Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sokkot kaptam egy tyúkvágáson....

Sokkot kaptam egy tyúkvágáson. MIT TEGYEK!?

Figyelt kérdés

Lehívtak ismerősömék vidékre magukhoz. Elhatározták, hogy tyúkot vágnak, ha már ott vagyok, segítsek.

Azt hittem, ok semmi gond, nem az én nyakamat vágják el, és nem én fogom elvágni senki nyakát.

Csak ami akkor történt, az valami borzasztó.

Ahogy kergették a tyúkokat, azok menekültek, kiabáltak, tisztára sokkot kaptam amikor elvágták a kakas nyakát, és csapkodott, vagyis csak próbált, mert lefogták nyakát, szárnyát, lábát. És amikor elvágták a nyakát... :S :'(

Rángatózott, hörgött, ahogy próbált levegőt venni, vinnyogott és ahogy felemelték, hogy kicsurogjon a vére... Szőrnyű!

És hogy örültek, hogy milyen finom lesz a húsleves, közben meg ott rángatózott a kakas, tyúk...

Amikor elfordultam, mert nem bírtam nézni, hogy szenved, Ők csak röhögtek, hogy "Mivan, a pestiek nem bírják a látványt!? hahahaha...."


Ahogy néztem, hogy vágják a nyakát, szinte éreztem a fájdalmat.


Azt mondták, "ne aggódj, nem fáj neki, hamar elvérzik, nem szenved sokat! És ez a leghumánusabb módszer!"


Nekem nem úgy tűnt, hogy nem szenved, amikor volt, hogy kicsorgatták a vérét, rángatózott közbe vagy 10 mp-ig, lerakták, hogy meghalt, és még a ládába is vergődőtt, meg a csőrével próbált levegőt venni...


Komolyan nem szenved sokat?

Nekem nem tűnt úgy...


Ez az eset 1 hete volt, de folyton arra gondolok,m hogy szegények szörnyű kínok között haltak meg csak azért, mert milyen finomak lesznek a levesbe...


Most vagy egy életre elment a kedvem a hústól, rá se bírok nézni a húsra, hogy tudom, hogy így haltak meg az

állatok csak azért, hogy megegyük őket.


Most mit tegyek, folyton csak az a szőrnyű kép van előttem, hogy vergődnek az állatok, sipákolnak, miközben elvéreznek-


Bediliztem volna?


2011. aug. 3. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
Legyél vegetáriánus. Ha nem bírod azt az életmódot, akkor visszaállsz a húsra, és már eszedbe sem fog jutni tyúk.
2011. aug. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:

Szerintem te egy jó ember vagy és természetes, hogy ilyen hatást váltott ki belőled ez a látvány. Csak ne pörögj rajta egyfolytában...

Én sem bírom az ilyet, ezért soha nem is fogom végignézni, és nem tudom felfogni hogy képes valaki ilyenre, én még a pókokat sem bírom agyonütni.

2011. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 A kérdező kommentje:

"Hát már bocsi, de én is kiröhögtelek volna :D Valahogy nem bírom az ilyen városi majmokat, mikor finnyáskodnak minden sz*r miatt... -.-'"


Minden sz*r miatt nem is, de ha előttem "humánusan" elvágják valaki torkát, és közben rángatózik

"szóval nem lehet olyan humánus, ha szabadulni akar" akkor elég sz*r érzes, hogy ott vagyok...

2011. aug. 3. 13:10
 44/82 A kérdező kommentje:

És még annyit, hogy szerintem a humánus az, ha a fogorvos érzéstelenítőt ad, és egy cseppet sem fá

j ha fúrja, meg kaparja a fogamat, és nem akarok szabadulni, nyugton ülök.

NA EZ HUMÁNUS.

Ha érzéstelenítővel elvágnák a torkát, és nem érezne semmit, akkor azt mondanám :"ok, nem szenved, nem fáj neki, nem érzi a kést a torkán, akkor azt mondanám "Humánus"

2011. aug. 3. 13:12
 45/82 anonim ***** válasza:
63%
Jó, és mit csinálnál, ha egyedül élnél kint valahol, állatokat tenyésztenél... hogy ölnéd le őket?
2011. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
71%

Én mondjuk nem vagyok se vegán, se vegetáriánus, de sosem értettem azt az indokot, hogy "mert régen ettek". Aztán...? Régen égettek boszorkányokat, régen a nő csak a szülésre volt, én meg régen cigiztem, és mindig visszatettem üresen a tejeszacsit a hűtőbe. Attól, hogy valamit régen csináltál, nem biztos, hogy jó. Meg aztán, akkor lehet, hogy szükség volt rá, de azt ne mondd, hogy manapság ne lehetne megélni hús nélkül. Mert azért jó sokan vannak, akik képesek rá, és ők is emberek. Azt is mondják, hogy az embernek mindenevő fogazata van, szóval látszik ebből, hogy kell húst ennie. Valaki mondta nekem, hogy a panda meg a vörös macskamedve meg ragadozó fogazattal rendelkeznek, és mégis szinte kizárólag növényt esznek. A vörös panda néha tojást is. Szóval ez még nem biztos, hogy bizonyíték bármire is.


Én viszont szeretem a húst, és nem is akarok lelkiismereti okok miatt lemondani róla. Csak én ezt ki is mondom. És aki a vegákra azt mondja, hogy képmutató, viszont ilyen okokra hivatkozva szegénynek "sajnos muszáj húst ennie", szerintem AZ legalább annyira képmutató. És én utálom a képmutatást.

2011. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
67%
Nem diliztél be, így készül a hús, amit megeszel, legalább láttad a saját szemeddel. Valószínűleg nem fogsz többet húst enni, tiszta lesz a lelkiismereted és még egészségesebb is leszel tőle.
2011. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 A kérdező kommentje:

"Jó, és mit csinálnál, ha egyedül élnél kint valahol, állatokat tenyésztenél... hogy ölnéd le őket?

"


Ki mondta, hogy le KELL ÖLNI őket???!


Ha gyereket nevelek, azokat is le kell majd ölnöm? Na ne viccelj, ez rossz kifogás!

A kutyát is leölitek egy idő után?

2011. aug. 3. 13:16
 49/82 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező! Ne foglalkozz a tirpák válaszokkal. Megértem mit éreztél valóban szörnyű, ha belegondolunk, hogy ami ma az asztalon van tegnap még a saját lábain járt.

Az pedig, hogy nem tudják, hogy megölik őket baromság. A háziállatok megérzik, ha bántani akarják őket és rendesen félni kezdenek hiába csináld ugyanazt vele mint egy átlag nap, mégis érzi a szándékot. Ekkor egy stresszhormont kezd el termelni a szervezetük ami egészségtelen mi számunkra is.

2011. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
69%

"Ki mondta, hogy le KELL ÖLNI őket???! "


Én mondom, vagy esetleg élve akarnád megenni a tyúkot, marhát, sertést?


Vagy akkor úgy kérdem: nem állna szándékodban húst enni soha?

2011. aug. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!