Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kinti kutyát ajánlotok,...

Milyen kinti kutyát ajánlotok, ami jól bírja a telet és szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban volt agár kutyánk, és nagy álmom volt, hogy majd én is szerzek egyet, de az sajnos úri kutya, nem bírja a telet, én meg nem szeretem az állatokat beengedni a házba. (Másik baj vele, hogy még futattni se tudnám elvinni, mert a falu széle tele van vadakkal, azt meg ugye az állam nem szereti ha elkapja őket).

Szóval mindenképpen olyan kutyát szeretnék, amelyik jól bírja a teleket, jól el lesz majd a kislányommal. Bár nem a legfontosabb szempont, nem bánom ha minimálisan házőrző funkciót is ellát: legalább egy kicsit legyen kellemetlen az esetleges betörőknek, illetve ne járjon be a környék összes macskája kedve szerint madarakat ölni a fákról. Szívesen vásárolnék magyar kutyafajtát amiből kevés van, ezzel is hozzájárulva hogy fent maradjon. Magyar vizsla méretű kutyát tudnék elképzelni, annál nagyobbat semmiképp sem.



2023. máj. 12. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:

Ebben a faluban nem jellemző, hogy sétáltatják a kutyákat, pedig sok mindenkinek van kutyája. Csak akkor ugatnak nagyon, ha a megszokott időhöz jóval később kapnak enni. Felhívnám mindenkinek a figyelmét, hogy nem mondtam hogy nem akarok foglalkozni a kutyával. A fél-óra elégnek kell lennie munka, hazaút, család és a napi teendők mellett. Arról meggyőztetek, hogy ha nem elég neki az udvar, akkor valóban érdemes elvinni sétálni. De, mondom itt nem szokták, mondjuk nem is 200-300 négyzetméteres udvarok állnak rendelkezésre aminek a felét elviszi a ház, a kocsibeálló, a melléképület és a kerti kiülő, hanem 600-tól felfele.


Továbbra sem értem, miért kell bunkón válaszolni, de ok, ilyen a stílusotok. Gyerekkoromban sok kutyát még meg is kötöttek, még sem harapták arcon a gazdájukat, jó lehet az idegeneket nagyon nem szerették. DE HANGSÚLYOZNÁM HOGY NEM ÉN NEM KÖTNÉM MEG ÉS FOGLALKOZNÉK VELE. Azok közül akik azt írták, hogy nem akarok foglalkozni vele, idézzék már ide hogy hol írtam ilyet.

2023. máj. 12. 12:11
 22/72 anonim ***** válasza:
91%

"Falun nem vinném el sétálni, elég nagy udvar áll majd rendelkezésére."


Ebben az esetben vegyetek plüss kutyát. Visszavonom a pulit mint javaslat. Egy kutyának sem elég az, hogy van udvar, problémás lesz, szökni fog, rombolni fog, ugatni fogja a falevelet is, amit valamelyik szomszéd meg fog unni aztán bedob valami mérgezett falatot. A kutyának nem csak a mozgás miatt kell a séta, hanem hogy ne golyózzon be. Ha nem viszed sétálni, olyan, mint hogyha te nem hagyhatnád el a házat soha.

2023. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
89%

Ez való nektek:

[link]

2023. máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
98%
#21 régen elfogadott volt a gyereket is övvel verni, ma már nem. Változik a világ, tudod. Ja és csak mert te nem látod, hogy sétálnak a kutyával, mert gondolom nem az ablakból leskelődsz egész nap, attól még biztos viszik őket. Ha nem, akkor Borsodban élsz? Ahol még 1950 körül jár a társadalom?
2023. máj. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
93%

"falun szerintem illik nem sétáltalni egy kutyát. Egyrészt azért mert nagyon sok mindenkinek van kutyája, és ha végig viszed a falun, akkor az összes ugatni fog"


Szoktam utazni a kutyámmal, teljesítménytúrázni, járunk falun is. Látszik, melyik kutyákkal foglalkoznak megfelelően, és melyik kutyákkal nem. Amelyiknek rendes gazdája van, az csak csendben figyel minket, míg tovább sétálunk, csak a kerti díszként tartott kutyák ugatnak veszettül, mert baromira unatkoznak a hülye gazdáik miatt.

2023. máj. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 A kérdező kommentje:
Az hogy nem vinném el sétálni, nem egyenlő azzal hogy nem foglalkozok vele. Ráadásul a nem vinném el sétálni azt jelenti, hogy ha nem muszáj nem viszem el sétálni, de mint ahogy a válaszomban jeleztem, elviszem sétálni ha el kell, meggyőztetek. De itt a faluban tényleg nem szokták elvinni séltáni a kutyákat, a szomszéd el szokta vinni néha hétvégén, ilyen családi túra jelleggel.
2023. máj. 12. 12:26
 27/72 A kérdező kommentje:
Nemcsak nézelődök, beszélgetek is az emberekkel.
2023. máj. 12. 12:27
 28/72 anonim ***** válasza:
97%

Plüsskutya.

Nem kell sétáltatni, nem kényes, nem kell sem nyáron sem télen biztosítani neki fedett helyet.

Neked csak és kizárólag ezt ajánlom.

2023. máj. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
93%

Többször említed, hogy régen ez volt meg az volt, erre hivatkozol. Régen a nőknek kuss volt a neve, elsóztad a kaját, repült a nyakleves és ez TELJESEN ELFOGADOTT VOLT. Ne takarózzunk már teljesen abszurd dolgokkal basszus.

1. A kutyának nem elég a kert, akkor sem ha 1000 négyzetméteres, ismeri minden pontját, minden szagot ami ott van. Mintha egész életedben egyetlen könyvet olvasnál, csak egyetlen filmet nézhetnél amíg meg nem halsz. Kellenek az ingerek, feladatok. A kutya nem gyerek, meg pótlék, de vannak hasonlóságok. A gyerekkel se foglalkozol csak napi 30 PERCET(????) és nem csak egy mesekönyvből olvasol neki évekig.

2. Ha nem tudod a faluban sétáltatni, vidd el kocsival oda, ahol nyugiban sétálhat-futhat-ismerkedhet. Mellesleg mehetne a mezőn is, vannak 10-15-20m nyomkövető pórázok, egyszerre lehet szabad, de kontroll alatt tudod tartani.

3. Ha a kutya nincs nevelve, lemozgatva, szocializálva, GYŰLIK BENNE A FESZÜLTSÉG, amit valóban, legrosszabb esetben rajtad és a gyerekeden fog levezetni! Ezek a tevékenységek naponta minimum(!!) 1-1 órát igényelnek, reggel és este.

4. A magyar kutyák legtöbbje MUNKAKUTYA, van egy funkciójuk, a funkcióhoz társuló ösztönök dolgoznak benne, ezeket ki kell elégíteni. Ha egy terelőkutyának nincs lehetősége megélni az ösztöneit és/vagy nincs fizikailag ÉS mentálisan lefárasztva, akkor KEZELHETETLEN lesz.

5. Tréning, oktatás, nevelés nélkül egy kutya sem fogja érdemben megvédeni a portádat (vannak kivételek, itt az “érdemben”-en van a hangsúly)

6. A lakásban tartott kutyákkal, a lakásban tartottságuk miatt sokkal többet foglalkoznak a gazdáik, legalább naponta 3*15 percre lemennek velük sétálni. Ha kertben tartod, és 1 hétig esik az eső, le merném fogadni hogy maximum kaját adnál neki, ennyi lenne a “foglalkozás” részedről.


Én a helyedben mélyen átgondolnám a kutyatartást, mert ha nem vagy hajlandó foglalkozni vele, akkor MINEK NEKED KUTYA?

2023. máj. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy mi volt régen, mert abból le lehet szűrni, hogy tényszerűen nem igaz amit itt állítanak. Nem mondtam, hogy régen jó volt.

Arra kell nekem kutya, hogy játsszak vele, a gyerekem is játsszon vele, meg én is játsszak vele. Ez nem pont a vele való foglalkozást jelenti? Esküszöm, mintha szándékosan félre akarnának érteni az emberek, te jóisten.

2023. máj. 12. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!