Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lehetne valahogy megakadál...

Nem lehetne valahogy megakadályozni, hogy kutyákat házikedvencnek tartsanak az emberek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 29. 16:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/103 anonim ***** válasza:
95%

Én sem rajongok a kutyákért, de azt le kell szögezni, hogy azok a problémák amiket leírtál nem azért vannak, mert a kutyatartás alapból rossz, hanem, mert a legtöbb kutyásnak nem kellene állatot tartania, mert alkalmatlan rá.


Én is utálom, amikor egész nap ugat a szerencsétlen kutya a szomszédnál, de az azért van, mert annak ellenére vette, hogy alig van vele, az meg nyilván szenved egymagában.


Ugyanúgy én sem szeretem amikor az utcán vagy a lépcsőházban engedik, hogy a kutya megnyalja a ruhámat, összeszőrözzön, felugráljon rám, de normális gazda ilyet nem hagy.


Inkább azt kellene megakadályozni, hogy állattartásra alkalmatlanok tartsanak kutyát, nem ámblokk a kutyatartást.

2021. nov. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/103 anonim ***** válasza:
21%
Eltérőek a fogalmaink a tisztaságról, meg sok más dologról is. Az a kutyaugatás engem is zavar, amikor tudom, hogy a gazdi otthon hagyja ebét, az meg szenved, én meg hallgatom. Valamelyik On the spotban volt egy jelenet, egy tök meredek sziklafalról, ahol csak férfiak mászhattak fel, mert a tetején volt valami szentély, vagy vallási izé. Pár percenként egy-egy leesett, összetörte magát. Szerintük ez normális. Volt egy film, egy afrikai pásztor népről szólt. Az első jelenetében elkezdett pipikélni valami haszonállat, és a pásztor ennek sugarában mosta meg a kezét. Kicsit sokkolódtam, neki meg normális. Elméletem szerint ha sikeresebb, boldogabb lennék, kevésbé zavarna a kutyaugatás.
2021. nov. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/103 anonim ***** válasza:
95%

10 - De. De az alapján ahol az állattartási kultúra áll pl. Magyarországon, ez nagyjából akkor fog bekövetkezni, mint mikor engem Pápává választanak.

Ha már itt tartunk, akkor azt is szabályozni kéne, hogy ki vállalhat gyereket. Ugyanis többségben nem épp azok szaporodnak, akik előrelendíthetnék a fajunk fejlődését.

2021. nov. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/103 anonim ***** válasza:
56%
Így kifejtve van benne igazság, de azért, mert sok kutyás id..ta, azért még nem baj, ha kiskedvenc. Lakásban mondjuk én sem tartanék kutyát, csak kertesházban. Ami zavar, h sok felelőtlen nem takarítja el magaután a kutya mocskát, mások elé és közterületre sz.ratja. A másik mikor valóban behordják mindenhova. Mondjuk a neveletlen sikító kölykök sem jobbak egy étteremben pl. Szóval kutya és gazda válogatja. (Mielőtt a momzillak rámtámadnak, a neveletlen hülye gyerekekre gondolok még prolibb szülőkkel, akik nem fegyelmezik és azt hiszik bármit megtehet a gyereke).
2021. nov. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/103 anonim ***** válasza:
95%

Ennyi erővel be lehetne tiltani a gyerekeket is.

Engem jobban zavarnak a neveletlen buz1 gyerekek akik 0-24 vonyítanak. Az ember a saját telkén nem nyírhat füvet amikor akar, mert a szomszéd anya koca rögtön oda röfög hogy a puja nem tud aludni!!!

Na de ha te nem tudsz aludni kis retekfejűtől, te, aki dolgozol is...az mind1.

2021. nov. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/103 anonim ***** válasza:
90%
Van aki úgy fogalmazta meg, hogy ez egy hobbi, és a hobbiddal te nem zavarhatod a környezetedet, tehát szabályozni kellene. De az, hogy téged az zavar, hogy a saját lakásában mit csinál, az kicsit túlzás szerintem. Anyukámat féltem, mert nem lát jól, és egy retek sétáltató múltkor hagyta, hogy morogjon rá és fenyegesse a kutyája. Ettől még vannak rendes sétáltatók is.
2021. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/103 A kérdező kommentje:
Egy jobb környéken lakok társasházban, több szomszédom kutyájának hallom állandóan az ugatását, vonyíkolását, odahugyoznak a liftbe, volt már, hogy kuytaürülékkel találkoztam! Ez hol normális? Minek az ilyennek állat? Dolgozik napi 8 órát és otthon ül a kutya egyedül. Még aki homeofficeba van, félig meddig megértem, de tapasztalatom szerint az ilyenek állata is büdös, kinyitja az ajtaját és árad a poshadt bűz. Ha meg szépen megkérem, hogy nevelje meg, ne ugasson, én vagyok a szemét. Én itthonról dolgozom, webshopjaim vannak, kifejezetten felmegy bennem a pumpa, hogy még a zene se nyomja el ezeknek a neveletlen állatoknak az ugatását. És egymást gerjesztik.... Lehet ilyenkor feljelentést tenni? Nem véletlen vonyít, valószínűleg szenved szegény állat.
2021. nov. 29. 16:38
 18/103 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor kellene engedni a kutyatartást, ha kertes házban lakik a gazdi és tud vele eleget foglalkozni, nem hagyja ott 8 órára....
2021. nov. 29. 16:40
 19/103 anonim ***** válasza:
88%

Ha tényleg indokolt, állatvédőknek lehet szólni. Csak azért, mert neked mondjuk bajod van a kutyákkal, nem biztos, hogy foglalkoznak vele, de ha a társasházból többen jelzitek feléjük a dolgot, akkor ki fognak menni.

Én vidéki megyeszékhelyen lakok, ott a szomszéd bezárta a kutyáját (meg a macskáját is, mint később kiderült) a lakásba, egész nap ugatott és vonyított a kutya. Gyanús lett egy idő után, hogy nincs otthon senki már második-harmadik napja, mert folyton ugatott szegény. Kihívtuk az állatvédőket. Kijöttek. Hagytak egy levelet nekik az ajtórésbe dugva, másnap visszajöttek. Látták, hogy a levél ugyanúgy ott van, még aznap visszajöttek a lakás tulajdonosával és kvázi betörtek, kimentve onnét az állatokat.

SZóval ha indokolt, cselekszenek. Ha valaki tényleg illegálisan pocsékul tartja az állatait, eljárás keretében elkobozhatják, sőt el is tilthatják az állattartástól (bár ettől nyilván be tud szerezni állatot, de jogi következményei lehetnek, ha azzal is feljelentik majd).

Viszont ha nem szabálysértően rosszul tartja a kutyát, csak számodra bosszantóan, akkor max figyelmeztetni fogják vagy még azt se.

2021. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/103 anonim ***** válasza:
84%
Én nagyon sajnállak téged, micsoda egy megkeseredett ember lehetsz. Inkább 100 kakás-pisis kutya mint egy ilyen ember mint te, akár egy darab is. Hányok.
2021. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!