Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 58 évesen felvesznek még...

58 évesen felvesznek még szoftverfejlesztőnek?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy sok helyen ún. recruiter-ek (toborzók) kapják meg a CV-met. Ezek általában 30 évvel fiatalabbak nálam, szakmailag írhatok bármit az önéletrajzomba, szerintem a korom miatt elvből elutasítanak, gondolom, nem illek a mindenhol hangoztatott "fiatalos, dinamikusan fejlődő csapat" koncepciójukba, és így még csak esélyt sem kapok arra, hogy jobban megismerjenek emberileg. A szakmai vezetőkhöz pedig el sem jut a jelentkezésem.

2018. nov. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 A kérdező kommentje:

Az a fő probléma, hogy pl. ilyen embereknél landol a CV-m és ott el is akad:


[link]


Semmi bajom velük, de 50+ évet nem tudnak értelmezni egy jelentkezőnél. Gondolják, ez nem illeszkedik a fiatal, dinamikus, szelfizős, IPhone-os, rövidgatyás, hátizsákos, 11-től azt keresem a neten, hová megyünk ebédelni csapatba.

2018. nov. 20. 18:20
 32/68 anonim ***** válasza:

"Semmi bajom velük"


nekem meg van! butak mint a liba es ok azok akik eldontik elso korben te mennyire vagy "okos" es alkalmas

2018. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 A kérdező kommentje:

Á, nem, ők kizárólag "a cég, a csapatok és a projektek érdekeit nézik a döntéseiknél" :(


(Ezt a választ kaptam egy cégigazgatótól, amikor panaszommal megkerestem.)

2018. nov. 21. 13:51
 34/68 anonim ***** válasza:

Megsúgom, hogy az önéletrajzok 90%-át meg sem nézik.

Pl. A Profession mutatja a statisztikát, ami általában ennyi:

" Önéletrajz statisztikám:

150 alkalommal jelenítettük meg a munkaadó kereséseiben

3 munkaadó tekintette meg az önéletrajzát

0 munkaadó töltötte le az önéletrajzát"

Tehát a falnak küldözgetek...

Az az egy-kettő, amire mégis rákukkantanak, nyilván elvérzik az életkoromnál.

Tudnék mesélni az "élményeimről", de inkább nem fárasztok vele senkit.

2018. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 A kérdező kommentje:

Adott cégnél pályázok, muszály megadnom az életkoromat, mert regisztrálni kell, ahol kötelező adat a születési dátum. Folyamatosan nem kapok választ, vagy néha azt, hogy nem feleltem meg. (Megjegyzem, 4 évvel ezelőtt, 54(!) évesen ehhez a céghez "csont nélkül" felvettek, de akkor olyan rendszer volt ott, hogy a jelentkezéseket a HR közvetlenül a szakmai vezetőknek továbbította. Most külső fejvadász céget alkalmaznak, akik "in-site" ott ülnek a cégnél.) Két évig ott dolgoztam, most vissza szeretnék térni (teméntelen nyitott poziciójuk van), de nem tudok, mert "nem felel meg a profilom az elvárásoknak se szakmailag, se a soft-skillek területén". (Hogy ez utóbbit hogyan állapította meg anélkül, hogy egyszer is beszélt volna velem?)

Beadom ugyanarra a pozicióra szinte ugyanazt a profilt más néven és 30 évvel fiatalabbnak tüntetve fel magamat, azonnal cseng a telefon, mondom, máshová is pályáztam, nem baj, mondja, 2 hét múlva visszahív, hogy hogyan alakult, emlékeztető mail-t küld, benne az, hogy szóljak, hogy ha mégis érdekel a poziciójuk, szóval "lasszóval" fognák a fejlesztőt, de valószínűleg a korom miatt mégis "dobnak".

Megírom a "sztorit" a cégvezetőnek, azt válaszolja, hogy bár nem ismeri a részleteket (pedig leírtam neki), de bízik a kollegáiban, biztos, hogy szakmai és nem személyes okok miatt utasítanak el, kér, hogy "halljam meg a nemet is és fogadjam el". Azután udvariasan kér, hogy értsem meg, nem ér rá ilyen ügyekkel foglalkozni. És további szép sikereket kíván :(

2018. nov. 21. 19:29
 36/68 anonim ***** válasza:

Hm, a napokban már épp azon gondolkodtam, hogy készítek egy kamu-profilt kamu-önéletrajzzal, (persze pár évtizedet letagadva), és beadom ugyanoda, ahol hetente hirdetik meg ugyanazon állásokat (egyszerű betanított munkák) és én mindannyiszor jelentkezem, mégsem kaptam még egyetlen visszajelzést sem..

Talán ha felölteném egy huszonéves, szakképzetlen fiatal álarcát, akkor esetleg még fel is hívnának.

Jobb ötletem már nincs, sajna.

2018. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
De ha pár éve dolgoztál náluk akkor miért hagytad ott? Ha meg ők küldtek el akkor miért vennének vissza?
2018. nov. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:

"De ha pár éve dolgoztál náluk akkor miért hagytad ott? Ha meg ők küldtek el akkor miért vennének vissza?"


Igen, én is ezen gondolkodom, hogy lehet, hogy személyes problémájuk van veled (a kérdezővel) vagy létszámleépítés, átszervezés, stb.

Még az is lehet, hogy nem találtak elég rugalmasnak, egyszerűen ennyi.

Vagy Te léptél, hogy máshol többet keresnél, jobb helyed lenne, ez meg "nyomot hagyott bennük" :-)


Kérdező, eddig nem kérdeztem meg, mert nem vagyok járatos annyira ezekben a dolgokban, de miért nem leszel vállalkozó? Ugyan nem tudom ez milyen munka, de szerintem szoftverfejlesztőként simán lehetnél vállalkozó is és akkor nem kéne "kuncsorognod"... :-)

2018. nov. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:

" évvel ezelőtt, 54(!) évesen ehhez a céghez "csont nélkül" felvettek"


Te msot komolyan azon csodálkozol, hogy egy cég ahonnan eljöttél (vagy ami még rosszabb kirúgtak) visszavesz?


Bakker, 58 évesen ennyi ésszel könnyen lehet nem is a korod a gond...

2018. nov. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 A kérdező kommentje:

37:

Hogy miért és hogy jöttem el, itt nem akarom részletezni, lényeg, hogy azóta kicserélődtek a felső szinten azok az emberek, akik még emlékeznének rám. Rákérdeztem, azt állítják, nincs a cégnél sem fekete lista, sem nemkívánatos személy. Ha volna, nem erőltetném. Amúgy 1000+ fős cég, nem 10 fős, ahol mindenki emlékszik mindenkire.

De mivel nem magával a céggel volt bajom, máig is jó cégnek tartom, bár ha budapesti lennék, inkább másfele próbálkoznék, de vidéki nagyvárosban nincs különösebb választék hova próblkozni.

Az egész kérdésfelvetésemben ez csak egy speciális eset, nem arról szól, hogy ide miért nem vesznek vissza 58 évesen, hanem egy általános nézete is van, amit ott leírtam.

2018. nov. 22. 11:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!