Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 neonhal 10 zebradánió 5...

10 neonhal 10 zebradánió 5 vörös karcsú díszmárna 5 fekete molly 10 guppi 3 narancsúszójú páncélosharcsa 2 kékpajzsos páncélosharcsa 2 algaevő 2 vitorlás tartható együtt? (112l akváriumban)

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam elmenni halat vásárolni mert beteg voltam így megleptek. A páromnak erre az összetételre azt mondták a kereskedésben ,hogy így tarthatóak együtt. 1 hétre rá az összes guppi egy algaevő három neonhal kettő díszmárna elpusztult, egy fekete mollyt pedig kivettem mert csipkedte a többieket. Először azt hittük ,hogy valami fertőzés lehet amire kaptunk különböző szereket illetve 30%-os vízcsere is volt. Elképzelhető ,hogy nem fertőzés hanem másik halak bántották őket?

2021. jan. 10. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Újabb helyzetjelentés. Szerencsére a halak és a növények azóta is jól vannak nem volt elhullás szépen nőnek,fejlődnek. Elég sokat gondolkoztam és utána olvastam a külső szűrőknek és kettőt találtam amik ismertebbek, illetve komolynak tűnnek. Eheim 2424 eXperience 250 és JBL CristalProfi e902. Szeretném kikérni a ti véleményetek is! Linket rakok a bejegyzés végére ahol bővebben írnak róluk, leírás alapján én talán a Jbl 902 felé hajlok. Tudom Salx EHEIM mániás ,de biztosra megyek :D Ja és szeretnék rendelni invitalpetről egy akvakertész szettet valamint pár növényt ugye említettétek ,hogy elférne még úszó/lebegő növényzet. Velük kapcsolatban mi a véleményetek?

[link]


[link]

2021. febr. 14. 01:16
 62/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Szia.

Én bármelyiket megvenném, az alábbi szempontok alapján döntenék:

Megvan-e hozzá minden alkatrész

Szűrő töltetet adnak-e hozzá, és az milyen

Mióta nem volt használva

Esetleg sérülés van-e

Ára.


Invitalpetet nem ismerem, nyugodt szívvel csak a Tropicalfisht tudom ajánlani. Gabi bácsi mindenben (is) segít, profi csapattal a háta mögött.

2021. febr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 A kérdező kommentje:
Beszéltünk már a növénytápokról is. Lassan kifogyok a jelenleg használt Dajana Proflorból. Két féle növénytápot találtam ami elismertebb. Easy Life Profito és Aqualine Tf Planter. Van különbség a kettő között? Ha igen melyiket ajánlanátok? A választott termék mellé természetesen szeretnék vásárolni tápanyagtablettát is, konkrét termék nincs.
2021. febr. 15. 00:13
 64/90 anonim ***** válasza:

Én Tf plantert használok, de elvileg ugyanazok az összetevők vannak a profitóban, csak picit más arányban, vedd amelyik szimpatikusabb(vagy olcsóbb..)


Egyszerűbb növényekhez jó lesz a 200ft-os aquaplant tabletta is.

2021. febr. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 A kérdező kommentje:
Megérkezett a csomag! :D Végül a JBL CristalProfi e902-re esett a választás. A szűrő mellé rendeltem még egy adag TF Plantert, illetve Aquaplant tápanyag tablettát is. Ahogy ajánlottátok a tropicalfishtől rendeltem és kaptam a csomag mellé egy neptun biostartot. Valóban rendesek voltak beszéltünk telefonon is. A kérdésem az lenne ,hogy miután beüzemeltem a szűrőt mivel tudom segíteni ,hogy a baktériumok megtelepedjenek az új külső szűrőben. Tudom nem megy egyről a kettőre ez időigényes ,de kell-e a vízbe önteni + baci kultúrát vagy a szűrőbe? Esetleg a belső szűrővel egyidejűleg működtessem az elején? Előre is köszi!
2021. febr. 17. 14:01
 66/90 anonim ***** válasza:
100%
Menjen a 2 szűrő együtt, legalább 2 hétig!! Lehet adagolni hozzá startert is. A tf plantert a gyári adagolás felével elkezdheted, napra lebontva adagolni, ez nálad napi 0.8-1ml lesz.
2021. febr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

#66-os jól írja.

Nekem, amikor új szűrőt indítottam, azt is javasolták, hogy a szűrő anyagra is öntsek a starterből. Nem tudom, hogy előremozdítja-e a baktériumok megtelepedését, szerintem "ártani nem használ" kategória. De a 2 hetet mindenképp várd ki, nem szabad előbb kivenni a régit.

Számíts rá, hogy nagy lesz a cunami, ezt a külső fojtásával gyengítheted. A két szűrő ugyanabba az irányba áramoltassa a vizet. A külső csöveit - mint már mondtuk - a rövid oldalra tedd.

2021. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:
100%
Öröm látni, hogy a kezdeti indításból, ami gyakorlatilag minden téren rossz volt, sikerült összehozni egy jó kis low tech akvát.
2021. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 A kérdező kommentje:
Sokszor visszaolvasom a kommenteket ,hogy honnan indult az egész. Most már én is fogom a fejem ,hogy miket csináltam bár még mindig bőven kezdőnek számítok. Rengeteget segítettek a különböző facebook csoportok a belinkelt oldalak, akvarisztikai könyvek ,de legfőképp ti. Nagyon köszönöm! Még mindig bízom benne ,hogy egyszer személyesen is meg tudom köszönni akár egy akvarista találkozón. Ja és ne higgyétek ,hogy ezek után megúsztok fogok én még itt kérdezni :D Ha lesz rá igény természetesen megosztom majd a fejleményeket. Pacsi!
2021. febr. 18. 08:03
 70/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#69


“Ja és ne higgyétek ,hogy ezek után megúsztok fogok én még itt kérdezni :D Ha lesz rá igény természetesen megosztom majd a fejleményeket. Pacsi!”


Mi az ,hogy megússzuk? Sőt, inkább kérem/ kérjük ,hogy kérdezz :)) Természetesen szeretném/ szeretnénk látni a fejleményeket, jó tudni ,hogy valaki megfogadja a tanácsainkat és emellé folyamatosan tudjuk “monitorozni” az eseményeket. Ha szoktál más kérdéseket is olvasni akkor láthatod ,hogy sokszor a Kérdező csak akadékoskodik, makacskodik ,hogy márpedig ne okoskodjunk. Jobb esetben olyasmit ír ,hogy “ok, megfogadom a tanácsokat” és utána soha többé nem látjuk :/

2021. febr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!