Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sokkot kaptam egy tyúkvágáson....

Sokkot kaptam egy tyúkvágáson. MIT TEGYEK!?

Figyelt kérdés

Lehívtak ismerősömék vidékre magukhoz. Elhatározták, hogy tyúkot vágnak, ha már ott vagyok, segítsek.

Azt hittem, ok semmi gond, nem az én nyakamat vágják el, és nem én fogom elvágni senki nyakát.

Csak ami akkor történt, az valami borzasztó.

Ahogy kergették a tyúkokat, azok menekültek, kiabáltak, tisztára sokkot kaptam amikor elvágták a kakas nyakát, és csapkodott, vagyis csak próbált, mert lefogták nyakát, szárnyát, lábát. És amikor elvágták a nyakát... :S :'(

Rángatózott, hörgött, ahogy próbált levegőt venni, vinnyogott és ahogy felemelték, hogy kicsurogjon a vére... Szőrnyű!

És hogy örültek, hogy milyen finom lesz a húsleves, közben meg ott rángatózott a kakas, tyúk...

Amikor elfordultam, mert nem bírtam nézni, hogy szenved, Ők csak röhögtek, hogy "Mivan, a pestiek nem bírják a látványt!? hahahaha...."


Ahogy néztem, hogy vágják a nyakát, szinte éreztem a fájdalmat.


Azt mondták, "ne aggódj, nem fáj neki, hamar elvérzik, nem szenved sokat! És ez a leghumánusabb módszer!"


Nekem nem úgy tűnt, hogy nem szenved, amikor volt, hogy kicsorgatták a vérét, rángatózott közbe vagy 10 mp-ig, lerakták, hogy meghalt, és még a ládába is vergődőtt, meg a csőrével próbált levegőt venni...


Komolyan nem szenved sokat?

Nekem nem tűnt úgy...


Ez az eset 1 hete volt, de folyton arra gondolok,m hogy szegények szörnyű kínok között haltak meg csak azért, mert milyen finomak lesznek a levesbe...


Most vagy egy életre elment a kedvem a hústól, rá se bírok nézni a húsra, hogy tudom, hogy így haltak meg az

állatok csak azért, hogy megegyük őket.


Most mit tegyek, folyton csak az a szőrnyű kép van előttem, hogy vergődnek az állatok, sipákolnak, miközben elvéreznek-


Bediliztem volna?


2011. aug. 3. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 A kérdező kommentje:

"ezek az állatok erre vannak tartva"


Igen?

És ezt ők is tudják, mert ahogy elkezdtek menekülni, és sipákolni amikor elvágták a kakas torkát, és visítozott nem úgy tűnt nekem, hogy tudták, hogy eljön majd ez a nap...


És szerintem az kamu, hogy nem fáj nekik, mert akkor miért is rángatózott amikor folyatták ki a vérét?

Szerintem rohadtul fájhat ha elvágjuk bárkinek is a nyakát!

2011. aug. 3. 12:35
 22/82 anonim ***** válasza:
44%
* ámbrás ceteket, és az ámbra a kozmetikumipar alapanyaga
2011. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
11%

Én is vegetáriánus vagyok:) Amúgy az emberek már csak ilyen naivak:) Humánusan gyilkolni? Van ilyen? Te nyugodt maradnál, ha egy fegyveres gyilkos odamenne hozzád, és azt mondaná, hogy "Nyugi, és humánusan gyilkolok, szóval nem fog fájni":) Az állatok ugyanígy megérzik. Nagyapámék régen vágtak disznót, és az állat már napokkal az esemény előtt furcsán viselkedett. De sajnáltam szegényt:S

Amúgy nyugodj meg, a kakas valószínűleg nem azért rángatózott, mert még élt - ha tényleg rendesen elvágták a nyakát -, hanem csak az idegek dolgoztak benne. Szegény, azért sajnállak. Úgy látom, tényleg nagyon megviselt. Nálam is ez az egyik ok, amiért képtelen vagyok húst enni.

Amúgy valaki írta, hogy "Nekünk már semmi közünk a gyilkolászáshoz. ". Elszomorítalak. Ez csak akkor van így, ha semmi tejterméket nem veszel boltba.

Nem részletezném, ha vaklaki esetleg érdekel, itt egy post:

[link]

2011. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
23%

Én is ilyen vagyok. Akármi húst tesznek elém mindi végigfut bennem ez hogy miket élt át az az állat. Én azthiszem kb 8éves voltam amikor először voltam disznóvágáson, de úgy csinálták hogy hajnalba ölték meg és amikor én később odamentem, akkor már csak a " maradványok" voltak. az udvarba mindenhol vér, az emberkék nevetgélve töltötték azokat a hurkákat vagy miket, és szörnyű volt. Aztán később agyvelővel kínáltak. Ez életem legdurvábbja volt. A szüleim rámparancsoltak hogy fogadjam meg udvariasságól. Hát megettem... Szerintem én is vega leszek.

14l

2011. aug. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
76%

Meg amúgy is most esik le :DDDD miért ne lenne a tyúk haszonállat?? :D

Dísznek tartják, vagy mi?

Tojásáért, húsáért=haszonállat..

2011. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
41%
Én mondjuk nem leszek rosszul se disznó se csirkevágáson... De azt hiszem, túl sok empátia szorult beléd, azért történt meg, amit írtál. Egyébként én vegetáriánus vagyok, de a kígyómnak kénytelen vagyok élő kaját adni. Én sem szeretem nézni az ilyesmit, de még olyat azért nem láttam, hogy valaki sokkot kapjon ilyentől.
2011. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
89%

A halakat szokás úgy megölni hogy fejbevágod őket előbb, a csirkéket én is csak így láttam, hogy elvágják a nyakukat. Lehet őket nem lehet olyan egyszerűen leütni, ahhoz szét kéne zúznod az agyát. Nemtudom, szerintem ez egy átlagos halálnem. Vannak olyan öngyilkosok, akik kivéreztetik magukat. Persze kellemetlen lehet hogy nem csk az ereidet vágják el, hanem a légcsöved is megsérül közbe és belemegy a vér, de ilyen az élet.


A disznót is fejbelövik mostmár hivatalosan szal a disznónak is gyors halála van, és elvileg a marhát is. De vannak olyan videók ahol a marha nyakát is elvágják.


Tényleg veled van a baj, mint tipikus pestivel :) A halál soha nem jó dolog, de az élet velejárója. Soha nem vette el az étvágyam a disznóvágás vagy csirkevágás, csak sajnáltam őket. És ezért is vagyok vegetáriánus. Nem undorból, hanem sajnálatból.

2011. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
88%

Ebben a vitában amúgy sosem lesz igaza senkinek. Az állatokat én is sajnálom, de ragadozók vagyunk, ez van. Ha úgy döntesz, hogy te ezzel szembeszálsz, tedd, én nem kövezlek érte, de ne akarj megtéríteni.

A régimódi állattartás egyébként kimondottan tiszteli az állatot. Aki volt disznóvágáson, pontosan tudja, hogy ott az állatból nem megy semmi sem a kukába, megbecsülik a húsát, ergo az áldozatát is.

A bolti húsfeldolgozás az más téma, amikor mindeni csak a csirke combját/máját/mellét eszi meg, a többi az mehet csontiknak, na ezért valóban kár lecsapni a fejét...

2011. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
45%

"de ragadozók vagyunk, ez van. Ha úgy döntesz, hogy te ezzel szembeszálsz, tedd, én nem kövezlek érte, de ne akarj megtéríteni."


Ne haragudj, de ki térít kicsodát? Az ember NEM ragadozó...

2011. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 skarma ***** válasza:
20%

A tyúkot természetesen nem a kihaló fajok közé sorolom. Ha nem érted, olvasd újra amit írtam.

És közlöm, hogy csak olyan bio kozmetikai terméket használok, amiben bizonyítottan nincsen semmi állati eredetű és nem tesztelték állatokon.

Bocs, akit letoltam, de ha már megeszel és így közvetve megölsz sok állatot, akkor legyen benned annyi gerinc, hogy vállalod és nem azzal a hülyeséggel takarózol hogy a tyúk azért van hogy megöljék. Mert ez nem igaz. Egy lény sem azért születik, hogy mások elpusztítsák.

2011. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!