Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most ebben az esetben még mit...

Most ebben az esetben még mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

szóval egyetemista vagyok gazdasági szakon, és nem viccelek vagy 60 céghez jelentkeztem gyakornoknak de még az interjúig sem jutottam.

Cv-ben szerepel az egyetemi tanulmányok és minkatapasztalatnak az,hogy külön órálat adtam. Mivel még ugye elsősként nem dolgoztam..

Nem tudom mi a baj....

Lehet hogy túl nagy cégekhez adtam be és először kisebbekkel kell kezdeni? Vagy mi lehet a gond? Más is küszködik ezzel?

Mert nekem a szüleim azt mondták hkgy gazdasági szakról egyétrtelműen kell találnom gyakornoki melót...erre tessék.

Nem vagyok buta,se hülye,de még csak az interjúig sem jutok el.

20L



2019. máj. 4. 14:06
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Corvinus
2019. máj. 5. 18:02
 32/39 anonim ***** válasza:
Majd 3-4. félév után
2019. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Lépj be valamelyik diákszervbe, egyrészt lehet hogy ott találsz valami állást, illetve így a későbbiekben is könnyebb dolgod lesz, mert lesz mit írnod a cv-dbe, plusz ismeretségeid is lesznek a diákszervből.

Én most vagyok harmadéves szintén ng-n, tehát szakmai gyakorlati hely keresésben vagyunk. Ez alapján mindenképpen ajánlom, hogy diákszervbe lépj be, és keress gyakornoki helyet is, mert a csoporttársaimon látom, hogy akinek csak egy erasmus van a cv-jében, azt személyes interjúra nehezebben hívják be. Elsőévesként még nem vagy elkésve szerencsére, illetve ha beszélsz rendesen idegen nyelven (angolon kívül persze, mert az alap) akkor még könnyebb dolgod lesz.

Esetleg a cv-d aljára (hely van gondolom) 2-3 mondatban odaírhatod, hogy szeretnéd a tanultakat elmélyíteni, új dolgokat tanulni, és valós helyzetben is kipróbálni a tanultakat, vagy hasonló dolgokat.

2019. máj. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
0%

Tekintve, hogy közel sincs 60meghirdetett állás összesen minden tapasztalati szintet beleértve ezen a szakterületen, nekem úgy tűnik, hogy random cégeket tetszés szerint megszórtál "jelentkezéssel", amit SPAM-nak neveznek, így ne csodálkozz, ha nem jeleztek vissza.


Mit vársz? Az eddigi tudásod még a 0-t se éri el, ha csak nem egy olyan pályázatra jelentkezel, ami kiemelten ennyire 0 embereket vár, akkor ne csodálkozz, ha még csak nem is írnak vissza.

2019. máj. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Ismerettségi, rokoni körben próbálkozz (nagyobb vállalkozóknál). Az önéletrajba majdnem mindegy, hogy mit írsz 1. évesként hol gyakornokoskodtál, de legalább nem zsigerelnek ki teljesen, meg nem pincérnek fognak használni.
2019. máj. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Renveteg cég hordetett gyakornoki ooziciókat,azokra jelentkeztem. Nem csak úy...

Igazából azért si szeretném,hogy minél több munkatapasztalat legyen a cv-bsn.

2019. máj. 6. 16:40
 37/39 anonim válasza:
100%

Szia, én is gazdasági szakra járok, csak pénzügyre bge-n, szintén elsőéves. Felvettek másodévtől gyakornoknak egy állami céghez, ahol 2 hónap után szélnek lettem eresztve, mert elfogyott a pénz a diákok foglalkoztatására. 1-2 maradhatott, az is korlátozott óraszámban.

Utána bizonyos telefonszolgáltató ssc-jében interjú nélkül felvettek az önéletrajzom alapján, ahol papírt rendezgettem, meg minden ad-hoc ló-faszt, de annyit, hogy legalább 2 ember munkáját csináltam. Az összes a teljes munkaidősöket akarja pótolni diákokkal, és húzza a száját ha csak 20-25 órát tudsz menni. Azt, hogy tanulnod kéne meg esetleg mást is csinánál, nagy ívben leszarják.

Mindezt 1000Ft körüli órabérbe, diákszövetkezeten keresztül.

Majd meglátod, ha elkezdesz dolgozni hogy milyen gusztustalan, sunyi kollégák vannak, akik csak ücsörögnek 3-500E Ft-ért, a gyakornokokat meg kifingatják kis pénzért. Én 10 óra alatt fél óra ebédszünetre mentem el, meg néha kimentem klotyóra, vagy meginnni egy pohár vizet, ebből már arra következtettek, hogy félvállról vettem a munkát : )

Egyetem előtt is dolgoztam, tehát 1 éve kerültem a munka világába, de már meg is utáltam az egészet. Nem a munka büdös, csak a,, nagy, komolyan" cégek sem akarnak fizetni, meg átgyalogolnak rajtad, mert csak pályakezdő taknyos vagy : ))

Azért sok sikert, hátha neked jobb élményeid lesznek!

2019. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
Vagy is második félévtől vettek fel, rosszul írtam :Dd
2019. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Köszi,majd 2.évtől újra próbálkozom,mert azóta se jutottam interjú közelbe se:D

Nyáron valahova diálszövetkezeten fogok,amint véget ért a 6 vizsgám :D

2019. máj. 29. 08:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!