Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kinti kutyát ajánlotok,...

Milyen kinti kutyát ajánlotok, ami jól bírja a telet és szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban volt agár kutyánk, és nagy álmom volt, hogy majd én is szerzek egyet, de az sajnos úri kutya, nem bírja a telet, én meg nem szeretem az állatokat beengedni a házba. (Másik baj vele, hogy még futattni se tudnám elvinni, mert a falu széle tele van vadakkal, azt meg ugye az állam nem szereti ha elkapja őket).

Szóval mindenképpen olyan kutyát szeretnék, amelyik jól bírja a teleket, jól el lesz majd a kislányommal. Bár nem a legfontosabb szempont, nem bánom ha minimálisan házőrző funkciót is ellát: legalább egy kicsit legyen kellemetlen az esetleges betörőknek, illetve ne járjon be a környék összes macskája kedve szerint madarakat ölni a fákról. Szívesen vásárolnék magyar kutyafajtát amiből kevés van, ezzel is hozzájárulva hogy fent maradjon. Magyar vizsla méretű kutyát tudnék elképzelni, annál nagyobbat semmiképp sem.



2023. máj. 12. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
98%

Na most már legalább 35 válasz van, ami próbálja neked elmagyarázni, hogyan kell tartani egy kutyát. A téveszméid, és "dehátrégenisműködöttungabunga" hozzászólásaid ellenére.


Ugye most már belátod, hogy neked vagy nem való kutya, vagy igenis belefekteted az energiát? Ha minden ember szembemegy veled az autópályán, minden bizonnyal nem mindenki más megy rossz irányba.

2023. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:

39-es: természetesen szívesen nevelem, ha több idő kell mint 30 perc, akkor több időt fogok rászánni. Játszani akarok majd a kutyával, meg a gyerekem is játsszon vele, ez miért baj és ezért miért zárja ki hogy foglalkozom is vele? Szerintem jó élete van a gyerekemnek, sokat foglalkozunk vele.


40-es: nem írtam itt suttyó módon, mások már annál inkább, de kétségtelen, hogy az egyik legtrógerebb az te vagy a válaszod alapján. Nem hiszem, hogy bármit is mondtam volna, ami indokolná ezt a beszédmódot.

2023. máj. 12. 13:11
 43/72 A kérdező kommentje:
41-es: régenhogyvolt, csak példának írtam egy-egy dolog kapcsán, nem követendő példaként. Az értetlenkedésem nem elzárkózást jelent, csupán nem értek/nem tudok mindent. 20 évig nem tartottam kutyát, nem vagyok benne.
2023. máj. 12. 13:13
 44/72 anonim ***** válasza:
95%

A kutya nem fog magától futkosni a kertben, hogy elfáradjon. Neked kell gondoskodni arról, hogy fizikailag és mentálisan "lemerüljenek az elemei" a nap végére.


A két legnépszerűbb fárasztási forma a sétáltatás (fajtától és intenzitástól függően ez akár napi 2-3 óra is lehet), ahol ingerek is érik a kutyát (ami ugye jót tesz neki), és a napi rendszeres tanítás (30-60 perc). Arról nem is beszélve, hogy a megfelelő szocializálásához más kutyákkal való időtöltésre (játék, futkározás) is szüksége lehet. Ez ugye megint idő, és megint nem harminc percecske csak.


A válaszaid alapján a te terved a kutyával az, hogy kivágod a kertbe, és ha éppen van időd, akkor talán 30 percet foglalkozol vele. A gyerekedre is ennyi időd van? Bár a gyerek nem egyenlő a kutyával, mindkettőnek foglalkozásra, tanításra, ingerekre van szüksége. Vagy a gyereket is csak kiteszed a kertbe, hogy oldja meg maga?



A szomszédunkban egyébként pont egy ilyen kutyatartó él, mint te, kérdező.

Tudod, mit csinál a kutyája egész nap? Kapar, ás, bontja a kerítést (már tele van lyukkal, többször át is szökött, a szomszéd meg szarik rá igazából, ha már átfér a kutya a lyukon, nagy kegyesen befoltozza), ugat és vonyít. Amíg volt kutyánk, végig ugatott minket, mikor a saját kutyánkkal foglalkoztunk - féltékeny volt, vélhetően, mert őt leszarják kb. Ha jön valaki hozzájuk, bezárják hátra, mert annyira figyelemhiányos hogy ugrál a vendégre, hátha ő foglalkozik vele. Meg nyüszög, hogy itt van. Amíg meg be van zárva, végig vonyít, hogy engedjék ki. Rosszul hangzik a szomszédjának lenni, ugye?


Tudod mennyit foglalkoznak ezzel a kutyával? A napi etetés és itatás idejét. A gyerek néha kijön hozzá (heti max 2 alkalom, de inkább 2 heti kettő) kis simi, kis labda aztán megunta a kutyát. Egyszóval, kábé pont annyi foglalkozást kap, mint amit te tervezel biztosítani.


Teszem hozzá, nekik is hatalmas telkük van (1000nm legalább). Ha a telek méretén múlna, álomkutya kellene legyen, akinek hangját csak indokolt esetben hallani. Ennek ellenére napi 5-6 órákat ugat, legalább.



Szóval amíg nincs naponta legalább 2 órád arra, hogy megadd a kutyának azt, amire szüksége van (fizikai, mentális fárasztás) azt javaslom legfeljebb plüsskutyát szerezz be. Azt lehet simogatni, mikor épp van rá öt perced, másra nem lesz igénye. Nem kell sétáltatni, nem lesz baja ha napi öt perced van csak rá. Sőt, a gyerek is szabadon nyúzhatja.

2023. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én tartok tőle, hogy a puli nektek túl energikus lenne, bár a magyar fajták közül talán az passzolna hozzátok a legjobban.

Egy fiatal, de már nem kölyök, nyugis menhelyi kutyában is lehet gondolkozni. Annak már látjátok a méretét, a szőrzetét, a habitusát.


Nem olvastam az összes választ, nem tudom, írták-e már, de mindenképp legyen egy meleg, száraz hely, ahol télen alhat. (Nem csak a kutyaház.) Mert lehet, hogy papíron "bírja", de a hideg rosszat tesz az ízületeinek.


Hogy több foglalkozást és sétát igényel, arról sokan írtak, ezt már meg sem említem.

Az állatorvosi költségeken is érdemes lenne elgondolkozni, meg egyáltalán, hol van a közelben doki. Mert ha az lesz, hogy "messze van / nem tudjuk elvinni / majd kiheveri / drága, másra kell a pénz", akkor az még egy érv amellett, hogy ne kezdjetek bele!

2023. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 A kérdező kommentje:

45-ös: köszönöm a választ.


44-es: jelenzém, hogy nem vagyok kutyatartó, csak kutyatartó akarok lenni, minden kritikát szívesen veszek, ha jól tálalva. A gyereknevelésre tett megjegyzéseket teljesen feleslegesnek gondolom, ezen kivül korrekt a válaszod. Ha valóban 3-4 órát kell naponta foglalkozni egy kutyával, akkor nem fogok tartani.

2023. máj. 12. 13:27
 47/72 anonim ***** válasza:
79%

Menhelyről nem fognak nekik adni ilyen körülmények közé (nagyon helyesen). Persze tenyésztő sem, úgyhogy a valóban fajtatiszta, törzskönyves kutya is kizárva.


Ha így áll hozzá, majd tud venni egy szaporítós fajtajellegű keveréket potom pénzért, cserébe élete végéig állatorvosi költségeket fizethet. Vagy a szomszéd Józsi odaadja neki a Buksi véletlenül összejött kölykét, de hát az meg közelében sem lesz egy fajtakutyának.


Hát nem csodálatos a falusi kutyatartás Magyarországon!:)

2023. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 A kérdező kommentje:
Ettől a sok rosszindulatú választól rosszabodott a fejemben élő kép az emberekről :( Nem tudom mivel szolgáltam rá ennyi rosszindulatra, érdeklődtem valamivel kapcsolatban, mégcsak az sem igaz, hogy már tartok kutyát, majd a jövőben akarok valamikor, úgy csináltok mintha állatkínzó szeretnék lenni. Korrektül is le lehetett volna írni (mint ahogy egy-két ember hellyel közel megtette), hogy rosszak az elképzelések a fejemben a kutyatartással kapcsolatban. A jövőre való tekintettel szeretném nektek jelezni, hogy az ilyen agresszív vagy passzív agresszív atitüddel a legtöbb embernél pont a kívánt hatás ellentetjét fogjátok elérni.
2023. máj. 12. 13:43
 49/72 anonim ***** válasza:
93%
Menhelyről nem nagyon adnak kintre, de ha meggyőztük a kérdezőt, és ragaszkodik a magyar fajtákhoz, akkor jó lehet a puli, akinek pulija van, azt mondja, az nem kutya, az puli, nemrég egy puli mentette meg a gazdája életét, oda vezette a mentősöket. Viszont akkor ideje elindulni célirányosan, mi kell egy pulinak, mi kell a kutya neveléséhez, elkerülve az elavult módszereket, mik az új irányok, mi az az etológia... stb.
2023. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
78%
Kérdezö: te feltettél egy kérdést, kaptál rá válaszokat, majd elkezdtél velük vitatkozni. Alapból a kérdésedböl is kiolvasható, hogy téged nem igazán érdekel egy másik élölény igénye, erre több kommentben ráerösitettél, ezen meg a felelős állattartó felcseszi magát. Alapvetően nem neked szólnak ezek a keményebb kommentek, hanem annak a felfogásnak, amit képviselsz. Nem kell ezt tulreagálni, de így ne tarts kutyát.
2023. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!