Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 neonhal 10 zebradánió 5...

10 neonhal 10 zebradánió 5 vörös karcsú díszmárna 5 fekete molly 10 guppi 3 narancsúszójú páncélosharcsa 2 kékpajzsos páncélosharcsa 2 algaevő 2 vitorlás tartható együtt? (112l akváriumban)

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam elmenni halat vásárolni mert beteg voltam így megleptek. A páromnak erre az összetételre azt mondták a kereskedésben ,hogy így tarthatóak együtt. 1 hétre rá az összes guppi egy algaevő három neonhal kettő díszmárna elpusztult, egy fekete mollyt pedig kivettem mert csipkedte a többieket. Először azt hittük ,hogy valami fertőzés lehet amire kaptunk különböző szereket illetve 30%-os vízcsere is volt. Elképzelhető ,hogy nem fertőzés hanem másik halak bántották őket?

2021. jan. 10. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 A kérdező kommentje:
Először öten voltak aztán ketten és sajnos már egy sincs. A törpe szivárványhalakat pedig elfelejtettem leírni. Rendben mihamarabb próbálok intézkedni. Köszi ismét!
2021. jan. 13. 22:11
 22/90 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem kell feltétlenül menniük a coryknak Teve de akkor a talajt ki kellene cserélnie mert az éles bazaltzúzalék szétszabdalja a fejüket és a bajuszukat. Ha koptatott bazalt lenne még akkor is kérdéses ekkora szemcseméret mellett.
2021. jan. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#22


“Nem kell feltétlenül menniük a coryknak Teve de akkor a talajt ki kellene cserélnie mert az éles bazaltzúzalék szétszabdalja a fejüket és a bajuszukat.”


Ja ,hogy ezért. Azt hittem már eldöntöttük ,hogy a talajt cserélni kell mert amúgy is túl darabos. Nyilván ha ez a darabos-éles talaj marad akkor tényleg menniük kell.

2021. jan. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ekkora akváriumom van:

20db vörös neon és 6db corydoras(panda) van benne

A talaj sima tüzépes marosi homok, meg apró szemű sóderkavics keveréke(természetesen savazva volt, meg átmosva vagy 10x)

Kocsány nélküli ambúlia, indiai vizicsillag, karolinai tündérhínár, egy marék tüskés hínár, elöl hm gyep, aquaplant táptablettával.

Szerintem jobban néz ki 1 fajta rajhallal nagyobb darabszámban+1 faj talajlakó mellé

2021. jan. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Igen, igaz.

Így, hogy már benne vannak a harcsák ebben az akiban, az elsődleges feladatok közé jött fel a talaj cseréje is. Ami persze így már nehezebb.

De tűzoltásnak még az is megteszi, ha most kiszedegeted, védendő a harcsákat.


Én egyébként most már azon aggódom, hogy szegény halak nem tudnak megnyugodni, folyamatos stressz éri őket. Így a gyengébbek tovább fognak hullani. Úgyhogy amint lesz növény és normális aljzat, én egy darabig biztosan nem piszkálnám őket.

Addig is, figyeld az elhullást, a dögöket azonnal vedd ki.

A talajcseréhez itt egy kis segítség:

[link]


Itt csak azt a mozdulatot szerettem volna megmutatni neked, amikor a zacskóból beleengedi a talajt a vízbe. Így nem kavarodik fel. Tehát nem muszáj manadot venned, a páncélosoknak és a már említett növényeknek a szűrő/kvarc/terkőhomok is megteszi.

2021. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 A kérdező kommentje:
Holnap bemegyek a boltba és rákérdezek az élőnövényekre: érdes tócsagazt (Ceratophyllum demersum), tavi tündérhínárt (Cabomba aquatica), argentín átokhínárt (Egeria densa), jávai mohát, kocsány nélküli ambúliát (Limnophila sessiliflora), indiai vizicsillagot valamelyik biztos lesz És akkor azt mondtátok legalább két fajta. Ezen kívül ha erre a mostani talajra terítek rá egy kisebb réteg megfelelő kavicsot az is jó vagy ezt a régit mindenképp szedjem ki? A boltban biztos értenek hozzá ,de ezekhez a növényekhez bármit pluszba vegyek még? Tápszer,ültetőtábla akármi.. Jobb a én is tisztában vagyok vele. Köszi
2021. jan. 14. 20:49
 27/90 anonim ***** válasza:
100%

Én kicserélném az egész aljzatot, sima szűrőhomokra egy 25kg-os zsák elég lesz és nem több 2000ft-nál.

Csak 1x kell megcsinálni, és neked is jobb lesz, a halaknak is meg a növényeknek is. Eseltleg vehetsz a növényeknek káliumos micro tápot TF planter vagy Profito ezek olyan 3000Ft körül vannak. Nem tudom milyen a világításod, de egy 0.5watt/liter jó lenne

2021. jan. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#26


“A boltban biztos értenek hozzá”


Nem, 99% ,hogy nem értenek hozza ugyanis nem kötelességük, nekik csak az eladás a lényeg, az az első, továbbá a vásárló felelőssége az ,hogy mit vesz s mit kezd vele. Soha ne úgy menj vásárolni ,hogy ott majd biztos értenek hozza (igazából sehova ne így menj mert simán csak kihasználják s bármit rádsóznak, tisztelet a ritka kivételnek).


Növényeknek nem kell sokminden, legalább is amiket ajánlottunk azoknak nem. Mint ahogy már említve volt max egy kálium+mikroelemes táp (pl: TF Planter, Easy Life Profito, Tetra PlantaMin), esetleg megtoldva egy kis folyékony szénforrással (pl: liqui carbo). De van ,hogy elég a haltrágya, attól függ hogy s mint jeleznek. Fény az legyen, legalább közepes fényerő azaz 0,4-0,5 w/l (watt osztva liter) illetve lumenben 20-40 lm/l. Színhőmérsékletre kb 6.000-6.500 kelvin.

2021. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Én is a csere mellett voksolok, még mindig...

Egyébként a fennt említett növényeket lehet ültetni is, kivéve a jávai mohát.

Azért írtam, hogy legalább kétféle, mert nem ismerem ugye az üzlet kínálatát. Ezek mind gyorsan növő növények, mind az összeset (ha esetleg volna mindegyikből) azért ne vedd meg. Jobb a növényeket vegyesen összeválogatni:

1. Növekedési ütem szerint: gyors, közepes, lassú

2. "Elhelyezkedés" szerint: talajba ültethető, kötözendő, vízközt lebegő, vízen úszó

3. Magasság szerint: gyep, alacsony, közepes, magas, nagyon magas.


A növényeknek is vannak ugye igényei, mint a halaknak. Fényigény, tápanagigény, vízkeménység iránti érzékenység, illetve oldott CO2 igény.


A fényedről írhatnál néhány paramétert, általában elég, ha megnézed a csövet, hátha van rajta valami jelzés. Ennek alapján konkrétabban tudunk növényt ajánlani.


Ami biztos, hogy megél nálad, az anubias, ezt a fény ismerete nélkül is kijelenthetem.

2021. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Ha kicseréled az aljzatot, akkor nem kell ültetőtál.
2021. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!