Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 neonhal 10 zebradánió 5...

10 neonhal 10 zebradánió 5 vörös karcsú díszmárna 5 fekete molly 10 guppi 3 narancsúszójú páncélosharcsa 2 kékpajzsos páncélosharcsa 2 algaevő 2 vitorlás tartható együtt? (112l akváriumban)

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam elmenni halat vásárolni mert beteg voltam így megleptek. A páromnak erre az összetételre azt mondták a kereskedésben ,hogy így tarthatóak együtt. 1 hétre rá az összes guppi egy algaevő három neonhal kettő díszmárna elpusztult, egy fekete mollyt pedig kivettem mert csipkedte a többieket. Először azt hittük ,hogy valami fertőzés lehet amire kaptunk különböző szereket illetve 30%-os vízcsere is volt. Elképzelhető ,hogy nem fertőzés hanem másik halak bántották őket?

2021. jan. 10. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Az ,hogy melyikek maradjanak is egy érdekes kérdés. Leginkább az ami megmarad mire beáll az akvárium. Másrészt szerintem válassz ki egy fajt ami a leginkább tetszik s másik 1-2 ami hozza passzol. Szerintem a 10 dánió jó kezdésnek, mellettük lehetne a vörös karcsú díszmárna, mondjuk 6 és 6 narancsúszójú páncélos (ez a felállás legalább közepes növényesítéssel és heti 30% vízcserével működne). Ugyan akkor az egyik képen egy anci (szerű) hal van, ha az is marad akkor kihagynám az egyiket s csak dánió+narancsúszójú lenne vagy vörös karcsú+narancsúszójú. Sőt, talán még jobb is ha csak 2 rajhalat tartasz meg akár anci nélkül.

Egy apró gondolat ,hogy ha jól látom akkor ezek “pink dániók” tehát ilyen színezett GMO halak. Azokat én kerülném s csak a hagyományos külsejű dániót tartanám.


Jut eszembe, a mostani kicsi akváriumban menjen legalább heti 2x vagy 3x 15-30% vízcsere klórtalanított vagy egy napig pihentetett, azonos hőfokú vízzel.

2021. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

...és minél kevesebbet etess, ehhez pedig valami minőségibb kaját szerezz be, lehetőleg fagyasztottat. Az ancinak kellene legalább harcsáknak való chips. És nem ártana néha egy-két kocka forrázott uborkát bedobni este, amit reggelre nem fogy el, azt szedd ki.

A műanyagokat (minden műanyag vackot) szedd ki a vízből, sose tudni mi oldódik ki belőle. Amíg nincs élő növény, csak az aljzat legyen benne. Ez egyébként micsoda? Nagyon nagyszeműnek és durvának tűnik. Ebbe nem is lehet akármilyen növényt ültetni, de a corydorasoknak se megfelelő.

Kezd a telepítést inkább olyan növénnyel, ami gyorsan nő és nem feltétlenül kell ültetni, például najas.

2021. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 A kérdező kommentje:
Az akváriumban fekete bazalt vagy kőzúzalék van, sajnos igen nagyon sokat tanultam ma utánaolvastam nagyon sok dolognak (valóban ezt már a vásárlás előtt ilyen alaposan kellett volna ,de saját hibáiból tanul az ember) és ez a talaj valóban nem a legalkalmasabb a talajlakóknak. A pénztárcám fogja bánni ,de én is egyre jobban a felé hajlok ,hogy érdemesebb lenne élő növényeket telepítenem a műnövények pedig kuka.. A Najas is szimpatikus ,de ami kifejezetten tetszik az a Fonalas csetkáka és a Karácsonyfa moha. Viszont nem tudom ,hogy ebbe a zúzott bazaltba milyen növényeket lenne célszerű elhelyezni.
2021. jan. 11. 19:33
 14/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szerencsésebb lenne ha megfelelő szemcseméret lenne alul vagy ültetőtálakat hasznàlnál s csak egy bizonyos területen lenne bazalt. Tehát most vagy az egész aljzatot cseréled vagy ilyen-olyan “kompromisszumos megoldást” választasz. Vagy olyan növényeket használsz amiket nem kell ültetni hanem elég tereptárgyra kötözni vagy lebegve hagyni. Tipikus kötözős az anubias félék, ezek masszív de lassú növekedésű növények. Gyorsabb növésűek a hínátfélék és hasonló növények (pl: argentín átokhínár, érdes tócsagaz stb amit lebegve is hagyhatsz) illetve alapból lebegő/ úszó a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha.

Egyéb gyors növésű még a kocsánynélküli ambúlia, indiai vizicsillag, valamivel lassabbak de szívósak a hólyagos vizikehely, egyéb cryptocoryne félék és valiznéra. Elsősorban a gyors növésűek és az úszó/ lebegők legyenek.


Nekik fény is kell, röviden-tömören nekik elég kb közepes fényerő ami w/l-ben (watt osztva liter) 0,4-0,5. Ugyan ez lumenben 20-40 lm/l. LED-ek esetében a lument nézni fontosabb mint a wattot. Színhőmérsékletre 6000-6500 kelvin.

2021. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 Salx Narval ***** válasza:
100%
A többiek megadták az instrukciókat de volna itt még valami. A jelenlegi helyük nagyon stresszes környezet és azon túl, hogy 2 naponta 15% vízcserét csinálsz a közérzetükön is javítani kellene. A kis akvárium 3 oldalához tegyél sötét v, fekete kartonpapírt és ha már vannak azok a mű gazok most hasznukat veheted, tegyél pár hínárszerűt az akváriumba. Jót tenne egy kevés tőzegkivonat is. Ha van a közeledben mezőgazdasági bolt akkor vegyél egy marék árpagranulátumot, szalmát, v peletet, ami van és tegyél egy fél maréknyit a szűrőbe, ez lerövidíti a bejáratási időt 2 hétre. Én a növények közé ajánlanám még a tüskéshínárt a mohák közé pedig a jávai páfrányt. Én is felhívnám a figyelmedet, bazaltzúzalékra nem szabad talajtúró halakat telepíteni ( nekik mindenképp menniük kell, vagy a talajt kell cserélni ) hacsak nem konkrétan koptatott kőzúzalékról van szó. Ha marad ez a talaj akkor nagy gondot kell fordítani a talajporszívózásra a későbbiekben. A nagyobb gyökérzetű növényeket én is ültetőtálba tenném és ide is tennék egy kevés tőzegkivonatot. Hát ezt jól elszúrtátok, karöltve a díszhalárussal de remélhetőleg most már nem lesz baj.
2021. jan. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Ezeket a hínárféléket bedobhatod a kis akvába is.
2021. jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

A csetkáka nem fog neked megmaradni ebben a talajban, gyári fenynél. És szereti a co2-t is, tehát inkább high-tech akváriumba való.

Hogy ne zavarodj jobban össze, elmondom, hogy most mit kellene tenned a növényesítés érdekében.

Bemész a boltba, kérsz érdes tócsagazt (Ceratophyllum demersum), tavi tündérhínárt (Cabomba aquatica), argentín átokhínárt (Egeria densa), jávai mohát, kocsány nélküli ambúliát (Limnophila sessiliflora).


A bolt készletétől függően kapsz, amit kapsz, de legalább 2 féle jó lenne.


Ezeket hazaviszed, kiveszed a kosárkából, lepucolod róla a gyapotot (amelyiken van), rövidebbre vágod a gyökerét, és bedobod az akvába. Ez tűzoltásnak egyelőre jó lesz.

A továbbiakról később.


Többiek! Légyszi, egészítsetek ki, ha szükséges!

2021. jan. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 A kérdező kommentje:
Kis helyzetjelentés hogy is állunk most. A kis akváriumot sajnos vissza kellett vinnem a kereskedésbe nem tudtam tovább külön tárolni a halakat. Még a héten bemegyek és rákérdezek a növényekre amit irtatok. A jelenlegi állomány 2 vitorlás 4 molly 10 dánió 6 neon 5 törpeszivárvány 2-2 corydoras és 1 algaevő. Tudom ,hogy a virolásoknak és a corydorasoknak mindenképp menniük kellene ,de egyelőre nem tudom megoldani. A víz nagyon szép és úgy néz ki jól érzik magukat. A kérdésem az lenne ,hogy a napokban etethetem őket vagy még ne (dajanaval vagy szúnyoglárvával) illetve vannak-e további teendők és ,hogy mit vegyek még az élőnövényeken kívül. Természetesen én is ahogy tudok tanulok tájékozódok olvasom folyamatosan a linkelt oldalakat és a tanácsaitokat.
2021. jan. 12. 18:19
 19/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Szia.

Még mindig elsődleges feladatnak tekintem, megszabadulni a vitorlásoktól.

Én azt csinálnám y helyedben, hogy felhívnám a boltot, hogy beveszik-e a halakat, és amikor a növényekért megyek, akkor vinném magammal.

Az etetést illetően szerintem maximum kétnaponta egy keveset etess, és kétnaponta legyen 15-20%-os vízcsere is.

2021. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Az etetést s vízcseréket illetően csak megerősíteni tudom többek közt Törpét (#19) s a többieket is.


Viszont engem kicsit összezavart valami vagy csak rosszul olvasok. Szóval egyrészt a vörös karcsú díszmárnák egyszer ketten vannak aztán öten, most meg 5 valamilyen törpeszivárvány? Pontosan hány s milyen hal van most?

Illetve a corydorasoknak nem kell föltétlen menniük, elég ha csak az egyik fajt megtartod s majdaztán! kibővíted minimum 6 példányra. Mint ahogy korábban mondtam én megtartanám az egyik rajhalat s egy vele összepasszoló corydorast +esetleg az anci s ennyi. A többinek mennie kell.

2021. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!