Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 58 évesen felvesznek még...

58 évesen felvesznek még szoftverfejlesztőnek?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy sok helyen ún. recruiter-ek (toborzók) kapják meg a CV-met. Ezek általában 30 évvel fiatalabbak nálam, szakmailag írhatok bármit az önéletrajzomba, szerintem a korom miatt elvből elutasítanak, gondolom, nem illek a mindenhol hangoztatott "fiatalos, dinamikusan fejlődő csapat" koncepciójukba, és így még csak esélyt sem kapok arra, hogy jobban megismerjenek emberileg. A szakmai vezetőkhöz pedig el sem jut a jelentkezésem.

2018. nov. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 A kérdező kommentje:

#6:

Igen, nem is szoktam ráírni a korom, de van olyan cég, ahol regisztrálni kell, hogy pályázhasson az ember, és ott meg kell adni a kort is. Azért foglalkozom velük, mert nem Budapesten élek, és itt ez az egyik legkomolyabb szoftvercég.

2018. nov. 15. 16:48
 12/68 A kérdező kommentje:

1. hozzászólóhoz még valami:

Magam sem vágynék a vázolt cégfelálláshoz, eddigi legjobb munkahelyemen agilis projektmenedzsment volt, ahol nem voltak "csapatvezetők" (alapelv, hogy nincs hierarchia), és rá sem kellett szólni senkire, mert munkájuknak elkötelezett emberekből épűl fel egy agilis team (ez is alapelv). Az alkalmazott rendszer naprakészen mutatja, ki mit csinál, csinált eddig? Ahhoz meg, hogy tudjon az ember mit mondani a következő napi meeting-en, "muszály" dolgozni. Ilyen környezetben, szerintem irreleváns a kor, mert ott dolgozni kell, nem "bratyizni" :)

2018. nov. 15. 16:58
 13/68 A kérdező kommentje:

#8:

Ez az 55 év feletti kedvezmény tapasztalatom szerint nem érdekli a nagyobb cégeket, nekik havi 20 ezer megtakarítás nulla, ha milliárdos éves bevételük van. Kis cégeknél lehet jelentősége.

2018. nov. 15. 17:03
 14/68 anonim ***** válasza:
0%
Milyen végzettséged van kedves kérdező? Ha csak egy 3 hetes programozói álsulit végeztél el, akkor nem valószinű, hogy csak a koroddal van a gond.
2018. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 A kérdező kommentje:

#14:

Vicces ember vagy.

Végzettségem: villamosmérnök BEE.

10+ éve foglalkozom az alábbiakkal:

.NET/C#/ASP.NET/MVC, JavaScript, Angular, stb.

Ha mondanak ezek valamit neked.

2018. nov. 15. 18:41
 16/68 anonim ***** válasza:
#15: 10+ éve foglalkozol a 8 éve létező Angularral? ;)
2018. nov. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha 10 éves tapasztalatod van, akkor olyan 48 éves korod körül kezdtél el ezzel foglalkozni, ami rohadtul késő... Amúgy meg mi az a BEE? Valami himihumi önmagát mérnöki fellegvárnak tituláló divatsuli? 58 évesen persze hogy nem fognak felvenni, előbb fogsz nyugdíjba menni mint megoldani egy feladatot. Javaslom jelentkezz portásnak (és ezt komolyan mondom).
2018. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 A kérdező kommentje:

16:

Nem azt mondtam, hogy minddel 10+ évig foglalkoztam, hanem felsoroltam, hogy mikkel foglalkoztam ezen idő alatt. Az előtte használt programnyelveket (C, C++, Pascal, Assembly) nem is említettem.

2018. nov. 16. 19:26
 19/68 A kérdező kommentje:

17:

Nem 10 éve kezdtem el szoftverfejlesztéssel foglalkozni, hanem 30, csak a régebbi technológiákat nem szoktam releváns szakmai tapasztalatként említeni, mert a 10 évnél régebbi munkatapasztalatok nem nagyon érdekelnek senkit.


Különben is 10+ évet írtam, kb. 2005 óta fejlesztek .NET technológiákkal, közben német-magyar multicégnél is voltam medior szoftvermérnök, nemzetközi, agilis projekteken dolgoztam ott.


A BEE nem iskolát jelent, hanem Bachelor of Electric Engineering-et. A Kandón végeztem, ha mond ez neked valamit, akkor önálló főiskola volt, ma az Óbudai Egyetem része.


A portás állást apukádnak vagy a barátodnak ajánld!

2018. nov. 16. 19:41
 20/68 anonim ***** válasza:
0%
Irásod alapján úgy látom egyedül ahhoz értesz, hogy hogyan add el magad. Minden bántás nélkül mondom, hogy ha nem BME-n végeztél, hanem valami himihumi főiskolán, ne nagyon várj jó állást (pláne nem 58 évesen)... Ha meguntad, hogy munkanélküli vagy, gondolkodj el mégis azon a portás munkán ;)
2018. nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!