Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 neonhal 10 zebradánió 5...

10 neonhal 10 zebradánió 5 vörös karcsú díszmárna 5 fekete molly 10 guppi 3 narancsúszójú páncélosharcsa 2 kékpajzsos páncélosharcsa 2 algaevő 2 vitorlás tartható együtt? (112l akváriumban)

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam elmenni halat vásárolni mert beteg voltam így megleptek. A páromnak erre az összetételre azt mondták a kereskedésben ,hogy így tarthatóak együtt. 1 hétre rá az összes guppi egy algaevő három neonhal kettő díszmárna elpusztult, egy fekete mollyt pedig kivettem mert csipkedte a többieket. Először azt hittük ,hogy valami fertőzés lehet amire kaptunk különböző szereket illetve 30%-os vízcsere is volt. Elképzelhető ,hogy nem fertőzés hanem másik halak bántották őket?

2021. jan. 10. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem volt elég tanulópénznek a halak pusztulása, te még mindig bizalommal fordulnál ahhoz aki ezt a felállást jónak ítélte 110-literre? Hát, te tudod. Homok és kőzúzalék keverékével csak a mulm okozta berothadást védenéd ki, mondjuk az is nagyon fontos szempont. Ez így még mindig nem lenne harcsabarát talaj, de egy fokkal jobb mint a zúzalék önmagában.
2021. jan. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Na, mi újság?
2021. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/90 A kérdező kommentje:
Sajnálom kicsit eltűntem elég sok dolog jött közbe. Végül mégis a kompromisszumos megoldás mellet döntöttem (egyelőre). Tehát a bazaltzúzalék kapott egy vékony réteg gyöngykavicsot. Nem a legszebb most az akvárium ,de most a halaim jóléte volt a fontosabb. Most ha mondhatok ilyet jól vannak.Több mint egy hete nem pusztult el egy halam se. Most az akvában 10 dánió 6 neon 5 törpeszivárvány 4 molly 1 algaevő és 2-2 corydoras és 2 vitorlás lakik. Tudom sok és igyekszem ezen változtatni de senkit sem szeretnék a wc-n lehúzni. Nem tudom már írtam-e ,de azt mondták a boltban ,hogy ha nagyon szeretném visszaveszik a vitorlásokat és az árukat levásárolhatom. Ezt ugye egyelőre még nem tudtam kivitelezni. Teljesen korrektek voltak velem. Vettem is 6 féle növényt pontosan nem tudom ,hogy mi a növények neve ,de azok amiket ajánlottatok (névvel és képpel mentem be azt is kaptam), illetve egy növényes fénycsövet T8 18W ha jól tudom. Műnövényeket kivettem ahogy mondtátok most már csak élőnövények vannak bent. Nem nagyok és mivel ebbe a bazaltzúzalék/gyöngykavics keverékbe mentek bele nem is fognak gyorsan nőni. Dajana Proflort kaptam a a boltban azt mondták ,hogy a héten érkezik hozzájuk komolyabb táp ez a tf planter amit ajánlottatok. Ezt a folyékony tápot milyen gyakran kell alkalmazni? A mennyiség világos. Vízcsere hetente 20%? Valamint megjelent az egyik fámon ilyen fehér penész szerű dolog. Ez mennyire ártalmas? Mitől lehet? És ha kiveszem vízből és lemosom az jó-e? Ha valakit nagyon érdekel ,hogy néz most ki szívesen elküldöm a képeket a növényekről, akváról halakról.Továbbra is várom a tanácsokat tippeket igyekszem mindent megtenni annak érdekében ,hogy az akvaristáknak ne kelljen a fejüket fognia miatta. És köszönöm az eddigieket!
2021. jan. 22. 16:02
 34/90 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én szívesen megnézném. Óvatosan ezzel a táppal mert nitrogént és foszfort is tartalmaz ami amúgy is van bőven ennyi hal mellett. Én ide csak kálium és vas tartalmú micro tápsóoldatot tennék és a gyökerekhez mélyen a talajba tőzegtablettát. Használhattál volna ültetőtálakat is vagy a kavics helyett, esetleg mellé durva homokot. Legyen a vízcsere inkább 2x 15% hetente. Éppenséggel kiveheted a fát de ha nem volt rendesen kiáztatva úja penészedni fog, vagyis időnként meg kell ismételni. Később majd az anci elintézi csak még gondolom kicsi a farágáshoz. A mollyk is eszegetik a fából kicsapódó fehérjéket amíg az nem penészedik. Önmagában és a helyén egy kis penész nem okoz nagy gondot de ha szerves anyag van a talajon akkor azt is ellepheti ezért inkább tisztogasd és a talajt is takarítsd rendszeresen.
2021. jan. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 Salx Narval ***** válasza:
100%
Legalább még egy cső kellene de inkább kettő, 18W nagyon kevés. Láttam a kavicsot, hát nem éppen erre számítottam, ez annyira durva szemű, hogy talán még a bazaltól is rosszabb. 1-3mm max 4mm szemcseméretű folyami sóder, v homok ill gyári égetett agyaggranulátum kellene. A harcsákra ugyan nem jelent veszélyt hacsak közé nem szorulnak de a kosz megül közte és szinte takaríthatatlan. A gyökér nem vészes de hiányolom az úszó lebegő növényzetet. Hány éves vagy? , csak az akváriumba tett játékok miatt kérdezem.:D A megvásárolt növényeket ki kell venni a kosárból, le kell fejteni róla az üveggyapotot és úgy kell elültetni. A kardfüveknek (első kép) gyökértáp is kell, mondjuk a többinek sem ártana. Szóval munkára fel, van tennivaló ez a talaj így nem jó.
2021. jan. 25. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/90 A kérdező kommentje:
Akkor csinálok egy teljes talajcserét. Nagyon sok helyen látom ,hogy jbl manado talajt használnak erről mi a véleményetek? Illetve ha ezt választom kell-e erre külön valamilyen zúzalék vagy önmagában teljesen megfelel? Ugyan ez a táptalajjal kell-e vagy elég a manado HA jó a manado. Fénycsőből akkor veszek még egyet jó lesz még 1x 18w vagy milyet keressek? Kettő fénycsövet lehet csak berakni. Lebegő növényt is keresek és akkor. Tudom hogy az akvaristáktól távol állnak a műanyag dolgok az de számomra egy nagyon fontos személytől kaptam őket és nem szeretném kidobni. Tudom hogy veszélyes lehet ha kioldódik belőle valami vagy ha megnőnek a halak beleszorulhatnak erre figyelni fogok. Köszi az építő jellegű kritikát és a tippeket! Ui: Remélem teve,törpe és delirium is mihamarabb visszatérnek és ellátnak jó tanácsokkal :D
2021. jan. 25. 19:55
 37/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Én itt vagyok, figyelem a kérdést ;)

Na de akkor manado. Személyesen nekem még nem volt de amit tudok róla ,hogy ez egy égetett agyag talaj, amikor megmosod a rajta levő por is ilyen téglavörös. Eléggé könnyű ami lehet előny s hátrány is. Előny ,hogy emiatt nem nagyon tud eltömörölődni, eliszaposodni, a növények gyökere se tud könnyen belerohadni. Hátrány ,hogy kicsit nehéz bele ültetni, amelyik növény nem gyökeresedett meg eléggé vagy eredendően kicsi a gyökere az könnyen feljön akár túrkáló halak nélkül is. Na meg például dombot formálni sem egyszerű, nem is érdemes manadóval ilyesmikben gondolkodni, legalább is önmagában nem jó ilyenre.

Illetve ha jól tudom kb egy hónapig keményíti a vizet, ez egy már meglévő halállománynál problémákat okozhat (azt nem tudom mennyire keményít, nyilván egy eredendően kemény csapvizes akvában nem okoz akkora változást mint egy lágyvizesben).


Ami a világítást illeti 112 liter fölé már tényleg kell legalább 2x18 watt, az alatt már megél pár igénytelenebb gaz amiket azthiszem korábban felsoroltunk.

2021. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 A kérdező kommentje:
Igen a manadoról én is azt olvastam ,hogy keményíti a vizet és a halak költözése előtt járatni kell üresen utána növényekkel és csak a végén jöhetnek a halak. Én sajnos ugye ezt nem tudom megoldani. Megint a hetem nagyjából kuka de jövő hét elején tudnék elmenni a boltba. Több ilyen növényes fénycső is volt náluk de akkor veszek még egy 18 wattosat. A talajjal viszont még bajban vagyok. Akkor ahogy írtam megcsinálnám a teljes talajcserét addig a növényeket félrerakom a fát meg úgyis meg kell tisztítani a penésztől. A halak addig bent maradhatnak? "1-3mm max 4mm szemcseméretű folyami sóder, v homok ill gyári égetett agyaggranulátum kellene" Próbálok ilyet keresni vagy erre is rákérdezek hátha lesz nekik is. Gyökértápot,tőzegtablettát is keresek meg ha jól tudom tf tápok érkeztek hozzájuk abból milyet vegyek?
2021. jan. 26. 15:40
 39/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Megkaptam az üzeneted s megnéztem a képeket. Őszintén szólva jobb lenne ha kikeresnéd az ajánlott oldalakon mert néhányban bizonytalan vagyok, de az első talán valami kardfű vagy vizikalász, 2. bakopa, 3. valamilyen cryptocoryne-nak nézem, 4. Talán anubias (ha az akkor ne ültesd csak kötözd a fára), 5. bakopa vagy ludwigia, 6. valiznéria.


Fénycsövekből ezeknek nem muszáj külön speciel növényes cső. Sima napfényes (6000-6500 kelvines), 2 db 18 wattos cső elég. Azaz a 860, 865, 960, 965 jelzésű csöveket nézd.

Növénytápból elég egy kálium+mikroelemes táp, a TF-ből ha jól tudom ez a Planter. Nem kell sok ennyi s ilyen növénynek. Kb a gyári ajánlás fele se, napokra lebontva adagolni.

A gyökeres növények alá mehet tabletta.


Talajból mivel nem tudod külön tenni a halakat ezért szerintem olyanokat ne erőltess mint a manado ami belekutyul a vízkémiába. Sima rostált sóder, gyöngykavics stb kb 0,5-3 mm szemcseméret körül, kb 5 cm vastagon. Azthiszem korábban linkeltek/-tük Bíró József/ B. Joci videóját ,hogy hogyan lehet biztonságosan már feltöltött akvába talajt rakni.

2021. jan. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdésnek nem erőltetném a manadot, egy túlárazott agyagos talaj. Obi vagy Praktiker szűrő homok, nagyjából 0.5-2mm szemcsemérettel, 25kg-os 2000ft, abbol sacc per kábé másfél zsák kell 5cm vastagon, a növények gyökereihez aquaplant vagy panzi táptablettát nyomsz + Tf planter folyékony növénytáp, kezdésnek napi 1ml-t adnék
2021. jan. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!