Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolja a fiatal...

Miért gondolja a fiatal pályakezdő, hogy neki kapásból 400-600 ezres fizetés jár?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sok fiatalt (23-27 éves egyetemről kikerült pályakezdők) interjúztatok különböző pozíciókra, és rettenetesen el vannak szállva a bérigényeik. Néhány példa, felírtam a legdurvábbakar:

- Raktáros: bruttó 350 ezer bérigény

- Logisztikai asszisztens: 410 ezer bruttó bérigény

- Ügyfélszolgálatos: 400 ezer bruttó

- Marketing asszisztens: 335 ezer bruttó

- Szövegíró: 400 ezer bruttó

- Rendszergazda asszisztens: 380 ezer bruttó

- Hr asszisztens: 440 ezer bruttó

Nagy multi cég vagyunk, elég jó fizetéseket adunk a tapasztalt szakembereknek. De miért gondolja egy frissen végzett egyén, hogy ekkora fizetés neki JÁR? Nulla munkahelyi tapasztalattal olyan arrogáns stílusban jönnek, hogy csak nézek. Persze vannak köztük normálisak, akik két lábbal a földön állnak, de a 90 százalék a fentebb leírt kategória.


2018. okt. 11. 21:32
 51/93 A kérdező kommentje:
A munkaeropiac nem valtozik, attol, hogy az index.hu megirta, meg nem lesznek netto 300as kezdofizuk.:D
2018. okt. 12. 22:42
 52/93 anonim ***** válasza:
95%

"A munkaeropiac nem valtozik, attol, hogy az index.hu megirta, meg nem lesznek netto 300as kezdofizuk.:D"


Dehogynem! Az emberek kivándorolnak, mert megváltoztak a munkavállalók keresleti igényei. Ez egy valós probléma, amivel maga az állam is foglalkozik (annak ellenére, hogy ez nem érződik). Csak ugye az EU előírja, hogy növelnünk kell a GDP-t, ami miatt nem lehet drasztikusan növelni a fizetéseket... Egy olyan sz. helyzetben vagyunk, hogy igény lenne a nyugati fizetésekre, de az emelésnek akadályai vannak. Ha nem növeli az állam a közalkalmazottak fizetését, akkor a magáncégek sem fogják növelni a fizetéseket. Ennyi a történet. Meg persze ott van a forint árfolyama is, ami katasztrofális. :\

2018. okt. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
71%

Pályakezdőként 2000-ben 160 nettóval kezdtem.


Ha tescoba havi 200 ezért nincs kasszás, akkor egy jobb diplomával miért gondolja bárki, hogy elmegy aprópénzért?

2018. okt. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 anonim ***** válasza:
77%

", akkor egy jobb diplomával miért gondolja bárki, hogy elmegy aprópénzért?"


És akinek nem "jobb" diplomája van? Hm? Azzal mi van?


Aki pl államigazgatásban dolgozik nettó 120-ért szakirányú diplomával? meg szakápoló diplomával 100-ért??? Tudod mennyit kap egy főállású egyetemi kutató persze diplomával? Nézz utána! Segítek ! Nettó 130-at se kapja kézbe!!

2018. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 anonim ***** válasza:
70%

"Pályakezdőként 2000-ben 160 nettóval kezdtem."


Én 2000ben már nem voltam pályakezdő de most 2018ban se kapom meg a 160 nettót.

2018. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:
78%

figyu, én is azért mentem el az országból, mert 100 nettónál jobb ajánlatot nem láttam. sőt, nem is nagyon akartak felvenni sehova.

ezt meguntam és eljöttem.

nincs summa cum laude diplomám, ha jól emlékszem mindkettő 3-as körül volt. külföldön ez úgy tűnik többezer euró nettót ér.


a 20. válaszolóval (aki azt írta eredetileg, hogy trollkodsz - én is ezt gondoltam) pedig teljesen egyetértek, hiába hurrogták le utána.

2018. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező, azt értsd már meg, hogy MEGKAPNAK ennyit más helyeken! Azért írja ezt az index, és azért jönnek hozzátok is ekkora bérigénnyel, mert ez a realitás. Ha ti nem, majd más felveszi őket ennyiért, nálatok meg marad a legalja. Csak a te cégednek okozol kárt, ha ezt nem vagy képes felfogni.
2018. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:
75%

Valaki ezt írta, hogy "Végigsz.p 4 évet az egyetemen", igen, csak épp attól még nem leszel értékes.

Amikor "Végigsz.p 4 évet egy szakmában" lesz belőle, akkor kezd kialakulni egy rendes értéked, és akkor csak úgy ha valóban tudsz is valamit.

2018. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 A kérdező kommentje:
Hiaba magyaraztok, nezzetek meg egy profession beriranytut vagy a fizetesek.hu-t, egybol ki fog jonni amit mondok. Mi a ketto atlaga alapjan lojjuk be a bersavot, amin nagyon sokat sulyoz a tapasztalat, a szakmaban eltoltott evek szama. Na most ez egy palyakezdonel jo esetben 1 gyakornoki ev, rossz esetben 0. Nem fog egy ceg sem egy tapasztalatlan munkaeronek olyan fizetest adni, mint egy 3-4 eve a szakmaban levonek. Ez van gyerekek, elobb-utobb ok is megtanuljak es lejjebb adnak az arcbol.
2018. okt. 13. 12:02
 60/93 anonim ***** válasza:
50%

"Kedves kérdező, azt értsd már meg, hogy MEGKAPNAK ennyit más helyeken!"


Igen, pár év utan. Kezdőként biztos nem.

2018. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!