Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sokkot kaptam egy tyúkvágáson....

Sokkot kaptam egy tyúkvágáson. MIT TEGYEK!?

Figyelt kérdés

Lehívtak ismerősömék vidékre magukhoz. Elhatározták, hogy tyúkot vágnak, ha már ott vagyok, segítsek.

Azt hittem, ok semmi gond, nem az én nyakamat vágják el, és nem én fogom elvágni senki nyakát.

Csak ami akkor történt, az valami borzasztó.

Ahogy kergették a tyúkokat, azok menekültek, kiabáltak, tisztára sokkot kaptam amikor elvágták a kakas nyakát, és csapkodott, vagyis csak próbált, mert lefogták nyakát, szárnyát, lábát. És amikor elvágták a nyakát... :S :'(

Rángatózott, hörgött, ahogy próbált levegőt venni, vinnyogott és ahogy felemelték, hogy kicsurogjon a vére... Szőrnyű!

És hogy örültek, hogy milyen finom lesz a húsleves, közben meg ott rángatózott a kakas, tyúk...

Amikor elfordultam, mert nem bírtam nézni, hogy szenved, Ők csak röhögtek, hogy "Mivan, a pestiek nem bírják a látványt!? hahahaha...."


Ahogy néztem, hogy vágják a nyakát, szinte éreztem a fájdalmat.


Azt mondták, "ne aggódj, nem fáj neki, hamar elvérzik, nem szenved sokat! És ez a leghumánusabb módszer!"


Nekem nem úgy tűnt, hogy nem szenved, amikor volt, hogy kicsorgatták a vérét, rángatózott közbe vagy 10 mp-ig, lerakták, hogy meghalt, és még a ládába is vergődőtt, meg a csőrével próbált levegőt venni...


Komolyan nem szenved sokat?

Nekem nem tűnt úgy...


Ez az eset 1 hete volt, de folyton arra gondolok,m hogy szegények szörnyű kínok között haltak meg csak azért, mert milyen finomak lesznek a levesbe...


Most vagy egy életre elment a kedvem a hústól, rá se bírok nézni a húsra, hogy tudom, hogy így haltak meg az

állatok csak azért, hogy megegyük őket.


Most mit tegyek, folyton csak az a szőrnyű kép van előttem, hogy vergődnek az állatok, sipákolnak, miközben elvéreznek-


Bediliztem volna?


2011. aug. 3. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 hollófernyiges ***** válasza:
79%

Na és arra a tízezernyi idegméregtől rángatózó végtagú, napon lassan haldokló rovarra a peszticidszórás után ki gondol a reggeli müzlievés közben? Vagy a tejet adó tehenekre akik egy 1x2 méteres ketrecben élik le azt a néhány évnyi életüket és amikor csökken a hozamuk egyből vágóhídra adják őket. Vagy a vadállatokra akik éhen pusztulnak mert az otthonuk helyén biocukkinit termesztenek. Ehhez képest a falusi kakasnak nem is volt olyan rossz élete.

Minden élő bűnös más életek elpusztításában (a növény is él és maguk a növények is mérgekkel védik magukat a rovarok ellen), csak a vegák ezenfelül még hipokriták is :)

2011. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 A kérdező kommentje:

"Én mondom, vagy esetleg élve akarnád megenni a tyúkot, marhát, sertést?


Vagy akkor úgy kérdem: nem állna szándékodban húst enni soha?"


Nem hinném, hogy a tyúkokat csakis KIZÁRÓLAG azért tartájk, etetik több kiló élellemmel, hogy majd egyszer elvágják a torkát, és egyszer főzzenek belőle húslevest.

Tudod ha még nem tudnád, a tyúk tojást is tud adni!

És ahhoz NEM KELL ELVÁGNI A TORKÁT!!!

És az is sz*r kifogás, hogy "úgyis meghalna egyszer..."

Igen. Te is, és Én is MEGFOGUNK egyszer halni.

Csak nem mindegy, hogy holnap elvágják a nyakunkat, vagy majd 60 éc múlva egy nap nem ébredünk fel...


És a nyúlnak is tuti fáj addig a tized másodpercig amíg eltörik a nyakát, csakhogy utána megszűnik a fájdalom érzete elájul, lebénul.

És nem vágják el a torkát, hogy 10mp-ig rángatózzon, meg fulldokoljon, meg hörögjön!

2011. aug. 3. 13:35
 53/82 anonim ***** válasza:
55%

"Vagy a vadállatokra akik éhen pusztulnak mert az otthonuk helyén biocukkinit termesztenek."


Az állattartáshoz is kell rengeteg terület, ráadásul még több, mint a növénytermesztéshez. Mert ugyebár egyrészt meg kell termeszteni a terménynek valót, másodszor meg az állattartásra is kell hely. Tehát sokszor akár tízszer annyi területet is elveszel a vadállatoktól, ha növény helyett állatot eszel. A másik meg, hogy a rovarok idegrendszere nem olyan fejlett, mint a gerinceseké, így nem is biztos, hogy éreznek fájdalmat. Arról nem is beszélve, hogy a rovarok mérgezése tulajdonképpen a "magántulajdon védelme", míg a haszonállatok húsára már nem lenne szükség. Kértem már, hogy az ilyen selejtes, képmutató indokokat hagyjuk ki, ez sem tisztességes játszma így...

2011. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
71%
Tehát nem állna szándékodban húst enni, hanem kizárólag tojást ennél, már ami állati eredetű?
2011. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
63%

"a rovarok mérgezése tulajdonképpen a "magántulajdon védelme""


Ezt a demagóg rizsát, te jó ég... ilyen alapon kiirthatnád a fél bolygót, mert magántulajdon védelme. Te azt a területet használod, tehát magántulajdon. Ez a te magántulajdonod, és kész.


"Kértem már, hogy az ilyen selejtes, képmutató indokokat hagyjuk ki"


Éppenséggel megfogadhatnád magad is a tanácsot.

2011. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
62%

" ilyen alapon kiirthatnád a fél bolygót, mert magántulajdon védelme."


Nem a föld a tulajdonod, te buta. =D Hanem a kaja, amivel dolgozol. Minden állat megvédi a számára szükséges ételt.

2011. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit túlpörgöd ezt a dolgot. Eddig hol éltél?

Faluról származom. Azt kell mondjam neked, hogy mielőtt azon borulsz ki, hogy hogyan vágják el egy kakas torkát, nézd meg hogy folyik a nagyüzemi állattartás.


Az én nagyszüleimnél, a tyúkok kint bogarásznak kapirgálnak a szabad levegőn. Nem zabálják fel egymást, éri őket napfény, nem élnek heteket törött lábbal, mint egy tyúktelepen.

A malac nincs bezárva egy 3x3-as ólba, nem a saját ürülékében fetreng, hanem kint van a hátsó udvarban kedvére dagonyázhat, és csinálhat amit éppen akar.

Hidd el, hogy a falusi emberek ezerszer jobban tisztelik az állatokat, mint bárki más.


Aki nem eszik húst szíve joga, ne egyen. Én eszem húst, láttam már párszor tyúk illetve disznóvágást, láttam hogy ölik meg a nyulat. És hidd el nagyon sajnálom őket,de nem vagyok képmutató. Én szeretem a húst.


Ebben nincs semmi kínzás. A tyúknak elvágják a torkát, ami miatt mozog az az ideg. A disznót fejbe lövik, gyakorlatilag annyi se jut eszébe hogy azt mondja, hogy makk. A nyulat tarkón vágják, eltörik a gerince ennyi volt az élet.


Ne ez ellen lázadj, kukkants be egy vágóhídra, vagy mint a fent már említett tyúktelepre. Ott van ok, amiért lázadni lehet, de ezért nem.

2011. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 hollófernyiges ***** válasza:
60%

"a rovarok idegrendszere nem olyan fejlett, mint a gerinceseké, így nem is biztos, hogy éreznek fájdalmat."


Persze csak úgy tesznek, amikor átszúrod őket egy gombostűvel, akkor az csak szimpla idegrángás amit csinálnak. Azért ennyire ne akard már élethűen szemléltetni hogy milyen egy hipokrita vegetariánus :)

2011. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
44%

"hogy milyen egy hipokrita vegetariánus :)"


Kb. egy oldallal ezelőtt írtam, hogy egyáltalán nem vagyok vegetáriánus. Eszek húst, mert szeretem. Kész. És nem magyarázkodok, hogy ezért, meg azért.

2011. aug. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
86%
Nem kéne ennyire túlpörögni a dolgokat. A halál nem lehet szép, ha emberről van szó, ha állatról. De az, hogy az élőlények megeszik egymást az élet része, gondolom a táplálékláncról hallottál már. Amikor az oroszlán leteríti az antilopot, vagy a kígyó egyben bepuszil egy rágcsálót, az sem nagyon foglalkozik az áldozat lelkivilágával.
2011. aug. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!