Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 neonhal 10 zebradánió 5...

10 neonhal 10 zebradánió 5 vörös karcsú díszmárna 5 fekete molly 10 guppi 3 narancsúszójú páncélosharcsa 2 kékpajzsos páncélosharcsa 2 algaevő 2 vitorlás tartható együtt? (112l akváriumban)

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam elmenni halat vásárolni mert beteg voltam így megleptek. A páromnak erre az összetételre azt mondták a kereskedésben ,hogy így tarthatóak együtt. 1 hétre rá az összes guppi egy algaevő három neonhal kettő díszmárna elpusztult, egy fekete mollyt pedig kivettem mert csipkedte a többieket. Először azt hittük ,hogy valami fertőzés lehet amire kaptunk különböző szereket illetve 30%-os vízcsere is volt. Elképzelhető ,hogy nem fertőzés hanem másik halak bántották őket?

2021. jan. 10. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szia, megkaptam a privátodat de inkább ide válaszolok. Ha megkérhetlek összefoglalnád ,hogy most mi a helyzet nálad? Mi változott? Stb.

Így első blikkre azt tippelném ,hogy valami miatt felsértődött a hámrétege s penészes/ gombás lett, de nem vagyok biztos. Minden esetre talán egynéhány fertőtlenítő fürdő nem árthat.

2021. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 A kérdező kommentje:
Változás annyi volt hogy kb. 1 hónapja érkezett 2 guppi 2 platti és egy anci. Mint mondtam privátban nem én szerettem volna de nem vihettem vissza és nem dobhattam ki őket. Utána volt egy felvilágosítás itthon hogy nem úgy működik a dolog hogy hozok egy halat és bedobom az akváriumba. Lényeg hogy a halaknak nem is volt bajuk de a tegnapi nap láttam hogy az egyik guppi minden előzmény nélkül a földön fekszik. Más változás nincs minden ugyan az ahogy azt itt megtárgyaltuk heti 30%-os vízcsere, 26 fokos víz napi 1x etetés és tf planter növénytápozás gyári ajánlással. A külső szűrőt milyen gyakran tisztítsam? Valaki fél évet mond valaki 3 hónapot stb. Nektek mi a tapasztalat?
2021. ápr. 3. 23:58
 83/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“A külső szűrőt milyen gyakran tisztítsam? Valaki fél évet mond valaki 3 hónapot stb. Nektek mi a tapasztalat?”


Amikor már annyira megrakódott ,hogy alig nyomja a vizet, ez általánosan igaz kb minden szűrőre. Külsőknél lehet ez fél év vagy 1 év is, jórészt a terheltségtől függ.

2021. ápr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Újabb kérdéseim lennének. Az első ,hogy igaz-e hogy több foszfát,carbo adagolásával eltüntethető-e az ecsetalga vagy inkább algakaparó és több vízcsere? Nem vészes csak pár pötty jelent meg az üvegen ,de jobb megelőzni a nagyobb bajt. Szerintem az lehetett a kiváltó ok hogy a heti vízcsere egyszer elmaradt illetve a külső szűrőm a legutóbbi beszélgetésünk óta nem volt tisztítva bár az beszéltük ,hogy ameddig rendesen nyomja a vizet addig jó. A második kérdésem pedig ,hogy mit lehet tenni ha az egyik plattim egész nap a szivárványhalakat kergeti? Tényleg ahogy meglát egyet kergeti őket folyamatosan ez mitől lehet? Előre is köszi ismét.
2021. máj. 29. 12:21
 85/90 Salx Narval ***** válasza:
100%

1: Ez olyan főleg növényes akváriumoknál lehet igaz ahol minimális a halak létszáma és dús a növényzet, itt előfordulhat, hogy a makro elemeg hiányában un cukrosodási folyamat következtében megjelenik az alga, nálad inkább az ellenkezője lesz az esélyesebb. Az algáknak mindkét véglet megfelelő ezert nem egyszerű megtartani az egyensúlyt. A folyékony karbó közvetlen ráspriccelése megoldás lehet de kivehető tárgyakról és üvegről egyszerűbb mechanikai úton eltávolítani. Egyszeri vízcsere elmaradása és szűrő kicsit késleltetett takarítása nem okozhat algásodást.

2: A szűrőt úgy tisztítsd ahogy Teve írta, ha lelassult a folyás, mosd ki a mechanikai szűrőanyagot és mehet tovább, ha így is csak csordogál akkor kell csak az egész szűrőt átmosni.

3: Csapathalból 2db-ot tartani egyenlő a stresszhelyzet létrehozásával ez vagy félelmet, vagy agressziót vált ki. Miért kellett ide platti és ha kellett akor miért csak ennyi? (min 7-8 db kell egy kis csapatba).

2021. máj. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 Salx Narval ***** válasza:
100%
A 2 pontban írt szűrőtakarításhoz még annyit tennék hozzá, hogy a mechanikai szűrőanyagot ki kell néha cserélni ha összetömörödött, nem biztos, hogy az átmosás elég, ez is fojthatja a szűrőt.
2021. máj. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 A kérdező kommentje:

Rendben megpróbáltam mechanikai úton eltakarítani az üvegről szerintem sikerrel jártam. Viszont most kell majd jól belőnöm az arányokat és a tf planter illetve a carbot is okosan adagolni. Ha jól emlékszem napi adagra lebontva javasoltátok. A szűrő tisztítást is a leírtak szerint fogom végezni még oda annyi kérdésem lenne ,hogy a két cső ami ki és be vezeti a vizet, az is kezd elég koszossá válni. Azt hogy szoktátok kitisztítani? A 2 platti pedig úgy érkezett “ajándékba” azt hiszem azt is leírtam, de meg volt a foganatja elmagyaráztam itthon ,hogy ez nem így működik. Azóta nem is volt gond az akváriummal ezért kicsit szégyellem is magam ,hogy nem

írtam csak most.

2021. máj. 31. 23:14
 88/90 Salx Narval ***** válasza:
Értem. Nekem ugyan már nincs üzemben külső szűrőm de amíg volt a csöveit mechanikai úton tisztítottam. Ez a gyakorlatban úgy nézett ki, hogy egy kábelbehúzó segítségével párszor átrángattam rajta egy erős szőrű kisebb méretű üvegmosókefét, pipatisztítókefét stb.:D Természetesen ezek a dolgok bármi a célnak megfelelő eszközzel helyettesíthetőek, a kábelbehúzó akár egy erősebb dróttal is. Az elszíneződés, algásodás és a bacitelepek engem nem zavartak amíg viszonylag jól átfolyt mert rejtve voltak a csövek. Ha igény van rá akkor vegyileg is tisztítható, csak ez esetben ügyelni kell az alapos átöblítésre esetleg az agresszívebb vegyszerek semlegesítésére is.
2021. jún. 1. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a tanácsokat Salx! A héten megpróbálom kivitelezni a leírtakat utána jelentkezem!
2021. jún. 1. 14:15
 90/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Szia. A csövek takarításához én egy szigetelt rezvezetéket(villanyszerelésből maradt) és egy kisebb necchalót (pl. 2 kilós krumplis) használtam. Természetesen előzőleg jól megmosva, a vezeték végét visszahajtva, nehogy sérülést okozzon.
2021. jún. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!