Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 neonhal 10 zebradánió 5...

10 neonhal 10 zebradánió 5 vörös karcsú díszmárna 5 fekete molly 10 guppi 3 narancsúszójú páncélosharcsa 2 kékpajzsos páncélosharcsa 2 algaevő 2 vitorlás tartható együtt? (112l akváriumban)

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam elmenni halat vásárolni mert beteg voltam így megleptek. A páromnak erre az összetételre azt mondták a kereskedésben ,hogy így tarthatóak együtt. 1 hétre rá az összes guppi egy algaevő három neonhal kettő díszmárna elpusztult, egy fekete mollyt pedig kivettem mert csipkedte a többieket. Először azt hittük ,hogy valami fertőzés lehet amire kaptunk különböző szereket illetve 30%-os vízcsere is volt. Elképzelhető ,hogy nem fertőzés hanem másik halak bántották őket?

2021. jan. 10. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 Salx Narval ***** válasza:
100%
A talaj állaga vére tökéletes harcsáknak és növényeknek egyaránt megfelelő, mármint gyökértáppal. Sajnos ezt a talajt még mosni kell. Én szúnyoghálón átrostálnám elválasztva a sódert a homoktól. A sóder egy két öblítés után biztosan tiszta marad. A homokra sósavat öntenék és csak a próba után kezdeném az átmosást. Az átmosás akkor hatásos ha a felkeverést követően kb fél perc ülepedési időt hagysz és ami még lebeg azt leöntöd. Ez azért fontos mert a por nagyon sokáig problémát fog okozni ha közte hagyod. Akkor jó ha 1 percen belül leül a homok és tiszta marad víz. Ennél finomabb, könnyebb szemcséket nem szabad a homok között hagyni. Ha megvagy és tiszta minden összekeverheted az előzőleg megrostált és leöblített durvább sóderrel a többi már a szűrő dolga. Opálosságra így is számítani lehet pár napig de a tiéd most szinte sáros. Tudom ez macerás, sajnos még a gyárilag mosott sem tökéletes. Ha jól csinálod akkor egy életet kiszolgál ez a talaj. Az enyém közel 40-éves, semmi másra nem cserélném le.
2021. febr. 4. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 A kérdező kommentje:

Megcsináltam a procedúrát, hát nem volt egyszerű ,de remélem megérte. Mindent úgy ahogy írtál Salx (köszi) kb. 3-4 óra alatt ,de végeztem. Visszaöntöttem a homokot az akvába és olyan 60l vizet tudtam megmenteni a régi akváriumból és a maradékot csapvízzel pótoltam. Mivel a halak most külön vannak oda kellett raknám hozzájuk a belső szűrőt. Ezért a külső szűrőt ismét beüzemeltem és most ez szűri a vizet. A külső szűrő azonban egészen idáig nem működött a dobozában volt mivel hosszú távon nem evvel tervezek nem fér be a tető alá és nem szeretném szétvágni meg nem ismert alig ismerik, valamivel nevesebb komolyabb szűrőt vennék és akkor ezzel sem lenne gond. Ezért ebben a szűrőben nem lesznek bacik amik segítenek :(

Igen a hosszanti oldalra raktam hirtelen csak oda akasztottam. Ez tegnap este volt. Ma reggel visszaraktam a növényeket és a fákat. A kérdésem az lenne most ,hogy mutatok képeket amik itthon vannak különböző szerek valamelyikből rakjak-e a vízbe? És halak mikor kerülhetnek vissza? Nem szeretnék semmit sem elsietni ezért inkább megkérdezek mindent :D Itt vannak a képek: [link]

[link]

2021. febr. 5. 14:05
 53/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Tehát az a külső szürő ami most van mostanáig nem üzemelt azaz kihaltak belőle a bacik. Amit tehetsz ,hogy baktériumkultúrát adsz a vízhez s némi haltápot ,hogy legyen amin elszaporodjanak. Kb 2-3 hét múlva mehet egy kevés hal, egy hét múlva a következő stb beszoktatással mindennel mintha egy új akva lenne.

Addig a külön akváriumba ahol a halak vannak keveset etess s mehet gyakrabban kevés vízcsere. De akár ezt eljátszhatod a nagy akvában is s átrakhatod a halakat de ott már ott lesz a belső szűrő is tehát lesz némi szűrésed. Ha meglesz a végleges új külső szűrő akkor 2-3-4 hétig járasd együtt a régivel így nyoma sem lesz a cserének.

Egyébként hogy áll az állomány? Még úgy mint legutóbb?

2021. febr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 A kérdező kommentje:
2 vitorlás 3 páncélosharcsa 6 neon 10 dánió 1 anci 4 molly 5 törpeszivárvány. Nem volt elhullás mióta volt a karantén csak ugye most a talajcsere kellett. Tudtok ajánlani esetleg szűrőt amit érdemes megenni? Vagy akármit amit még érdemes beszerezni.
2021. febr. 5. 20:17
 55/90 Salx Narval ***** válasza:
100%
Erről van szó, jó munkát végeztél. Mehet gyökértáp minden növény gyökeréhez mélyen a talajba jobbról, balról 1 növényhez 2-3 tőzegtabletta v amid van. A vízhez keverj egy kevés tőzegkivonatot és használhatod a meglévő vízkezelőd valamelyikét, a folyékony növénytáp is mehet egyenlőre fél adag. Én hiányolok némi úszó és lebegő növényzetet és a gyökerekre is tehetnél mohát. Teve leírta a betelepítés feltételeit én csak annyit tennék hozzá, hogy még így is időt kell szentelni a halak beszoktatásához, nem teheted át őket enélkül egyik helyről a másikra. Halak nélkül heti 30% vízcsere halakkal 2x15% hetente ( ez utóbbi betartásával akár egy hét múlva elkezdheted a fokozatos legalább 3 lépésben történő betelepítést, tekintettel a jelenlegi nem túl ideális környezetükre). Szűrő tekintetében jobban jársz mások ajánlásával mert én megrögzött EHEIM mániás vagyok és azok elég drágák.:D Lehet, hogy megköveznek érte a többiek de azt mondom ha már megvannak tartsd meg a vitiket is ha párba állnak ekkora hely kettőnek elég, az én ikráztatómban is jól elvoltak pedig több időt töltöttek ott mint a helyükön. Később a neon és a harcsa csapatot pár darabbal egészítsd ki. Majd tudasd mire jutottál.
2021. febr. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Szia.

Én is kapásból az Eheim-et mondom, voltak más szűrőim, ezzel vagyok legjobban megelégedve. Az ára, ha használtan veszed, nem annyira húzós. A ki-befolyó csövei nem ilyen otrombák, jobban elférnek a tető alatt.

Ha olcsóbbat szeretnél, akvarisztikai csoportokban a JBL crystalprofi, Atman CF, esetleg Tetra ex szűrőket használják legtöbben.


A növényeket én is hiányolom. Nem látom jól, hogy mik azok a kis bokrok, de remélem hogy rizómás nincs közöttük... Mert akkor azokat kötözd fel a fára. És ha már ilyen jó képességű fát fogtál ki, az oldalra nyúló ágakra tuti kötöznék valamilyen mohát.


"47/55 A kérdező kommentje:

Köszi Teve akkor ez eldőlt. Egyébként mennyire normális ,hogy ilyen sárga/barna foltok jelentek meg a növényeken és mitől lehet?


[link]


[link]


[link]



A harmadik képen szegényem szerintem a végét járja."


Egyébként minden növényed helyrejött?

2021. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:
100%

Atman cf-1209

Tetra ex-1200

Eheim experience 350 stb... Használtat is vehetsz, úgy jó al olcsóbb. A lényeg hogy az ajánlott akváriumméret alsó(!!) értéke kb. Legyen akkora mint az akváriumod

2021. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
*atman cf 1200
2021. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 A kérdező kommentje:
Nem győzöm megköszönni nektek a rengeteg segítséget, mondanám ,hogy a vendégeim vagytok egy italra ,de gondolom mindenki az ország másik végén lakik :D Még pár csoportban lehet feldobom ezt a külső szűrős kérdést aztán tudatom ha megvan a nyertes. Növények közül egyet sajnos ki kellett vennem ( a 47.kommentnél belinkelt 3.kép) a többi növény szépen nő a valisneriat már vissza kellett vágnom. Amiket ajánlottatok tápokat jövő héten megpróbálom beszerezni addig a mostani dajana proflort használom illetve ha lesz a boltban akkor mohát vagy fához kötözhető lebegő növényt. A világítás szerintetek hány órát menjen? Jelenleg időzítővel 8 órát megy.
2021. febr. 7. 02:52
 60/90 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek jó lesz a 8 óra. Én is tennék még bele növényeket, de egész frankó lett. Végre valaki megfogadta a tanácsokat.Grat!
2021. febr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!