Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kinti kutyát ajánlotok,...

Milyen kinti kutyát ajánlotok, ami jól bírja a telet és szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban volt agár kutyánk, és nagy álmom volt, hogy majd én is szerzek egyet, de az sajnos úri kutya, nem bírja a telet, én meg nem szeretem az állatokat beengedni a házba. (Másik baj vele, hogy még futattni se tudnám elvinni, mert a falu széle tele van vadakkal, azt meg ugye az állam nem szereti ha elkapja őket).

Szóval mindenképpen olyan kutyát szeretnék, amelyik jól bírja a teleket, jól el lesz majd a kislányommal. Bár nem a legfontosabb szempont, nem bánom ha minimálisan házőrző funkciót is ellát: legalább egy kicsit legyen kellemetlen az esetleges betörőknek, illetve ne járjon be a környék összes macskája kedve szerint madarakat ölni a fákról. Szívesen vásárolnék magyar kutyafajtát amiből kevés van, ezzel is hozzájárulva hogy fent maradjon. Magyar vizsla méretű kutyát tudnék elképzelni, annál nagyobbat semmiképp sem.



2023. máj. 12. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
97%

Elég baj az, hogy nem szokták, legyél te az, aki normálisan csinálja akkor, és mutass példát, hogy úgy is lehet. Ha van autótok, el tudsz menni a kutyával meg a gyerekkel valami közeli kirándulóhelyre, mindannyian élvezni fogjátok. Ha meggyőzhető vagy, kérlek, ne kövesd a szar példát, csak mert eddig is úgy volt. Szerencsére a világ változik. Egy ismerősöm két kutyás kisgyerekes anyuka, pici gyerekkel és kutyákkal együtt túrázik, fut. Jó, te nem akarsz futni, de a túrázás is jó móka, aztán az altatással sem lesz gond utána. A séta meg olyan a kutyának, mint mikor te felmész az internetre, olvasod a híreket, a közösségi oldalt, a gyakorit (a kutya szimatolással szerez információt), kommentelsz (a kutya jelöl). Ráadásul minél többet, minél több helyre viszed a kutyát, annál kiegyensúlyozottabb lesz.

Nekem mentettem van, utcán élt valamikor, mindentől félt, mikor hozzám került, akkor már nem volt kölyök. Több, mint 4 éve él velem, mint hogyha kicserélték volna. Otthon nyugodt, távollétemben alszik (kamerán látom), csak akkor ugat, ha én is otthon vagyok, és jönnek, azaz megtanult jelezni, de minden szomszéd azt mondja, hogy nem szokták hallani, ha távol vagyok, nagyon sok helyre vittem és viszem, ahova lehet, csodálkozni szoktak rajta, hogy mentett kutya, kutyabarát szálláshelyen is azt a visszajelzést kapom rendszeresen, hogy észre sem vették, hogy ott van, a kerítés mögött ugató "házőrzőkre" pedig nem is reagál. Ennyit számít, mihez van szoktatva.

2023. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
98%

Tehát a kutya nektek egy játékszer. Azért van, hogy te és a porontyod játsszon vele. És ha megunod, vagy felborítja a gyerekedet (akinél van egy tippem, hogy szintén nem szokás a ti köreitekben megfelelően foglalkozni, hisz régen sem volt ez divat), akkor meg kidobjátok, mint egy használt játékot.


Az, hogy a kutyának is lennének igényei, nem nagyon érdekel téged. Nevelni nem akarod, szocializálni nem akarod, rendesen fárasztani nem akarod. Még kellő foglalkozást sem akarsz rá szánni, elégedjen meg napi 30 perccel, ami nyílván esőben és hidegben 5 perc lesz, az etetés. (Vagy még az sem.)

2023. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy, ha a cél, hogy gyerekekkel játszon akkor különösen fontos, hogy jól nevelt, megfelelően lefárasztott és szocializált kutya legyen. Különben könnyeb aggresszívvá válhat.
2023. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
26%
#33 Látszik, hogy nem volt még normális kutyád gyerek mellett, a felnőttel való "játék" során tanulja meg az alapvető dolgokat a kutya, aztán a gyerek nyugodtan nyúzhatja. Persze a felnőttnek rendszeresen kell játékosan foglalkozni vele, és aközben következetesen kell viselkednie, ez alap, de csak az a kutya válik könnyen agresszívvá, amelyik agyonszaporított gyenge idegrendszerű és tízezerért adták a jófogáson, a gazdája meg egy tróger, napi ritmust és alapvető intelligenciát nélkülöző idióta. Az a tapasztalatom, hogy ezek az elvadult kutyák inkább a panelba vásárolt, agyonsétáltatott, de kutyához mit sem értő fifikéző prolik tulajdonai, nem a kertben napi 1-2-3 órát foglalkoztatott, törzskönyves pulik.
2023. máj. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 A kérdező kommentje:

31-es válaszoló: köszönöm szépen a korrekt választ. Meggyőző érvek.


32-es válaszoló: sokat foglalkozunk a gyerekkel. Még az ideszokott kóbor cicával is szoktunk foglalkozni ha éppen méltóztatik itt tartozkódni, pedig őt aztán nagyon nem érdekeljük. Persze, játszani veszem a kutyát, ez miért is baj? Ez nem jelenti azt, hogy nem figyelek oda az igényeire.

2023. máj. 12. 12:52
 36/72 anonim ***** válasza:
88%
Nem elolvasva semmi választ, kiszaladt a kérdést olvasva a számon egy ízes "Aztosztigen!"
2023. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 A kérdező kommentje:
Egyébként 8 éves körül lehettem, mikor agár kutyánk volt, azzal nagyon sokat foglalkoztam. Játszottam vele az udvaron, tanítgattam amire tudtam, "verekedtem" vele, és biciklivel kimentem a mezőre, hogy hosszabb időt tudjon gyorsan szaladni. Azt ott meg lehetett tenni, mert addigra a környéken már nem voltak vadak, mivel az orrvadászok már rég eltüntették őket, de ebben a faluban ahol most élek, már a falu szélén, a házaktól 200 méterre őzek, nyulak, fácánok vannak. De nyilván egy pulival el tudok majd menni sétálni. A faluban nem szívesen sétálnék, szűkek a járdák, járnak a kocsik.
2023. máj. 12. 12:58
 38/72 anonim ***** válasza:
12%
Skót juhász
2023. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező: nevelés. Megneveled a kutyát és nem megy el a vadra! De nyilván te ilyennel nem akarsz foglalkozni. Márpedig a nevelés a legalapvetőbb foglalkozás! Persze napi 30 percbe ez nem fér bele.


És ennyiből én már arra is következtetek, hogy ha a kutyára csak ennyi időt akarsz szánni, ha a kutyát ilyen alap szintig nem akarod megnevelni, akkor szerencsétlen gyerekednek milyen élete lehet melletted...

Újra csak, mi a fenének kell neked kutya, ha lusta vagy hozzá? Tudom, játékszernek...

2023. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező: neked nem való kutya, egy megkövült falusi suttyó tróger vagy, aki csak szenvedést okozna szerencsétlen állatnak. Kapaszkodhatsz a téveszméidbe, sajnos jól reprezentálod a vidéki sötétséget. Mások leirták szebben, én leirtam a te nyelveden, remélem így már megérted 😅
2023. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!