Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kinti kutyát ajánlotok,...

Milyen kinti kutyát ajánlotok, ami jól bírja a telet és szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban volt agár kutyánk, és nagy álmom volt, hogy majd én is szerzek egyet, de az sajnos úri kutya, nem bírja a telet, én meg nem szeretem az állatokat beengedni a házba. (Másik baj vele, hogy még futattni se tudnám elvinni, mert a falu széle tele van vadakkal, azt meg ugye az állam nem szereti ha elkapja őket).

Szóval mindenképpen olyan kutyát szeretnék, amelyik jól bírja a teleket, jól el lesz majd a kislányommal. Bár nem a legfontosabb szempont, nem bánom ha minimálisan házőrző funkciót is ellát: legalább egy kicsit legyen kellemetlen az esetleges betörőknek, illetve ne járjon be a környék összes macskája kedve szerint madarakat ölni a fákról. Szívesen vásárolnék magyar kutyafajtát amiből kevés van, ezzel is hozzájárulva hogy fent maradjon. Magyar vizsla méretű kutyát tudnék elképzelni, annál nagyobbat semmiképp sem.



2023. máj. 12. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 A kérdező kommentje:
50-es: persze, értetlenkedtem, mert más kép élt a fejemben. Megértettem a dolgokat. De ha másnak is szól, akkor pláne igaz, hogy nem kell agresszívnek lenni, mert pont a kivánt hatás ellentettjét lehet vele elérni.
2023. máj. 12. 13:58
 52/72 anonim ***** válasza:
92%

Azt hiszem magamat tapasztalt kutyatartónak mondhatom. Van két kisgyerekem, így a körülményeink is hasonlóak. Leírom, hogy megy nálunk a dolog:

A kutya alapvetően benti. Kis testű.

Reggelente elkísér minket az ovihoz meg vissza, ez kb 20 perces kint létet és sétát jelent. Délután a feleségem megy a gyerekért, megteszik ugyanezt mégegyszer. Napközben ugyan többnyire otthonról dolgozunk, de ugye dolgozunk, így effektíve nem vele foglalkozunk. Ilyenkor pihenni szokott. Délután a gyerekek játszanak vele. Ezt jó időben kint teszik, rossz időben bent. Ha időm engedi (mondjuk a napok 80%-a ilyen), akkor este megyek veled egy 30-60 perces kört.


Hétvégén, ha olyan a program, ami engedi, akkor visszük magunkkal (sokat kirándulunk, sétálunk a környéken). Ha nem olyan a program, akkor reggel és este megyek vele sétálni. Hogy mennyit az időjárásfüggő is, de kétszer fél óra a nagyon minimum.


Séták közben sokszor tréningelünk a közeli réten.


Na most én úgy gondolom, hogy nagyjából ez a felelős kutyatartás. Az eredménye is megvan: az állat szófogadó, kedves és a gyerekekkel is türelmes, nem rongál.

2023. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá, hogy megfelelő fajtát lehet kint is tartani, de a foglalkozást ugyanúgy igényli akkor is.
2023. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 A kérdező kommentje:
Hát az nagyon nem az a 3-4 óra amit itt emlgettek. Ennyit én is szívesen foglalkoznék vele.
2023. máj. 12. 14:06
 55/72 anonim ***** válasza:
71%

De az 52-es valaszolonak KIS testu kutyaja van, mint emlitette.

Egy kistestu kutyanak valamivel kevesebb a mozgasigenye.

Te nem kistestut akarsz. Szerinted egy agar meretu kutyanak eleg napi 20-30 perc?

2023. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
75%

Milyen rosszindulatú válaszokról beszélsz, kérdező?


Mindenki korrektül írta meg neked, hogy nem kell kutya olyan körülmények közé, ahogy te tartani tervezed a kutyát. Azzal csak rosszul járna mindenki, főleg a kutya maga.


Mindenki értette, hogy még nincs kutyád, de akarsz - csak épp rosszul tartanád. Ezért próbáltunk lebeszélni arról, hogy szenvedést okozz egy szerencsétlen állatnak, aki csak szeretetre és figyelemre vágyik. Semmi rosszindulat nem volt itt senkiben, neked, mostani családodnak, a kutyának és nem utolsó sorban, a szomszédjaidnak akart segíteni mindenki, mielőtt meghoznál egy rossz döntést.


Nem a válaszokkal van a baj akkor, ha megsértődsz azon, hogy mások próbálnak neked és a családodnak jót tenni.



Egy kutya befogadása felelősségteljes döntés, nem lehet hűbelebalázs módjára belevágni. (Abból lesznek 2-6 hónap múlva a "családi okok miatt megválnánk szeretett kisállatunktól" című fb posztok.)


Attól a ponttól, hogy felelőssé válsz egy állatért megszűnsz "csak te" lenni. Onnantól egy (jó esetben - és ebben próbáltunk segíteni) felelősségteljes állattartó leszel, akinek feladata, hogy a lehető legnagyobb odafigyeléssel, az állat igényeinek figyelembe vételével gondozza az általa befogadott állatot. Ez a kutyák esetében nem merül ki "talán" napi harminc perc foglalkozásban.

2023. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
80%
54 kérdező, neked valami nagy gond lehet a fejedben. De baszki, ez pont az a 3-4 óra, és nem kibaszva a kertbe. 😂
2023. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 A kérdező kommentje:
Na jó, mindegy. Felesleges, már 30 kommentje én is meg a válaszolók ugyanazt ismételgetik, elég volt. Annak aki segíteni akart annak köszönöm, aki meg itt élte a frusztrációját legyen boldog.
2023. máj. 12. 14:18
 59/72 anonim ***** válasza:
90%

"Egy kistestu kutyanak valamivel kevesebb a mozgasigenye."


Ne vezesd félre a kérdezőt, nem a kutya testméretétől függ, mennyi a mozgásigénye, főleg, hogy sokszor a kistestűek aktívabbak (az ölebeket és a nyomott orrúakat leszámítva, bár láttam már agilityzni francia bulldogot). Egyébként is fajtától/egyedtől függ, hogy inkább mozgásigényes, inkább feladatigényes, inkább kombinált foglalkozásigényű, vagy éppen milyen egy kutya.

2023. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
85%

Te meg még romboltad egy sort a falusiakról alkotott képemet, szomorú smiley!


Ne sajnáltasd magad, hogy hurrdurr csúnya emberek, először szépen próbáltak segíteni neked, de csak vitatkozni tudtál. Ezt a szituációt te csináltad magadnak, most idd meg a levét.

2023. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!