Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sokkot kaptam egy tyúkvágáson....

Sokkot kaptam egy tyúkvágáson. MIT TEGYEK!?

Figyelt kérdés

Lehívtak ismerősömék vidékre magukhoz. Elhatározták, hogy tyúkot vágnak, ha már ott vagyok, segítsek.

Azt hittem, ok semmi gond, nem az én nyakamat vágják el, és nem én fogom elvágni senki nyakát.

Csak ami akkor történt, az valami borzasztó.

Ahogy kergették a tyúkokat, azok menekültek, kiabáltak, tisztára sokkot kaptam amikor elvágták a kakas nyakát, és csapkodott, vagyis csak próbált, mert lefogták nyakát, szárnyát, lábát. És amikor elvágták a nyakát... :S :'(

Rángatózott, hörgött, ahogy próbált levegőt venni, vinnyogott és ahogy felemelték, hogy kicsurogjon a vére... Szőrnyű!

És hogy örültek, hogy milyen finom lesz a húsleves, közben meg ott rángatózott a kakas, tyúk...

Amikor elfordultam, mert nem bírtam nézni, hogy szenved, Ők csak röhögtek, hogy "Mivan, a pestiek nem bírják a látványt!? hahahaha...."


Ahogy néztem, hogy vágják a nyakát, szinte éreztem a fájdalmat.


Azt mondták, "ne aggódj, nem fáj neki, hamar elvérzik, nem szenved sokat! És ez a leghumánusabb módszer!"


Nekem nem úgy tűnt, hogy nem szenved, amikor volt, hogy kicsorgatták a vérét, rángatózott közbe vagy 10 mp-ig, lerakták, hogy meghalt, és még a ládába is vergődőtt, meg a csőrével próbált levegőt venni...


Komolyan nem szenved sokat?

Nekem nem tűnt úgy...


Ez az eset 1 hete volt, de folyton arra gondolok,m hogy szegények szörnyű kínok között haltak meg csak azért, mert milyen finomak lesznek a levesbe...


Most vagy egy életre elment a kedvem a hústól, rá se bírok nézni a húsra, hogy tudom, hogy így haltak meg az

állatok csak azért, hogy megegyük őket.


Most mit tegyek, folyton csak az a szőrnyű kép van előttem, hogy vergődnek az állatok, sipákolnak, miközben elvéreznek-


Bediliztem volna?


2011. aug. 3. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
50%
A tápláléklánc élén az ember van, de kint a természetben nem ő lenne eszközök nélkül, könnyű úgy megölni az állatokat, hogy semmi esélyük...
2011. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy te mindennel megküzdesz puszta kézzel, mielőtt megennéd? Csak kérdezem.
2011. aug. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim válasza:
61%

kézzel is el tőrheti a kakas nyakát nem ezen múlik ..


"Rángatózott, hörgött, ahogy próbált levegőt venni, vinnyogott és ahogy felemelték, hogy kicsurogjon a vére... Szőrnyű! " szőrnyű, hogy hogyan élnek Afrikában az emberek..


DE ne mond,hogy sosem ettél húst és nem gondolkoztál el azon hogyan vágják le ... biztos nem fognak tablettával/más eszközzel megölni mert 1.) megeszed 2.) költség kiadás..

2011. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
100%
Megyek levágok két csirkét, nincs valakinek fölösleges lidokainja?
2011. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
80%
gyűlölöm ezt az agyoniskolázott, humánus réteget, amit a vega emberek alkotnak. azt hiszik , annyira okosak, és lökik a rizsát az állatok érzelmeiről. Idióták! nem kutyákat eszünk meg, hanem marhát, disznót, csirkét...szerinted mire tartják? simogatni? mint egy macskát?? agyatlanok. zabáljátok a bio növényeiteket és legyetek kussban, mert nagyon idegesítő amikor a nézeteitekről dumáltok. egy húsevő sem akar titeket meggyőzni arról, hogy nekünk van igazunk. bezzeg ti állandóan hajtogatjátok, hogy aki húst eszik, az sz*r. kapjátok be.
2011. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim válasza:
81%

"Vagy akkor úgy kérdem: nem állna szándékodban húst enni soha?"


Nem hinném, hogy a tyúkokat csakis KIZÁRÓLAG azért tartájk, etetik több kiló élellemmel, hogy majd egyszer elvágják a torkát, és egyszer főzzenek belőle húslevest.

Tudod ha még nem tudnád, a tyúk tojást is tud adni!

És ahhoz NEM KELL ELVÁGNI A TORKÁT!!!

És az is sz*r kifogás, hogy "úgyis meghalna egyszer..."

Igen. Te is, és Én is MEGFOGUNK egyszer halni.

Csak nem mindegy, hogy holnap elvágják a nyakunkat, vagy majd 60 éc múlva egy nap nem ébredünk fel...


És a nyúlnak is tuti fáj addig a tized másodpercig amíg eltörik a nyakát, csakhogy utána megszűnik a fájdalom érzete elájul, lebénul.

És nem vágják el a torkát, hogy 10mp-ig rángatózzon, meg fulldokoljon, meg hörögjön!"



1.) tyúk a tojást nem adja hanem tojja

2.) ha bevered a lábad valamiben akkor is fáj tized mp



olvasd el hasznos:



http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1563406-szer..



és



http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek_..

2011. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
74%

Nos, végig olvastam a válaszokat, hát... nem semmi.

Először is, én vegetáriánus vagyok. Mert tudom magamról, hogy nem lennék képes megölni egy tyúkot, sőt, semmilyen más állatot. Másrészt: nézd meg az embert. Meg tudod enni nyersen a húst? Nem. Szét sem tudod rágni. Ergo max rovarokat tudnál megenni a természetben. Utol tudsz érni egy szarvasmarhát? Maximum ha olimpiai versenyfutó vagy. Tehát NEM tudod megölni. NEM vagy csúcsragadozó. De téged viszont nagyon is meg tud ölni egy farkas, egy medve. ŐK csúcsragadozók. Elvinnének egy erdőbe. Mit csinálsz? Még egy egeret sem tudsz megfogni a két kezeddel. Hogy lennél így csúcsragadozó? Kb. egy rágcsáló szintjén vagyunk bilológiailag, a táplálkozást tekintve. Nekik szükségük van az állati eredetű fehérjét: lárvák, rovarok. De nem halnak bele, ha nem jutnak hozzá. Nem esznek húst, mert nem tudják megenni. Nem tudják megszerezni. Te se. Nem bírom "az embernek szüksége van a húsra" dumákat. Ha akkora szüksége lenne az embernek a húsra, önmaga, eszközök nélkül meg tudná szerezni, és könnyedén szétrágni, még a csontokat is. (lásd: az igazi ragadozó állatok.

Próbáld ki, hogy nem eszel egy ideig húst. Meglátod, mennyire bírod, mennyire kívánod újra. Én mindig is undorodtam a hústól. (jó, amióta nem összeturmixolt dolgokat eszem (kisbaba kor), hanem tudom, hogy a hús honnan jön...) Ha úgy érzed, hogy nem tudsz hús nélkül élni, ez van. Akkor majd úgyis eszel...

2011. aug. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
67%

Blablabla, tipikus vega önámítás és hazugságtenger.


"eg tudod enni nyersen a húst? Nem. Szét sem tudod rágni."


Ha gyermekkorodtól fogva nyersen ennéd a húst, meg tudnád rágni, mert teljesen másképpen fejlődne az állkapcsod, izmaid és fogaid. Hogy megsütjük a húst, ez az újkorban inkább csak kényelmi kérdés. Az embernek a fogazata és egész emésztőrendszere arról tanúskodik, hogy mindenevő. Ne próbáld meg beadni, hogy az ember növényevő, mert egyszerűen nem igaz.


"NEM vagy csúcsragadozó."


DE IGEN. Ennél csúcsabb ragadozó nincs a Földön.


"De téged viszont nagyon is meg tud ölni egy farkas, egy medve"


Hipotézisnek nem rossz, de a valóság azt mutatja, hogy többségében inkább az ember öli meg a medvét, farkast, kardfogú tigrist, oroszlánt. Az ember a csúcsragadozó.


"De nem halnak bele, ha nem jutnak hozzá."


Ők rágcsálók, mi meg főemlősök vagyunk. A zebrát hasonlítod a helikopterhez.


"Nem tudják megszerezni. Te se."


És a macskám sem tud egeret fogni, mert nincsenek egerek a környéken. Tehát növényevő. Te hülye vagy öcsém.


"Próbáld ki, hogy nem eszel egy ideig húst. "


Kipróbáltad, ilyen lettél. Sajnállak.

2011. aug. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
Aki nem tud utolérni egy szarvasmarhát, annak valószínűleg nincs lába:)Bár nem tudom láttál-e már bocit élőben...
2011. aug. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:

"Aki nem tud utolérni egy szarvasmarhát, annak valószínűleg nincs lába:)Bár nem tudom láttál-e már bocit élőben..."


40 km/h kn. egy "boci" végsebessége, mondjuk talán ezt még utol is lehetne érni. (Sőt, ha nem a panelokban nőnének fel az emberek és nem autóval cipeltetnék a hátsójukat, szerintem a többségük utol is érné.) De háziasított állatról lévén szó, nem igazán fog menekülni az ember elől. Előlem legalábbis még sosem menekült, igaz, én nem bántom, meg semmi. A másik meg az, hogy inkább védekezne szerintem, az ellen meg egy embernek nincs esélye. De! Az ember "falkákban" (=D) vadászott, úgyhogy minimális emberveszteséggel is megoldhattak egy-egy vadászatot, ha voltak megfelelő eszközeik. Mondjuk ezek híján szerintem akárhányan lettek is volna, nem tudtak volna megbirkózni egy őstulokkal. Merthát, mit csináltak volna? =D Belemélyesztik a félelmetes fogsorukat a nyakába, vagy megkarmolják a hatalmas karmaikkal...? Szóval, az ember valószínűleg tényleg nem arra specializálódott, hogy nagy állatokat ejtsen el, mert az egy dolog, hogy az eszközhasználat óta el tud ejteni ezt-azt, de előtte is létezett ember. Vagy az eszközhasználat teszi azzá?


Viszont nem értem, hogy miért jobb több kicsi állatot megölni, mint egy nagyot. Egy nagy állatból jelentősen tovább tudsz elélni, és több ember is jóllakhat belőle. Szóval szerintem nem kell mindenáron a kicsi állatok fogyasztását protezsálni, mert így tulajdonképpen még kevesebb állat is szenvedne. =P (Mármint, ha inkább nagyobb állatokat fogyasztana az ember.)

2011. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!