Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 58 évesen felvesznek még...

58 évesen felvesznek még szoftverfejlesztőnek?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy sok helyen ún. recruiter-ek (toborzók) kapják meg a CV-met. Ezek általában 30 évvel fiatalabbak nálam, szakmailag írhatok bármit az önéletrajzomba, szerintem a korom miatt elvből elutasítanak, gondolom, nem illek a mindenhol hangoztatott "fiatalos, dinamikusan fejlődő csapat" koncepciójukba, és így még csak esélyt sem kapok arra, hogy jobban megismerjenek emberileg. A szakmai vezetőkhöz pedig el sem jut a jelentkezésem.

2018. nov. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:

#20: anyád a himihumi! a Kandón végzett ami a Óbudai Egyetem tagintézménye!


azért mert te csak a BME-ről hallottál (csak hallottál) az még nem jelenti az hogy más egyetem "himihumi"

2018. nov. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:

a kérdező felé pedig: kisebb cégekhez látom esélyét, nagy multikhoz ahova kódoló biorobotok kellenek ott 40 felett kb esélytelen


esetleg saját cég és alvállalkozás, megfontolásra érdemes lenne pár idősebb ha összeállna de azért olyanok aki jártasak az up-to-date techológiákban


az itteni vérpistiket meg hagyd a fenébe, az élteben csak csikák és itt élik ki maguk

2018. nov. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:

Nem csak a BME létezik, Kandó is teljesen jó. De amúgy 58 évesen, 30+ év tapasztalattal pont rohadtul mindegy már hol és milyen iskolát végzett, mert a szakmai tapasztalata sokkal többet ér, sokkal lényegesebb. Nálunk dolgoznak ilyen korúak is fejlesztőként, de most nincs ember hiány.


Őszintén kicsit azért én is aggódom mi lesz 10-20-30 év múlva. 30 körüli vagyok, fejlesztőként dolgozom, de ilyen korban még a kérdezőnek is volt munkája. Szóval kicsit ijesztő, hogy szinte mindenhol csak a fiatalok vannak ebben a szakmában. Amíg fiatal vagy oké, csak hogy te is leszel 50 éves.

2018. nov. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 A kérdező kommentje:

A Kandó akkoriban is jóhírű főiskolának számított, bárhová mentem, mindíg elfogadták. Ma is büszke vagyok rá, hogy ott végeztem. Többször dolgoztam a Műegyetemen végzettekkel is, kalapot emelek a szakmai szinvonaluk előtt.

Egyébként, 54 évesen még felvettek az evosoft-hoz, 57 évesen a Bay Zoltán Kft-hez, csak ezév márciustól vagyok "keresőben".

2018. nov. 17. 21:27
 25/68 anonim ***** válasza:
Kérdező: MÁV informatikához jelentkezz. Lefgiatalabb fejlesztő 55 éves.
2018. nov. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


...illetve az Aegonhoz próbáld meg, úgy tudom, ők is hirdetnek. Kálvin téren van a közpntjuk.


Mind a kettő ügyfél, tudom, hogy kik dolgoznak ott és keresnek embereket. A munka minősége nem túl jó, állami vállalat és nagy multi, de hát ez van. Bárhova megy az ember, mindenhol vannak rossz dolgok.

2018. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 A kérdező kommentje:
Előző: Kösz a tippeket!
2018. nov. 18. 10:17
 28/68 A kérdező kommentje:
Habár, úgy látom, MÁV Informatika már nincs, MÁV Szolgáltató Központ Zrt. van helyette. Nem látom, hogy keresnének informatikust.
2018. nov. 18. 13:34
 29/68 anonim ***** válasza:

51 évesen engem már konkrétan sehová nem vesznek fel.

Több száz (!!) elküldött önéletrajz, ebből 2-3 visszajelzés, aztán köszönik, mégsem.

A híd alatt fogok megdögölni..

2018. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 A kérdező kommentje:

Előző:

Milyen szakmában próbálsz elhelyezkedni és hol?

2018. nov. 20. 09:36
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!