Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolja a fiatal...

Miért gondolja a fiatal pályakezdő, hogy neki kapásból 400-600 ezres fizetés jár?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sok fiatalt (23-27 éves egyetemről kikerült pályakezdők) interjúztatok különböző pozíciókra, és rettenetesen el vannak szállva a bérigényeik. Néhány példa, felírtam a legdurvábbakar:

- Raktáros: bruttó 350 ezer bérigény

- Logisztikai asszisztens: 410 ezer bruttó bérigény

- Ügyfélszolgálatos: 400 ezer bruttó

- Marketing asszisztens: 335 ezer bruttó

- Szövegíró: 400 ezer bruttó

- Rendszergazda asszisztens: 380 ezer bruttó

- Hr asszisztens: 440 ezer bruttó

Nagy multi cég vagyunk, elég jó fizetéseket adunk a tapasztalt szakembereknek. De miért gondolja egy frissen végzett egyén, hogy ekkora fizetés neki JÁR? Nulla munkahelyi tapasztalattal olyan arrogáns stílusban jönnek, hogy csak nézek. Persze vannak köztük normálisak, akik két lábbal a földön állnak, de a 90 százalék a fentebb leírt kategória.


2018. okt. 11. 21:32
 31/93 anonim ***** válasza:
70%

#30: most a raktárosra, a logisztikusra, az ügyfélszolgálatosra, a maketingesre, a szövegíróra, a rendszergazdára vagy a hr-esre gondolsz? Szerintem egyikük sem tanít, gyógyít, vagy olt tüzet. És hát ugye róluk volt szó.


Amúgy annak, hogy a tanár meg az orvos kevesebbet keres, mint amennyit kéne SEMMI köze sincs a piaci alapon dolgozók bérezéséhez. Az egyszerűen hülyeség, hogy azért, mert a tanár keveset keres a rendszergazdának is keveset kellene, és nincs is így. A tanárnak kéne többet keresnie, de ez egy teljesen más téma.

2018. okt. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/93 anonim ***** válasza:
12%

"Ezeket a fizetéseket, amiket a kérdező kiírt _megkapják_ budapesti pályakezdők normális cégeknél."


Full kezdő sehol nem kap ennyit, nem hogy ez lenne az általános. Néhány év tapasztalattal persze, hogy lehet ennyi, de szerintem ezzel a kérdező is egyetért.

2018. okt. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 anonim ***** válasza:
55%

#32: mint említettem bármikor tudok ajánlani kezdő rendszergazdának állást ennyiért. :) De be tudom ajánlani kezdő logisztikusnak is 400e bruttóért.


A munkaerőhiány ilyen dolog.

2018. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim ***** válasza:
69%

"#9: el vagy tévedve. Senki nem házra, lakásra kap pénzt, vagy mert most kezdi az életét és sok pénz kell.


Annyi pénzt kapsz amit a munkád ér. Egy pályakezdőnek a munkája az első hónapokban lehet, hogy ráfizetés."


Tisztában vagyok vele, de azt látni kell, hogy az alacsony fizetés miatt mennek el a fiatalok az országból. Mert nem tudnak megélni belőle. Ennek a problémakörnek egy lehetséges megoldását írtam le.

2018. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 anonim ***** válasza:
60%

A vége lemaradt:


"Annyi pénzt kapsz amit a munkád ér. Egy pályakezdőnek a munkája az első hónapokban lehet, hogy ráfizetés."

Igen lehet. Ennek ellenére tőlünk nyugatra 400 ezret egy kezdő takarítónő is megkap, aki életében nem mosott még fel. Egy mérnök fizetése 500-tól felfelé van kezdőként(!), nulla(!) tapasztalattal. Ezek szerint ha Magyarországon dolgozik valaki, akkor pocsékabb a munkája, mintha ugyanazt, ugyanannál a cégnél külföldön csinálja?

2018. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/93 anonim ***** válasza:
77%

Igen az marha érdekes hogy kinn voltam osztrákoknál hétvégén irodaházat takarítani péntek estétől vasárnap estéig munka, hoztak vittek minket busszal csapattal, munkásszállón szállást adtak, ebéd volt 2x, és emellett 200 EUR-kaptam.

Hm.


Ez ha minden hétvégén lenne akkor 4x 200 EUR/hó = kb 248.000 HUF nettóban takarításért havi össz 8 munkanappal... és kaja szállás állva....

HÁT!!!!!

2018. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 anonim ***** válasza:
51%
Aki lepontozta az utolsó 3 választ az nem tudna indoklást is írni?! Tipikus magyarok... Sírnak, hogy alig keresnek valamit, de amikor leírjuk a nyugati tényeket, akkor jön a lepontozás.
2018. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/93 anonim ***** válasza:
27%
Külföldi béreket minek kevertek ide? Más lokacio, más fizetések.
2018. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/93 anonim ***** válasza:
30%
Elég szomorú, ha nem érted.
2018. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 anonim ***** válasza:
19%
azert keverunk ide kulfoldi bereket mert fel kene vegre fogni h a magyar munkaeropiac nem all meg a hatarnal. munkaltatok ezt meg mindig nem fogtak fel de majd csodbe mennek ember nelkul es akkor felfogjak.... h nem csak a hazaival versenyzel a munkaeroert hanem a kulfolddel is!!!
2018. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!