Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kinti kutyát ajánlotok,...

Milyen kinti kutyát ajánlotok, ami jól bírja a telet és szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban volt agár kutyánk, és nagy álmom volt, hogy majd én is szerzek egyet, de az sajnos úri kutya, nem bírja a telet, én meg nem szeretem az állatokat beengedni a házba. (Másik baj vele, hogy még futattni se tudnám elvinni, mert a falu széle tele van vadakkal, azt meg ugye az állam nem szereti ha elkapja őket).

Szóval mindenképpen olyan kutyát szeretnék, amelyik jól bírja a teleket, jól el lesz majd a kislányommal. Bár nem a legfontosabb szempont, nem bánom ha minimálisan házőrző funkciót is ellát: legalább egy kicsit legyen kellemetlen az esetleges betörőknek, illetve ne járjon be a környék összes macskája kedve szerint madarakat ölni a fákról. Szívesen vásárolnék magyar kutyafajtát amiből kevés van, ezzel is hozzájárulva hogy fent maradjon. Magyar vizsla méretű kutyát tudnék elképzelni, annál nagyobbat semmiképp sem.



2023. máj. 12. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
85%
Puli.
2023. máj. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
1%
pitbull, rottweiler, dingó
2023. máj. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
85%

Jo, de es te mit tudsz nyujtani a kutyanak? Naponta mennyi seta,foglalkozas?

Csak a legfontosabbat hagytad ki.

2023. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 A kérdező kommentje:

Falun nem vinném el sétálni, elég nagy udvar áll majd rendelkezésére. Fél órát - órát vagy még többet is, biztos foglalkozna vele a család.


A puli nekem egy kicsit kicsi, de én is azon gondolkoztam.

2023. máj. 12. 11:09
 5/72 anonim ***** válasza:
87%

Semmilyen kutyát nem ajánlok...



Falun miért nem lehet sétálni?


A kutyát nem csak azért viszed sétálni, hogy mozogjon, hanem, hogy ingerek érjék.


És a napi fél óra-óra foglalkozás is édes kevés. Az ilyen kutyatartás sajnos gyakori, de nagyon káros.


Vegyél macskát, az rendben van ezzel.

2023. máj. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
90%

#4 Pedig a pulival jársz a legjobban. Agár, vizsla ugye nem, erdélyi kopó az nagyon kopó, mudit az életben nem mozgatod le, pumi csak kicsit nagyobb, mint a puli, de hozzá képest nagyon terrier vérmérsékletű, kuvasz-komondort pedig nem fogod tudni úgy nevelni, ahogy kell, ha nincs kicsit komolyabb kutyás tapasztalatod.


Egyébként a puli nagyon hatékonyan, de agresszió nélkül kint tartja a macskát, ha a kezdeti időszakban uszítod kicsit. A mi pulijaink kb. kapucsengőként működnek, ha nem vagyok otthon, megáll a kapuban és bámul, ha otthon vagyok, hátraszalad a bejárati ajtóhoz csihog egyet nekem. Betörő ellen egyébként amúgy sem a kutya a legjobb védelem, a komondor megállítja, amikor már kifele megy, de egy darab mérgezett hússal vagy egy bunkósbottal szegény állatot el lehet intézni, betörő ellen elrettentésnek és későbbi bizonyításnak is a biztonsági kamera a legjobb.


Arra készülj fel, hogy ha nem sétáltatod extrán, akkor a kerted bánja, elvan a puli napi 1 óra aktív foglalkozással, de simán szétkaparja a kerítést és kiássa az asszony összes virágát unalmában.

2023. máj. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván semmilyen kutyát így! Hogy a nap 23,5 órájában szerencsétlen unatkozzon és ki legyen hajítva a kertbe? És esetleg egy fél órát "foglalkozol vele"? Persze nyilván nevelés, szocializálás, fárasztás már nem lenne része a foglalkozásnak!


Neked nem való kutya! Az ilyen falusi, elmaradott, primitív embereknek nem való kutya!

(Falun élek, érdekes módon és tudom sétáltatni a kutyákat.)

2023. máj. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 A kérdező kommentje:

5-válaszoló: falun szerintem illik nem sétáltalni egy kutyát. Egyrészt azért mert nagyon sok mindenkinek van kutyája, és ha végig viszed a falun, akkor az összes ugatni fog, és felvered az egész környéket, másrészt sokan nyitva ideiglenes a kapujukat és beszalad már udvarára. A mezőre meg nem lehet kivinni, mert még nem vadász kutyáknál is ajánlott elkerülni a vaddal való kapcsolatot. Továbbá, én nem bírom megérteni ezt a mai korszellemben, hogy "egy kutyával napi fél óra-óra foglalkozás is kevés", gyerekkoromban a legtöbb kutyával még ennyit foglalkoztak, csak kint voltak az udvaron és kész. Én nyilván nem azért szeretnék kutyát hogy ne legyen vele foglalkozva, de nem kéne leírni azokat az embereket, akik a kutyát valamilyen funkciója miatt tartják, és nem családtagnak.


6-os válaszoló: igen, a kertes dolgot én is tudom, de elvileg nem lehetetlen megtanítani a kutyáknak, hogy ne kaparjanak ki mindent. A puli valóban jónak tűnik nekem, főleg így 20 év kutyatartás-kihagyás után, lehet majd később kéne egy "komolyabb" fajtát vegyek. Jellemző dolog, hogy egy kisebb kutya mellé később érkezik egy nagyobb. Egyébként tapasztalatod szerint a patkányokat is távol tartják? A szomszéd, aki pulit tart azt mondja hogy nem szokott neki lenni, de kiváncsi vagyok más véleményére is.

2023. máj. 12. 11:28
 9/72 A kérdező kommentje:

Bocsánat a fogalmazás-beli hibákért, remélem érthető volna.


7-es válaszoló: te jóisten, hogy lehet ilyen primitív, rosszindulatú szöveggel számon kérni más primitívségét.

2023. máj. 12. 11:31
 10/72 anonim ***** válasza:
80%
Ja, ha te eleve így állsz hozzá, hogy nevelni lusta lennél a kutyát (gondolom a gyerekedet is), akkor mi a fenének kell egyáltalán állat?
2023. máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!