Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 neonhal 10 zebradánió 5...

10 neonhal 10 zebradánió 5 vörös karcsú díszmárna 5 fekete molly 10 guppi 3 narancsúszójú páncélosharcsa 2 kékpajzsos páncélosharcsa 2 algaevő 2 vitorlás tartható együtt? (112l akváriumban)

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam elmenni halat vásárolni mert beteg voltam így megleptek. A páromnak erre az összetételre azt mondták a kereskedésben ,hogy így tarthatóak együtt. 1 hétre rá az összes guppi egy algaevő három neonhal kettő díszmárna elpusztult, egy fekete mollyt pedig kivettem mert csipkedte a többieket. Először azt hittük ,hogy valami fertőzés lehet amire kaptunk különböző szereket illetve 30%-os vízcsere is volt. Elképzelhető ,hogy nem fertőzés hanem másik halak bántották őket?

2021. jan. 10. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Szia. Örülök neked, remélem is, hogy tajekoztatsz majd minket.

Tudom hogy reklámozni nem szabad, ezért írtam neked privátot.

2021. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Ezt kaptam priviben:

" Az akva fejlesztésről annyit ,hogy a külső szűrőt ma fogom beüzemelni (remélhetőleg sikeresen) a tf planterhez még nem nyúlok ameddig az előző táp el nem fogy. És jövő hét elején érkezik egy akvakertész szett 30cm-es ollók és csipeszek amivel nem kell belenyúlkálnom majd a vizbe. A szett mellé még rendeltem egy adag jávai mohát amit majd megpróbálok felbűvészkedni az egyik fára valamint egy 7cm-es kocsány nélküli ambuliát. Remélhetőleg hétfőn érkezik."


Erre ezt szeretném reagálni:


Nem tudom, hogy melyik fajta ember vagy, de úgy érzem, az, aki elolvassa a használati utasítást.... ártani nem fog, az biztos.


A jávai moha rögzítésével kapcsolatban: a minap valahol valaki írta a gyorskötözőt, mint legjobb megoldást. Lehet hogy eleinte ronda, de hamar be fogja nőni. Kocsány nélküli ambuliát pedig nem muszáj ültetni, lesúlyozva is vele teheted az akváriumba (például kerámia gyűrűvel).

Sok sikert a továbbiakban.

2021. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/90 A kérdező kommentje:
Joci videója alapján be is üzemeltem a szűrőt. Kicsit felkavartam a vizet látszik ,hogy most nem olyan tiszta ,de ha minden igaz a felére visszavettem az erősséget. Remélem hamarosan letisztul.
2021. febr. 19. 18:05
 74/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Én is megkaptam a privátodat. Őszintén örülök ,hogy segíthettem s remélem még segíthetek bármiben. Felüdülés látni két “menj a 3.14-be csát keresni” féle ember között veled és hozzád hasonlókkal beszélgetni, megvitatni-átbeszélni dolgokat. Csak annyit tudok mondani ,hogy sok sikert a továbbiakhoz s igyekszem mindig reagálni, segíteni ha még kérdésed van :)
2021. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/90 Salx Narval ***** válasza:
100%
A mohát időként át kell porolni mert megfojtja a mulm. Az gyakorlatilag mindegy, hogy kötözöd, kötegelővel rögzíted, vagy csak feltekered az érdesebb gyökerekre, v esetleg hálóba fűzöd. Biztatnálak jávai páfrány beszerzésére, jól mutat a moha között. Jocinak van növényporolós videója is, azt is érdemes megnézni én is alkalmaztam amíg nem voltak sügérek akik elvégzik helyettem.:D Én is csatlakozok az előttem szólók jó kívánságaihoz és köszönöm a privát üzenetet is.
2021. febr. 20. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/90 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem lehet
2021. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Szia. Mizu?
2021. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/90 A kérdező kommentje:
Szia Törpe! Ne haragudj a késői válaszért már kevésbé gyakran nézegetem az oldalt. Szerencsére minden rendben a halak és a növények is növögetnek. A víz tiszta a JBL 902 szépen teszi a dolgát. Megvolt a 2 hetes együttes üzemelés a belső szűrővel. A tegnapi nap fogyott el a "noname" növénytáp. Jövő héttől fogom kezdeni adagolni a TF Plantert kíváncsi vagyok milyen változás várható. Azon gondolkoztam ,hogy TF Macrot érdemes vásárolnom vagy egyelőre ilyen kevés és "igénytelen" növények mellé felesleges? A közeljövőben még szeretnék pár növényt csak nem tudom milyet :D
2021. márc. 16. 13:25
 79/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Szia. Örülök, hogy minden oké.

Tagja vagy a Bjoci csoportjának, ugye? Szerintem fotó és a pontos adatok ismeretében jobban tudnak segíteni ott. A növényeket illetően pedig: a kalauzok között megtalálod, hogy milyen növényeket érdemes Low-tech-ben tartani.

2021. márc. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/90 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Újra a segítségeteket szeretném kérni. Nem tudom milyen okból ,de az egyik törpe szivárványhalamon a szeme felett kicsivel megjelent egy kisebb fehér duzzanat. Tudnátok esetleg segíteni? Mi lehet? Megfertőzheti-e a többieket? Remélem a képen jól látszik: [link]

2021. ápr. 2. 23:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!