Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sokkot kaptam egy tyúkvágáson....

Sokkot kaptam egy tyúkvágáson. MIT TEGYEK!?

Figyelt kérdés

Lehívtak ismerősömék vidékre magukhoz. Elhatározták, hogy tyúkot vágnak, ha már ott vagyok, segítsek.

Azt hittem, ok semmi gond, nem az én nyakamat vágják el, és nem én fogom elvágni senki nyakát.

Csak ami akkor történt, az valami borzasztó.

Ahogy kergették a tyúkokat, azok menekültek, kiabáltak, tisztára sokkot kaptam amikor elvágták a kakas nyakát, és csapkodott, vagyis csak próbált, mert lefogták nyakát, szárnyát, lábát. És amikor elvágták a nyakát... :S :'(

Rángatózott, hörgött, ahogy próbált levegőt venni, vinnyogott és ahogy felemelték, hogy kicsurogjon a vére... Szőrnyű!

És hogy örültek, hogy milyen finom lesz a húsleves, közben meg ott rángatózott a kakas, tyúk...

Amikor elfordultam, mert nem bírtam nézni, hogy szenved, Ők csak röhögtek, hogy "Mivan, a pestiek nem bírják a látványt!? hahahaha...."


Ahogy néztem, hogy vágják a nyakát, szinte éreztem a fájdalmat.


Azt mondták, "ne aggódj, nem fáj neki, hamar elvérzik, nem szenved sokat! És ez a leghumánusabb módszer!"


Nekem nem úgy tűnt, hogy nem szenved, amikor volt, hogy kicsorgatták a vérét, rángatózott közbe vagy 10 mp-ig, lerakták, hogy meghalt, és még a ládába is vergődőtt, meg a csőrével próbált levegőt venni...


Komolyan nem szenved sokat?

Nekem nem tűnt úgy...


Ez az eset 1 hete volt, de folyton arra gondolok,m hogy szegények szörnyű kínok között haltak meg csak azért, mert milyen finomak lesznek a levesbe...


Most vagy egy életre elment a kedvem a hústól, rá se bírok nézni a húsra, hogy tudom, hogy így haltak meg az

állatok csak azért, hogy megegyük őket.


Most mit tegyek, folyton csak az a szőrnyű kép van előttem, hogy vergődnek az állatok, sipákolnak, miközben elvéreznek-


Bediliztem volna?


2011. aug. 3. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
50%

Uhh, meg tudlak érteni. Én vidéki vagyok, mégsem bírom az ilyesmit, bár szerencsére nem is volt benne részem, de már attól rosszul vagyok, ha a tv-ben látok ilyesmit. De nem is eszek semmiféle húst, még halat sem. Abban pedig nem értek egyet, hogy a tyúk azért van, hogy megegyék, erre született. NEM! Azért van ez így, mert ez a szokás alakult ki, de attól még egy tyúk élete sem fog kevesebbet érni, neki is van szíve, érzései. Valaki írta, hogy az lenne a durva, ha kutyákkal csinálnák ezt. Van ahol csinálják, sőt van ahol pl. tengerimalacokkal, denevérrel, meg mindenféle állattal. Mert máshol meg azok számítanak "haszonállatnak". Szóval egyáltalán nem arról van szó, hogy az egyik állat csak haszonállat, azt nem kell sajnálni, a másik meg aranyos kis házi kedvenc. Ez csak egy szokás. Egyik állat sem ér kevesebbet a másiknál, vagy az embernél. Ők is éppúgy érzik a fájdalmat...

Akik nem így gondolják, kívánom hogy következő életükben egy olyan törzsbe szülessenek, ahol még él a kannibalizmus.

2011. aug. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
82%

Miért? Szerinted az állatok tisztában vannak vele, hogy őket egyszer csak meg fogják ölni? Akkor már rég öngyilkosok lettek volna mind. Ez egy természetes ösztön nekik, hogy menekülnek az őket üldözőtől, főleg ha az ennyivel nagyobb náluk.


Nem tudom, hogy mit éreznek, mikor levágják őket, nekem még soha nem vágták el a torkom, de azok, akiknek lecsapják a fejüket és nem csak a nyakukat nyisszantják el, fut még fél kört az udvaron, pedig már 100% nem él. Ez már csak idegi mozgás, hiába akar bárki bármit is belemagyarázni.


A tyúk nem haszonállat? Akkor mi a franc? Ha nem a húsa, akkor a tojása miatt!


Amúgy a vágást én sem bírom, de a tollazásnál már segítek.

2011. aug. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy... A tyúkvágáson miért kakast vágtak...? =P
2011. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 A kérdező kommentje:

"Amúgy... A tyúkvágáson miért kakast vágtak...? =P"


Nem tudom valami here pörköltnek szánták, de szegény eléggé próbált védekezni. Csak semmi esélye nem volt 3 felnőtt emberrel szemben, na meg egy késsel szemben.... :(

2011. aug. 3. 12:48
 35/82 anonim ***** válasza:
66%

bas.zki és mi lett volna veled egy disznó ölésen, és ha nem kakast vágnak hanem disznót? hát szerintem szednéd a nyugtatókat dobozszámra meg pszichiátriai is szóba jöhetne.



[link]


[link]


[link]



hm?????????????

2011. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
78%
Na lassan már ott tartunk, hogy aki állatot eszik az elmebeteg elítélendő őrült. (Y)
2011. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
59%

Én csak azt nem értem, hogy válhatott ilyen impotens balf*sszá a társadalom.



Bazze ne egyél meg semmit akkor, és 100%-ig humánus maradsz. Hogy nem élsz túl sokáig, az részletkérdés.

2011. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
71%
szerintem nézz utána, hogy mi az a sokk...
2011. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
45%
Amióta ember él a földön eszik állatot. Próbált volna valaki az őskorban vegetáriánus vagy vegán lenni... És akkor még nem is volt olyan, h "haszonállat".
2011. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
35%

Szóval ne együnk húst mert amikor levágjuk a kakast, disznót az szenved ? Akkor nyulat ehetünk nem ? Végülis ott csak tarkónvágják 1x, eltörik a nyaka - meghal egyből, aztán megnyúzzák stb... így akkor rendben van ?

Vagy gondolj bele tanyán mennyivel jobb élete van egy állatnak, folyamatosan biztosítva van kaja, nincs veszély stb, sokkal stresszmentesebb az életük. Míg ha szabadon élnének , kutya, róka, farkas, meg minden egyéb vadászna rájuk...


De ha már ennyire úgy gondolod h minden állat egyenlő, meg vannak érzései, akkor tudod mit, ha legközelebb lecsapsz egy legyet, vagy egy szúnyogot gondolj arra h ő is érez, és családja van gyerekei.... OMG!!

2011. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!