Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 58 évesen felvesznek még...

58 évesen felvesznek még szoftverfejlesztőnek?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy sok helyen ún. recruiter-ek (toborzók) kapják meg a CV-met. Ezek általában 30 évvel fiatalabbak nálam, szakmailag írhatok bármit az önéletrajzomba, szerintem a korom miatt elvből elutasítanak, gondolom, nem illek a mindenhol hangoztatott "fiatalos, dinamikusan fejlődő csapat" koncepciójukba, és így még csak esélyt sem kapok arra, hogy jobban megismerjenek emberileg. A szakmai vezetőkhöz pedig el sem jut a jelentkezésem.

2018. nov. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
Valóban. Már senki nem hiszi el nekem,hogy képtelen vagyok állást találni.
2018. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 A kérdező kommentje:
Milyen szakmában keresel állást?
2018. dec. 6. 12:28
 63/68 anonim ***** válasza:

szomoru valosag, mig nyugdijkorhatar folyamatosan tolodik kifele addig az elvart eltkorhatar folyamatosan zsugorodik


20...30... utana kuka

2018. dec. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:

A szakmáról már lemondtam, ami egy alapfokú egészségügyi jellegű, de már csak emelt szintű képesítéssel vesznek fel mindenhová.

Már betanított munkákra is jelentkezem ( 8 általános a követelmény...), van, amit hetente újra és újra hirdetnek, mindannyiszor jelentkezem és még egy visszajelzés sem volt.

Tegnap elmentem egy közvetítő irodába, végig kellett hallgatnom egy másfél órás (teljesen felesleges) előadást, aztán ki kellett tölteni egy 200 (!!) kérdésből álló idétlen tesztet (azt is minek, meg sem nézték..).

Így végül kiközvetítettek dobozokat hajtogatni egy nyomdába... Két hétre..

2018. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:

Ja, és van még több, mint 10 év irodai gyakorlatom, asszisztensként (osztályvezető mellett), valamint minőség ellenőrzési területen is 10 év..)

Sz@rt sem érek vele.

2018. dec. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:

Néhány, ahol egyáltalán válaszra méltattak..:


- "benyújtott pályázatával kapcsolatban ezúton tájékoztatjuk, hogy választásunk nem esett Önre.

Megtisztelő érdeklődését megköszönve bízunk abban, hogy e kedvezőtlen hír hallatára sem változik meg Társaságunkról alkotott jó véleménye."


- "Köszönjük, hogy beküldött pályázatával megtisztelte cégünket.

Ezúton értesítjük, hogy a kiválasztási folyamat során nem Önre esett a választásunk."


- "Köszönjük jelentkezését. Örömünkre szolgál, hogy egy személyes interjú keretében megismerhettük.

Az előzetesen lefolytatott interjúk alapján sajnálattal kell tájékoztatnom, hogy kiválasztási folyamatában nem jutott tovább."


- "Megkaptam a szakmai önéletrajzát, nagyon köszönöm.

Sajnálattal értesítem,hogy jelenleg, az Ön végzettségének megfelelő szabad munkakört nem tudunk biztosítani intézményünkben."


- Ezúton szeretném értesíteni, hogy mivel más pályázók jobban megközelítették a kiírásban megfogalmazott elvárásokat, jelenleg nem tudunk Önnek interjú-lehetőséget biztosítani a felvételi következő fordulójába."


- "Köszönettel vettük jelentkezését az állásra, szakmai szempontok szerint nem önt választottuk. "


A korábbiakat már töröltem...

2018. dec. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 A kérdező kommentje:
Végül 59 évesen és 62 évesen is felvettek, bár sokadik próbálkozás után. Gyanítom, hogy több, szakmailag sikeresnek érzett interjú során a korom volt az elutasítás (vagy válasz nélkül hagyás) oka.
2022. márc. 22. 08:55
 68/68 anonim ***** válasza:
De jó!!! Köszi a tudósítást, kérdező :-)
2022. márc. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!