018. okt. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
44%

"És ki kötelez rá hogy ott dolgozz?"


Ami a többi kb 24.000 embert pont az.....

az hoyg végzettségünk és tapasztalatunk ide köt. Hiába a diploma meg a 3 szakvizsga ... hiába. Mind államig igazagtásszerv---- és ezzel hova. Sehova. Csak ide.

Vagy mehetek takarítani még ennyiért se.

Nem megyek.

2018. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:
#78: 80 válaszból kb. 20-ban értenek egyet veled. Biztos, hogy mi 60-an vagyunk elszakadva a valóságtól? :)
2018. okt. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:
63%
Na de most komolyan akkor még mit hisztizel?
2018. okt. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:
41%

Az hogy hányan ismételgetnek valamit attól az még nem lesz igaz ha százak ezrek milliók millárdok akkor se.

Ld vallások.


Hiába 60an mondják akkor sincs úgy.

De ha 60x 60an lennének akkor se lenne úgy.

2018. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom én elégedett vagyok a 450 nettom al... Az meg hogy ki hiszi el, hogy ennyit keresek nagyon nen mtzd erdekeleni
2018. okt. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim ***** válasza:
43%
És a 450 nettód mellé egy spell checker-re nem futotta?
2018. okt. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején, mikor pályakezdő voltam, és kábé olyan bérelvárásokkal mentem el interjúkra, hogy "annyit amennyit adnak", bezzeg ez nem tetszett az interjúztatóknak. Hogy de én mondjam meg, hogy mennyit akarok. Hogy ne kérjek túl sokat, mert mire fel, de túl keveset se, mert akkor "az látszik, hogy nem értékelem magam kellőképpen". Meg ilyen okosságok.

Közben meg kb. fongom se volt, hogy mennyit kérhetek reálisan, mert egyik se volt képes kiírni, hogy úgy kb. mennyit adnának. Legfeljebb annyit, hogy "versenyképes". Ez egyébként a mai napig így van, holott ha képesek lennének egy tól-ig sávot kiizzadni magukból, már nem húznánk egymás idejét hülyeségekkel, mert eleve csak az menne oda, aki vállalja annyiért. De nem!

Hát akkor szopjatok csak tovább :)

Pedig ha nem 20 éves, írni-olvasni alig tudó HR libák lennének mindenhol, akkor nem úgy nyitnának, hogy "és mennyi a bérigénye" aztán sápítoznának a válaszon, hanem a meghallgatás után azt mondanák: fiatalember, ezért a mi cégünk x összeget tud fizetni. Elfogadja?

Ha már előre nem akarják kiírni.

Csak mert egy pályakezdő egyetemista általában még szülőkkel van egy kasszán, így kb. mindegy mennyit kap, mert a 0-nál az is jobb. Viszont ha már megkérdezik, akkor meg nem akar rosszul járni...

Summa summárum, ezért tart itt az ország, és ezért hüledezik/szop annyi ember az interjúkon, mert van a nagy HR tudomány.

2018. okt. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!