Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 58 évesen felvesznek még...

58 évesen felvesznek még szoftverfejlesztőnek?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy sok helyen ún. recruiter-ek (toborzók) kapják meg a CV-met. Ezek általában 30 évvel fiatalabbak nálam, szakmailag írhatok bármit az önéletrajzomba, szerintem a korom miatt elvből elutasítanak, gondolom, nem illek a mindenhol hangoztatott "fiatalos, dinamikusan fejlődő csapat" koncepciójukba, és így még csak esélyt sem kapok arra, hogy jobban megismerjenek emberileg. A szakmai vezetőkhöz pedig el sem jut a jelentkezésem.

2018. nov. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
Egy iparágvezető multinál dolgozom.... De lényegében mindegy is.
2018. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést. Megkérdezhetem, hogy hol? Lehet, hogy még ismerjük is egymást. Privát üzenetként is küldheted.
2018. nov. 22. 13:20
 53/68 anonim ***** válasza:
45%

"A legidősebb alkalmazott 36 éves. Csapatvezetők között sokan vagyunk 26-27 évesek. Be kell vallanom, kellemetlen lenne egy apámkorabelinek feladatokat kiadnom, netalán rászólnom, ha valami gond van."


Na ezodabasz. De azért még beszélsz idősebb emberekkel, mondjuk az apáddal? Vagy nálad fiatalabbal? Vagy az nem derogál?

2018. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
No igen és 4-5 év múlva kirugdossák a 40 felettieket? Vagy akkor mi lesz?
2018. dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 A kérdező kommentje:

#53:

És az a félelmetes az egészben, hogy egy ilyen ember csak a saját szemszögéből nézi a dolgot: neki nem jó egy idősebbel együttdolgozni, netán azt irányítani. Ezért, egy idősebbnek nincs is esélye oda bekerülni, szakember hiány ide vagy oda.

Amikor 52 évesen felvettek egy szoftverfejlesztő céghez, a tőlem jóval fiatalabb főnök az én szempontomból kérdezte meg, hogy jó lesz-e nekem, ha mondjuk tőlem fiatalabbak irányítanak? Pedig, mint később kiderült, a csapatban is volt aki úgy reagált arra, hogy oda kerülök, hogy "na, frankó", de később elmondta, hogy fölöslegesen izgult miattam.

Később viszont ugyanannál a cégnél azért nem vettek át egy másik projektre, annak ellenére, hogy a szakmai interjúnak is beillő beszélgetésen nagyon meg voltak elégedve velem, mert állítólag a fiatalokból álló csapat esetleg "összezár" ellenem, amire volt már ott példa korábbi idősebb munkatárs ellen. Nekem ez nem megy a fejembe, mert tőlem még soha sem kérdezték, akarok-e xy-nal együttdolgozni, ha a cég akarta az illetőt, akkor jöhetett.

Amikor én voltam huszonéves (és később is) még minden korosztály előfordult a munkahelyeken, és soha nem merült fel bennem (de másokban sem) fenntartás ellenük, sőt volt akitől szívesen tanult is az ember nem csak szakmai tudásuk, hanem úgy általában az élettapasztalatuk alapján is.

Mai fejjel (informatikai cégeknél) azt tapasztalom, hogy vannak fiatalok, akik furcsán néznek rám, mert nem tudják hová tenni, hogy én is naprakész vagyok olyan szakmai dolgokban, amelyekről azt hiszik, hogy csak ők értenek hozzá, meg gondolom, szerintük amúgy is a temetőben volna már a helyem.

2018. dec. 5. 10:06
 56/68 anonim ***** válasza:

Na igen, sok-sok állásinterjún vagyok már túl, keserű tapasztalatokkal.

Pedig az igényeimet már rég jóval lejjebb adtam, mint ami a szakmai tudásomból következne.

Volt ahol furcsán néztek rám (pedig 51 éves létemre 10 évet simán letagadhatnék), megkérdezték, nem zavar-e, hogy nálam fiatalabbakkal kéne dolgoznom.

Hát engem ugyan nem, én dolgoztam már mindenféle korosztállyal, de nekik nyilván szúrta a szemüket, mert persze vissza sem hívtak azóta sem..

Az álláshirdetések zömében kikötés: "pályakezdő", tehát már itt kiesek a rostán.

Hiába, nincs értelme próbálkozni versenybe szállni a fiatalokkal, megyek a híd, vagy a vonat alá...

2018. dec. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:

Tudjátok az a "legaranyosabb" az egészben, hogy a nyugdíjkorhatárt emelik az égig - én eredetileg 55 éves koromban mehettem volna nyugdíjba, aztán 57, aztán 60, aztán 62-re emelték, a jelenlegi állás szerint meg már csak 65 évesen mehetek, de általában 35 felett már "nem ember az ember" a munkáltatók szemében.

Szóval mi a francért emelik a nyugdíjkorhatárt, ha ilyen korban már nem alkalmazzák az embert?

2018. dec. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:
Sőt, ahogy hallom, még nyugdíjasakat is akarnak visszahívni dolgozni. Csak tudnám, hova? Gondolom, olyan éjjeli őr beosztásokba.
2018. dec. 5. 16:58
 59/68 A kérdező kommentje:

Pár éve a megyei kormányhivatalba pályáztam egy informatikai posztra. Több oldal papírt kelett hozzá kitölteni, amit személyesen adtam le az igazgatónő titkárságán. Húgom igazgató a Klebersberg központban, megkértem, nézzen utána, hogy tényleg keresnek-e embert a kormányhivatalba, vagy ez is csak olyan, hogy már meg van az emberük, csak meg kell hírdetni az állást. Húgom azt mondta, ő korábban már beszélt a kormányhivatali igazgatónővel, hogy nem tudná-e alkalmazni 50-hez közeledő férjét? AZ igazgatónő azt felelte, nem vesz fel csak 30 évnél fiatalabbakat, mert "azokat még lehet formálni, terhelni". Na, ezt kellett volna titokban rögzíteni és elküldeni az RTL-nek. Nesze neked kormánytörekvés az idősebbek foglalkoztatására.

A pályázatomra egyébként azóta sem kaptam választ, pedig gondoltam, ha valahol, akkor kormányhivatalokban iktatnak mindent és hivatalos választ is küldenek, pro vagy kontra.

2018. dec. 5. 17:14
 60/68 A kérdező kommentje:

#56:

"megyek a híd, vagy a vonat alá"

Félek, sok fiatalnak csak annyi lenne a reakciója, hogy "így jártál".

2018. dec. 5. 17:28
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!