Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sokkot kaptam egy tyúkvágáson....

Sokkot kaptam egy tyúkvágáson. MIT TEGYEK!?

Figyelt kérdés

Lehívtak ismerősömék vidékre magukhoz. Elhatározták, hogy tyúkot vágnak, ha már ott vagyok, segítsek.

Azt hittem, ok semmi gond, nem az én nyakamat vágják el, és nem én fogom elvágni senki nyakát.

Csak ami akkor történt, az valami borzasztó.

Ahogy kergették a tyúkokat, azok menekültek, kiabáltak, tisztára sokkot kaptam amikor elvágták a kakas nyakát, és csapkodott, vagyis csak próbált, mert lefogták nyakát, szárnyát, lábát. És amikor elvágták a nyakát... :S :'(

Rángatózott, hörgött, ahogy próbált levegőt venni, vinnyogott és ahogy felemelték, hogy kicsurogjon a vére... Szőrnyű!

És hogy örültek, hogy milyen finom lesz a húsleves, közben meg ott rángatózott a kakas, tyúk...

Amikor elfordultam, mert nem bírtam nézni, hogy szenved, Ők csak röhögtek, hogy "Mivan, a pestiek nem bírják a látványt!? hahahaha...."


Ahogy néztem, hogy vágják a nyakát, szinte éreztem a fájdalmat.


Azt mondták, "ne aggódj, nem fáj neki, hamar elvérzik, nem szenved sokat! És ez a leghumánusabb módszer!"


Nekem nem úgy tűnt, hogy nem szenved, amikor volt, hogy kicsorgatták a vérét, rángatózott közbe vagy 10 mp-ig, lerakták, hogy meghalt, és még a ládába is vergődőtt, meg a csőrével próbált levegőt venni...


Komolyan nem szenved sokat?

Nekem nem tűnt úgy...


Ez az eset 1 hete volt, de folyton arra gondolok,m hogy szegények szörnyű kínok között haltak meg csak azért, mert milyen finomak lesznek a levesbe...


Most vagy egy életre elment a kedvem a hústól, rá se bírok nézni a húsra, hogy tudom, hogy így haltak meg az

állatok csak azért, hogy megegyük őket.


Most mit tegyek, folyton csak az a szőrnyű kép van előttem, hogy vergődnek az állatok, sipákolnak, miközben elvéreznek-


Bediliztem volna?


2011. aug. 3. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
Igen lehet hallani ilyen történeteket hogy levágják a tyúk fejét de még csap egy karikát az udvaron mielőtt kimúlna.:)
2011. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
100%

"Most vagy egy életre elment a kedvem a hústól, rá se bírok nézni a húsra, hogy tudom, hogy így haltak meg az

állatok csak azért, hogy megegyük őket."

Eddig akkor nyilván ettél. Zavart? Nem. Gondoltál rá? Nem. Most, hogy nem eszel húst, kevesebb állat fog meghalni, de azok is jobb körülmények között? Nem. Ergo változtat ez valamin? Nem.

2011. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én falusi vagyok, voltak tyúkjaink is malacaink is kiskoromban, és én sem bírtam 100%-ig megszokni, aki nem bírja, annak nem lehet. Törődj bele, ez ezzel jár, és az a durva, hogy tényleg humánusabb, mint a feldolgozóüzemek, ahol úgy kezelik az állatokat, mint egy pár cipőt a gyártósoron kb, tanyán legalább az élete jó, ha a vége nem is. A régivágású falusi állattartáshoz amúgy hozzátartozik, hogy kissrác koromban még emlékszem, amikor nagyapám megkönnyezte a disznót vágás előtt; nem a vérengzésről szól ez, ez az élet rendje, csak az állatot én is sajnálom.

Amúgy, ha a tyúkvágást nem bírod, disznótorra ne menj, az nagyobb trauma, a marhavágást a vágóhídakon meg pláne kerüld :D.

2011. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
67%
Micsoda nagyvárosi puruttyák vagytok ti? 1986-ban születtél és most láttál először ilyet? LOL
2011. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 skarma ***** válasza:
12%

,,igazuk van,nem fáj nekik,hisz akkor már csak az ideg mozgolódik bennük.csak haszonállatok arra tartják hogy megegyék őket"


Nem szorult beléd túl sok érzés, igaz?

Majd ha valaki a te torkodat vágja el, akkor nyilatkozz hogy nem fáj-e!! Idióta! Már bocs.

A tyúk nem haszonállat, a hozzád hasonlóak találták ki hogy együk meg a madárkákat, végül is miért ne, biztos nincsenek érzéseik, nem éreznek fájdalmat sem, persze. Az ilyenek miatt halnak ki egész fajok...

2011. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
100%
ezek az állatok erre vannak tartva, az a durva ha kutyát vágnak le a japók....
2011. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
90%

"Ilyenek miatt halnak ki egész fajok"


Cseszdmeg, te a bolygó kapitányából tanultad a környezetvédelmet? Fogyasztásra szánt, tenyésztett állatfajta hogy jön a kihalás témába? A szenvedéséről beszélni más kérdés, de a kihalás? Egy állatfajt a táplálkozási kényszer még nem irtott ki, mert annyi esze mindenkinek van, hogy ha elfogy, akkor nem lesz mit enni. Csak, hogy tudjátok a ceteket pol azért vadásszák ész nélkül, mert a kozmetikumoknak, amiket magatokra kentek, fontos összetevője. Az elefántokat agyarukért, a medvéket a bőrükért. Állatfajok vesztét - ha nem az élőhelyük kiirtása - a hiúság okozza, nem az étvágy.

2011. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
53%

skarma


Ilyen alapon nem léteznek haszonállatok...

Minden élőlény érez. Igen, de ez kizárja azt, hogy elfogyasszuk őket?

Falun b@sznak rá, hogy szenved-e az állat vagy nem, ez is tény.

De miért kell ennyire leoltani a másikat??

2011. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
77%

a tyúk = HASZONÁLLAT

akkor is, ha a sok vega állatvédő tiltakozik a megölésük ellen. ez nem gyilkolászás, hanem levágás. természetes.

bár ezt a sok gyökér úgy sem érti meg, aki azt hiszi, azzal ha nem zabál húst, megment pár érző lelket. -.-'

18L

2011. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
100%
Igen 86ban születtem és most láttam ilyet először élőben. Nem vagyok városi, csak mi soha nem tartottunk tyúkot. De nem hinném, hogy ettől kevesebb lennék nálad, hogy le kelljen puruttyáznod.
2011. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!