Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 58 évesen felvesznek még...

58 évesen felvesznek még szoftverfejlesztőnek?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy sok helyen ún. recruiter-ek (toborzók) kapják meg a CV-met. Ezek általában 30 évvel fiatalabbak nálam, szakmailag írhatok bármit az önéletrajzomba, szerintem a korom miatt elvből elutasítanak, gondolom, nem illek a mindenhol hangoztatott "fiatalos, dinamikusan fejlődő csapat" koncepciójukba, és így még csak esélyt sem kapok arra, hogy jobban megismerjenek emberileg. A szakmai vezetőkhöz pedig el sem jut a jelentkezésem.

2018. nov. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 A kérdező kommentje:

#38:

Nagy cégről van szó, nincs leépítés, folyamatos szakemberhiányuk van, és most kaptak hatalmas állami pénzeket új munkahelyek teremtésére. Hallom, hogy vannak akik visszamennek.


A vállalkozással részemről az a baj, hogy egy dolog megcsinálni egy munkát (ehhez értek), és más megszerezni a munkát (ehhez kevésbé értek). Hazai viszonylatban ez azon függ, hogy ki kit ismer?


Voltam egyéni vállalkozó másodállásban, ott nincs kockázat, mert a főállás hozza a nagyobb pénzt és onnét mennek a járulékok is, és voltam 3 hónapig főállású (kényszer) vállalkozó, egy kis magyar cégnek dolgoztam távmunkában és így jobban megérte volna nekik fizetni (nekem is, mert KATA-s voltam), csakhogy a cég folyamatosan a csőd szélén lavírozva, "elfelejtette" kifizetni a "tiszteletdíjjamat" (közel 1 milliót), 2 évbe telt, mire be tudtam hajtani rajtuk, úgy, hogy elég jó engedményeket tettem.

2018. nov. 22. 11:30
 42/68 anonim ***** válasza:

"azt állítják, nincs a cégnél sem fekete lista, sem nemkívánatos személy. "


Nyilvánvalóan ezt állítják, mi mást állíthatnának? Amúgy meg nyilván van, ahogy mindenhol.


Értem a kérdésed lényegét és meg is értem a problémát, de ez egy nagyon félrement példa volt.

2018. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 A kérdező kommentje:

#39:

Miből gondolod, hogy egy cég nem vesz vissza olyat, aki eljött onnét? Mentem már vissza céghez régebben is, ha tényleg kell a szakember, akkor nem érzelmi, hanem üzleti alapon döntenek az ilyenről, mint akkor is ha valakit le kell építeni.

Te biztosan a "himihumis" vagy a stílusodról gondolván.

2018. nov. 22. 11:49
 44/68 A kérdező kommentje:

#42:

Valszeg igazad van, sajnos nem tudok ilyen céges rendszerekbe otthonról betekintgetni, mint a Gyilkos Elmék Penelopé Garciá-ja ;)

2018. nov. 22. 11:53
 45/68 anonim ***** válasza:

"csakhogy a cég folyamatosan a csőd szélén lavírozva, "elfelejtette" kifizetni a "tiszteletdíjjamat" (közel 1 milliót), 2 évbe telt, mire be tudtam hajtani rajtuk, úgy, hogy elég jó engedményeket tettem."


38-as vagyok és akkor már nincs több kérdésem - de sajnos ötletem sem.


maximálisan megértem - jelenleg szüneteltetem a vállalkozásomat, de én is sokszor küzdöttem azzal, hogy a megdolgozott pénzemet nem kaptam meg - borzalmas a a fizetési fegyelem (illetve nincs is) ebben az országban.

Ráadásul én olyan helyen nem kaptam meg a pénzt, ahol még csak nem is pénzhiány volt az oka - egyszerű szivatás, másikra mutogatás.

2018. nov. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 A kérdező kommentje:

#45:


Akkor én még jól jártam, érvelhettek volna azzal is, hogy el se végeztem a munkát, ugyanis nem kértem teljesítési igazolást.


Nem mondom, hogy mindenütt ez lenne, és azt sem, hogy nem akarok vállalkozói konstrukcióban dolgozni, de a fentivel megszívtam a NAV-nál (akkor még APEH) is, mert nem tudtam, hogy az okmányiroda egyből bejegyzi a vállalkozást (korábban napok kellettek hozzá). Beadtam on-line október 31-én este, gondolván, hogy valamikor november elején kész lesz, erre 10 perc múlva kész lett, fizethettem 50 ezret azért a pár óráért, ami még hátra volt a hónapból :(( Erre is figyelni kell.

2018. nov. 22. 12:16
 47/68 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az a "himihumis", ahogy már írtam neked pont egy szoftverfejlesztő csapatot vezetek....


Viszont azt megértheted, hogy 58 évesen a korod miatt hátrányból indulsz sok szempontból. Innentől kezdve ha amúgy nem vagy egy főnyeremény akkor nem fogja egy cég sem kettétörni magát, hogy 2x is veled próbálkozzon. Mondom ezt úgy, hogy ugye nem tudom, hogy te jöttél-e el, ha igen miért vagy ők küldtek el.


Mi most vettünk vissza egy embert aki anno elment egy fél éve, de tudtuk miért ment el és az a probléma megoldódott. De van olyan ember akit nem vennénk vissza akkor sem ha közben 4 diplomát és 2 PHD-t szerzett volna és személyesen lenne a hackerek koronázatlan királya...

2018. nov. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:

45-ös vagyok és igen, én magam is sokszor leírom itt "figyelmeztetésként", hogy ne a hónap utolsó napjaiban jelentkezzenek be, mert akkor már teljes hónapot kell fizetni, de van, hogy lehúznak emiatt, hogy nem ezt kérdezték :-(

Pedig ha csak 1 embernek segítek ezzel a mondattal, már megspóroltam neki 50 ezret - de hát a gyakori közönsége nem mindig hálás :D

2018. nov. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 A kérdező kommentje:

#47: Bocs, de, hogy ki vagy, az nálam nem látszik, vagy nem jöttem még rá, hogy hol kell nézni.

Persze, hogy az 58 évem hátrány, ha nem volna az, nem tettem volna fel a kérdést, de azt hiszem lassan ideje lesz lezárnom itt ezt a kérdést.

Te valszeg kisebb cégnél dolgozol, nagy cégnél általában nem "főnyereményekre" vadásznak, mert nem kreatív ötleteket kell gyártani, hanem valami "robotmunka" megy, mint pl. legacy kódok véget nem érő karbantartása, vagy tesztelés. Phd nem kell hozzá,"hacker-nek" is csak olyan szinten, hogy az általában nem dokumentált, de hatalmas mennyiségű forráskódban egyáltalán megtaláld azt a részt, amivel foglalkozni kell.

2018. nov. 22. 12:59
 50/68 A kérdező kommentje:

45-ös:

Jó, hogy leírod, álljon itt mindenkinek tanulságúl, hátha nem fut bele ebbe a hibába. (APEH annak idején elutasította a kérelmemet, hogy engedjék el ezt a pénzt.)

2018. nov. 22. 13:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!