Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hányingerem van már a divat...

Hányingerem van már a divat állatvédőktől. Nektek nem?

Figyelt kérdés

Írtam is egy blogbejegyzést a témában:

[link]

Elismerem, kissé túloz, de az írásakor nagyon-nagyon ideges voltam. Vagy ez csak engem irritál?


2012. febr. 4. 21:06
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Mégis magyarázza már el valaki mi az állatvédő. Mert itt mindenki kutyákról, meg per pill. lovakról beszél. Ha azoknak az állatoknak a védelmét jelenti amiket mi tenyésztettünk ki arra, hogy megegyük, vagy hobbiállatnak tartsuk, esetleg haszonállatként, akkor én tényleg nem vagyok állatvédő. Természetesen nem bántanám egyiket sem, és ha találnék beteg állatot gondoskodnék róla, de igenis eszek húst, mert erre tenyésztettük ki sokukat.

De a róka vadállat, nem védett sőt kezd elszaporodni, mondhatnánk, hogy kártékony, de szerintem csak leleményes mert kihasználja az alkalmat hogy eleséghez jussok, és okos is, mert még bővíti is a népességét. Ez a róka hibája lenne? nem hinném, inkább az ember hibája aki beleavatkozik a természet rendjébe, ezáltal felborítva azt, és ezért kell évente kilődözni őket, mert magától csak nagyon hosszú idő múlva állna vissza az egyensúly.

És kinek a hibája a sok kóbor állat, szintén az emberé, és persze tenni is kell ellene. De jó lenne olyan állatokra is gondolnunk melyeknek persze szintén miattunk fogyatkozik a létszáma. És ha feltennék a kérdést hogy cuki kutyusokat mentenék inkább vagy például a csak hazánkban honos rákosi viperát, akkor nem gondolkodnék rajta melyiket válasszam. Miért? Mert ezek az állatok itt voltak már előttünk is, és csak ártottunk neki jelenlétünkkel, és sokkal fontosabb a védelmük mint pár kóbor ebé. Tehát elő a madáretetőket, a védett cinkéink érdekében, engedjétek az erkélyetekre a fecskéket, hagy gyarapodjon újra a számuk, és szerezzetek be jövő télre denevér odút, hátha nálatok fogja meghúzni magát valamelyik fontos rovar irtó állatunk. Ugyanakkor lehet segíteni a madármentő, béka mentő és más vadállatok védelmével foglalkozó egyesületet, ellehet menni a programjaikra, hogy megismerjétek mennyi különleges állatfaj lakik is rajtunk kívül még hazánkban.

2012. febr. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz hozzáfűzve: a róka nem tekinthető kártékonynak, pláne nem túlzott mértékben elszaporodottnak. Ez eleve látszik a szántóföldeken élő rágcsálópopulációk nagyságából...

De ez már nem tartozik a kérdéshez.....

2012. febr. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj kedves kérdés író, de te nagyon hülye vagy...Olyan baromságokon húzod fel magad amiket még egy hormonzavaros, menstuáló tinilány is lesz*r...Komolyan az idegesít h valaki ezt írta: "szegény róka" ez a 2 szó?? Hány éves vagy?? 12? Ja és szerinted ugye aki nem vega, meg nem jár minden nap menhelyre, az kussoljon, mert az mocskos állatkínzó?Amúgy meg ha szerinted a kolbászevés állatkínzás ,akkor te rohadtul nem érted az élet körforgását! Szerintem inkább gondolkozzál már mielőtt az ilyen idióta alaptalan kérdéseiddel mindenkinek felbaszod az agyát! Köszönöm
2012. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Oké. Akkor most nyugodj meg. Igyál egy kávét, esetleg szívj el egy cigit, ha rá vagy szokva és olvasd el még egyszer lassan, tagoltan. Akkor talán menni fog az értelmezés. Egy szóval nem említettem, hogy aki nem jár menhelyre, az állatkínzó, hisz én sem járok, mondjuk errefelé nincs is. A bejegyzés azok ellen szólt, akik interneten felhúzzák magukat ehhez hasonló képeken, és nem annyit írnak, hogy "szegény róka", hanem magukból kikelve gyökerezik a kép készítőjét. A kolbász pedig abszolút kedvenc kajám. Valóban kicsit felbőszült állapotban írtam a bejegyzést, de annyira azért józan voltam, hogy a végén megjegyeztem: "ha nem tudod értelmezni a mondanivalót, ugyanolyan hülye vagy". Nos gratulálok, engedd meg, hogy átnyújtsam a szegénységi bizonyítványt! Szerintem inkább gondolkozz legközelebb, mielőtt marhaságokat beszélsz.
2012. febr. 20. 21:18
 25/39 anonim ***** válasza:
60%
Ha egy tálibok által lefejezett túsz képe felett poénkodnék jóízűeket, azt is viccesnek találnád? Azt persze már nem, mert az EMBER és nem "csak" egy állat, mi? Az általad írt cikk kb. annyit ér, amennyit te is öcsém. EMPÁTIA. Javaslom nézz utána egy értelmező szótárban, hátha még nem késő!
2012. febr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Benézted, mert én azon is nevetnék. A cikk valóban annyit ér, mint egy rakás szar, de úgy látom, te magadra ismertél benne.
2012. febr. 20. 22:13
 27/39 anonim ***** válasza:
60%
És még jópofának is találod magad...szánalmas vagy! Egyetlen élőlény halála sem poénos. Ezt felfogni igazán nem igényelne nagy intelligenciát.
2012. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek veled, habár a poénon nem tudok nevetni, mert számomra egyszerűen nem vicces egy halott állat látványa, még ezzel a frappáns mondattal sem. Befogadtunk újévkor egy kutyát, agárszerű keverék, kap bőven enni, de alkatából adódóan vékony. Úton útfélen azt hallgatom, hogy szegény kutyának biztos nem adunk enni, milyen rossz sorsa van. Érdekes mód, amikor ott volt a pályudvaron 2 napja, senki nem fogadta be, senkinem csinált semmit, csak a sopánkodás ment. Múltkor vissza is pofáztam egy öregasszonynak, aki nagyon kihozott a sodromból, mondtam neki szépen, hogy kap enni, folytatta a monológját, akkor megmondtam neki, hogy a 'maga kutyája meg ronda.'
2012. febr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

22:47 - semmi baj, nem tehetsz róla, hogy nem vagy elég intelligens ahhoz, hogy felfogd a lényeget.


23:07 - köszönöm az értelmes választ! A poénon természetesen nem kötelező nevetni, azért én sem találom akkora poénnak. :D

2012. febr. 21. 04:59
 30/39 anonim ***** válasza:

Értem, hogy van aki nem tud ezen nevetni, nem vagyunk egyformák. De állatkínzásnak titulálni kissé erős. Egy jó egészségnek örvendő rókakoma valószínűleg nem veszi fel ezt a pózt és vár türelmesen amíg be nem fagy a vízbe. Azt sem tartom valószínűnek, hogy valaki órákig, vagy napokig így tartotta, hogy belefagyhasson.

Az állatvédőkkel semmi bajom, akik tevőlegesen is fellépnek az állatkínzás, stb. ellen. Én is szívesen segítek, ha tudok. Bajom azokkal van, akik hangemberek, illetve azzal, hogy lassan mindent lehet állatkínzásnak minősíteni. Pl. a drága szomszédom akinek nincs jobb dolga, mint mások után kutakodni, leskelődni, egész álló nap képes motoszkálni az ajtóm előtt (amennyiben a rács felfeszegetése motoszkálásnak minősül, mert csak így bírja eljuttatni hozzám az agyoniskolázottja a halálos fenyegetéseit), persze a kutyáink megugatják, ő meg szépen feljelent, hogy állatkínzó vagyok, hiszen egész nap ugat a szerencsétlen kutya.... Vajon miért? (megjegyzem nem lépcsőházra, hanem utcára nyílik az ajtó) Vagy amikor azért jelentettek fel, mert (tudom most majd jól keresztre feszítenek egyesek) képes voltam jelzés értékkel a seggére csapni a kutyámnak (nem ütöttem, nagyot, inkább paskoltam és igen, úgy gondolom jó okom volt rá). Szóval az ilyen önjelölt világmegváltók inkább mennének a menhelyre ganyézni, vagy lennének ideiglenes befogadók, ahelyett, hogy mások egrecíroztatásában élik ki magukat.

(jegyzem meg a néni azért titulál állatkínzónak, mert a mi kutyáink lakásban laknak, amikor az udvaron a helyük, bezzeg az ő böhöm németjuhász keveréke milyen jól érzi magát odakint. Ja. Kb. 10 m2-en, sétálni minden szökőévben egyszer ha kiviszik és a Buksi nem azért pörög a kerítés tetején magából kikelve, mert kezd becsavarodni, hanem azért mert jó házőrző...)

2012. febr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!