Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sokkot kaptam egy tyúkvágáson....

Sokkot kaptam egy tyúkvágáson. MIT TEGYEK!?

Figyelt kérdés

Lehívtak ismerősömék vidékre magukhoz. Elhatározták, hogy tyúkot vágnak, ha már ott vagyok, segítsek.

Azt hittem, ok semmi gond, nem az én nyakamat vágják el, és nem én fogom elvágni senki nyakát.

Csak ami akkor történt, az valami borzasztó.

Ahogy kergették a tyúkokat, azok menekültek, kiabáltak, tisztára sokkot kaptam amikor elvágták a kakas nyakát, és csapkodott, vagyis csak próbált, mert lefogták nyakát, szárnyát, lábát. És amikor elvágták a nyakát... :S :'(

Rángatózott, hörgött, ahogy próbált levegőt venni, vinnyogott és ahogy felemelték, hogy kicsurogjon a vére... Szőrnyű!

És hogy örültek, hogy milyen finom lesz a húsleves, közben meg ott rángatózott a kakas, tyúk...

Amikor elfordultam, mert nem bírtam nézni, hogy szenved, Ők csak röhögtek, hogy "Mivan, a pestiek nem bírják a látványt!? hahahaha...."


Ahogy néztem, hogy vágják a nyakát, szinte éreztem a fájdalmat.


Azt mondták, "ne aggódj, nem fáj neki, hamar elvérzik, nem szenved sokat! És ez a leghumánusabb módszer!"


Nekem nem úgy tűnt, hogy nem szenved, amikor volt, hogy kicsorgatták a vérét, rángatózott közbe vagy 10 mp-ig, lerakták, hogy meghalt, és még a ládába is vergődőtt, meg a csőrével próbált levegőt venni...


Komolyan nem szenved sokat?

Nekem nem tűnt úgy...


Ez az eset 1 hete volt, de folyton arra gondolok,m hogy szegények szörnyű kínok között haltak meg csak azért, mert milyen finomak lesznek a levesbe...


Most vagy egy életre elment a kedvem a hústól, rá se bírok nézni a húsra, hogy tudom, hogy így haltak meg az

állatok csak azért, hogy megegyük őket.


Most mit tegyek, folyton csak az a szőrnyű kép van előttem, hogy vergődnek az állatok, sipákolnak, miközben elvéreznek-


Bediliztem volna?


2011. aug. 3. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
40%
"kn." helyett azt szerettem volna írni, hogy "kb." =D
2011. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
69%
Attól lett az ember a legcsúcsabb csúcsragadozó, h megtanult eszközt használni.
2011. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hinném, hogy a tyúkokat csakis KIZÁRÓLAG azért tartájk, etetik több kiló élellemmel, hogy majd egyszer elvágják a torkát, és egyszer főzzenek belőle húslevest.

Tudod ha még nem tudnád, a tyúk tojást is tud adni!

És ahhoz NEM KELL ELVÁGNI A TORKÁT!!!"


Ezt bírom, emberek beszélnek dolgokról 0 tapasztalattal.

Az nem úgy működik h a tyúk tojja a tojást aztán meg meghal.

Tojja egy darabig, születnek kis csibék, a tyúkot levágják és a felnőtt csibék lesznek az új tojók.

Nem úgy van az h addig hagyják tojni amíg él, majd megvárják míg már beteges lesz, nem fog tojni, aztán elpusztul... jó ég és akkor még temetést is kellene neki tartani, mivel ő is egy "érző lény"

2011. aug. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
94%
mert a városi nem birja :)(megj.: városi vagyok, de sokat nyaraltam mamánál falun) gondolj arra, hogy az életükk szeb volt, mint azoknak akiket a tescoba stb helyen veszel, és vagy 7000ren összevannak zsufolva egykis csarnokban, és sosem látnak napfényt... (amugy én se birtam mikor a mama elöször vágott elöttem tyúkot. disznóvágáskor meg még az udvarra se engedtek ki minket :D
2011. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
79%
az ember megtudta szerezni. Csak ellustult->hatékonyabbá vált. régen kilométereket gyalogoltak, mamár egyesek még a wcre is autoval mennének
2011. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 ekeke ***** válasza:
64%
Legyél olyan éhes, hogy magadnak kelljen csinálni. És meglesz.
2011. aug. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
72%

szia!


Én kisvárosban élek, nagymamámék régen tartottak tyúkot, kakast, libát, kacsát, (némát, simát), disznót, ritkán pulykát, és nyulat is. Vágáskor a baromfit (a pulyka kivételével) nyakvágás után nekünk, gyerekeknek kellett lefogni, míg ráng. Soha ebben kivetnivalót nem láttunk, mert utána ott volt az asztalon vasárnap a gyöngyöző sárga húsleves, amilyet boltiból nem lehet főzni. bármikor felbontok egy baromfit, nem okoz gondot.


Mit szólnál egy pulyka levágásához akkor, ha még ez is felzaklatott? Mert azt behúzzák egy tápos zsákba, és baltával lecsapják a fejét.

A nyulat fejbe vágják, és aztán a 2 hátsó lábánál fogva felakasztják egy erre szolgáló kampóra, és megnyúzzák.

A disznót simán leszúrják. Bár a szúráskor még nem mentünk ki a házból mi gyerekek, csak ha már meg volt szúrva. De azért a friss sózott disznóbőr elég finom :)).

2011. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
71%
drága kérdező én még csodálkozom ,hogy nem vették még le a kérdésed a szerkesztők el sem olvasom a hozzá szólásokat mert nem érdekel ,azon gondolkozom ,hogy leírom ,mikép kerül a hús az asztalodra de nem teszem mert akkor rövidesen le tiltanak téged is meg engem is a vágóhíd sokkal kegyetlenebb mint a falusi tyúk vágás de sajnos minden élettért kár.!a falusi ember azon nevetett .hogy te mit sápítozol össze és nem azon hogy meg ölt egy állatot! ki nevetteted magad azzal hogy fejbe kell vágni a tyúkot nem pusztul el tőle csak nagy fájdalmai vannak , egy humánus mód az pedig le vágod a fejét. mit csinálnál ha végig kéne nézned a vágó hídon mit csinálnak az állatokkal? én jó magam már egy jó pár állatot készítettem fel a konyha asztalra,nem csak tyúkot hanem, nyulat ,kacsát , birkát, kecskét, szarvasmarhát, disznót, galambot ,fácánt, őzet, de nem keserítem tovább senki életét! most arra gondolsz, hogy többet nem eszel húst ? akkor mit akarsz enni? a növények ugyan úgy éreznek mint az állatok, és ezeket is vágják ,ütik, sütik és mind érzik!Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot akkor a következőt tudom ajánlani neked és a kedves olvasóknak ,hogy amit megveszel a boltban, hogy elfogyaszd ,azt légy szíves megenni az utolsó darabig ,hogy az életét ne a kukába végezze,ha már a vidéki ember felküldte a boltba,ne legyen hiába való az életük!
2011. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező, nagyon kíváncsi vagyok, hogy ettél-e azóta húst. Ha erre jársz, megírnád, ha van egy perced?
2011. szept. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
49%

Szia! Én is kiváncsi vagyok, hogy sikerült-e túllépned a dolgon, és eszel-e húst!

Én teljesen megértem amit éreztél, én nem lennék képes végignézni ilyesmit, és ez nem azon múlik, hogy valaki városi vagy falusi... És ha nem lenne mit ennem én akkor sem vágnék le egy állatot sem!

2011. szept. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!