Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kinti kutyát ajánlotok,...

Milyen kinti kutyát ajánlotok, ami jól bírja a telet és szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban volt agár kutyánk, és nagy álmom volt, hogy majd én is szerzek egyet, de az sajnos úri kutya, nem bírja a telet, én meg nem szeretem az állatokat beengedni a házba. (Másik baj vele, hogy még futattni se tudnám elvinni, mert a falu széle tele van vadakkal, azt meg ugye az állam nem szereti ha elkapja őket).

Szóval mindenképpen olyan kutyát szeretnék, amelyik jól bírja a teleket, jól el lesz majd a kislányommal. Bár nem a legfontosabb szempont, nem bánom ha minimálisan házőrző funkciót is ellát: legalább egy kicsit legyen kellemetlen az esetleges betörőknek, illetve ne járjon be a környék összes macskája kedve szerint madarakat ölni a fákról. Szívesen vásárolnék magyar kutyafajtát amiből kevés van, ezzel is hozzájárulva hogy fent maradjon. Magyar vizsla méretű kutyát tudnék elképzelni, annál nagyobbat semmiképp sem.



2023. máj. 12. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 A kérdező kommentje:
Egyébként miért káros egy udvaron tartott kutyánál a napi rendszeres foglalkozás kimaradása (mondom nem lesz ilyen)? Ennél szerintem sokkal rosszabb a panelban tartott kutyáknak, akik ugyan le vannak vivve sétáltatni, de azért közel sincs annyi mozgásra és annyi szabad térre lehetőségük, mint egy kertben. Sőt, azt látom a városban, hogy a sétáltatók csak cigiznek, telefonoznak meg egyméssal beszélgetnek, alig töltenek időt aktívan a kutyával (a járókelők meg feszélyezve érzik magukat a nagytesű kutyák közelében)
2023. máj. 12. 11:34
 12/72 A kérdező kommentje:
10-es válaszoló: légy szíves idézd be nekem, hogy hol írtam olyat hogy lusta lennék nevelni a kutyát. Én azt mondtam, hogy fogok vele foglalkozni, pusztán annyit vetettem fel, hogy az sem kötélre való aki csak tartja, de nem foglalkozik vele minden nap.
2023. máj. 12. 11:36
 13/72 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj, hogy funkció, de nem családtag, ez elég szomorú hozzáállás. A kutya az családtag. Nem gyerek, nem gyerekpótlék, attól még kutya, az is baromira undorító, ahogy humanizálják az emberek, kisfiúnak-kislánynak hívják stb. de az meg a másik véglet, hogy csak a funkciója miatt legyen. Attól még családtag, hogy nem a házban él.
2023. máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk gyerek- és tinikorunkban németjuhász féle keverék volt. Nagyon okos volt, csak akkor ugatott, ha kellett, illetve jelzett, ha valaki áll a kapuban. Mondjuk mi sokat foglalkoztunk vele, fociztunk, teniszeztünk, a hógolyót is imádta.

Persze rosszcsont is tudott lenni, tényleg párszor kiszökött. De amúgy simán elvolt a kertben.

Ha belegondolsz, hogy ehhez van szokva, nem ahhoz, hogy a nyakát szorítod az utcán ha 2 méternél tovább megy, vagy ha jön valaki.

De hozzáállás kérdése.

Lehet lepontozni :)

2023. máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
90%

Falun élek kertesházban.


Hatalmas a kert, mégis heti 3-4x elviszem sétálni a kutyámat, a kertben nem fog csak úgy magának szaladgálni. A többi kertes házban élő ismerősöm is rendszeresen hordja a kutyát sétálni. Ha nem viszed, unatkozni fog, felássa a kertet, ugat majd egész nap, amivel a szomszédok agyára megy stb. Ha nem tudsz bevállalni hetente pár óra sétát a kutyával, akkor ne keserítsd meg az életét annak a szerencsétlen lénynek. Olyan, mintha téged bezárnának egy szobába tv, telefon, könyv, minden nélkül, és azt mondanák, hogy “tessék, szórakoztasd magad”. Legyen már benned egy kis empátia.


Amúgy meg nem csak a faluban lehet kutyát sétáltatni, én el szoktam vinni innen 10-15 percre kocsival tanösvényre, vagy be a városba a Duna-partra, ott is el lehet engedni az erdős részen, sok kutyás jár oda. Legyél kicsit kreatívabb, biztos van a környékeden olyan hely, ahol lehet sétáltatni. Ha nincs vagy neked ennyi nem fér bele, akkor ne tarts kutyát!! Legyen benned ennyi felelősségtudat felnőtt létedre.

2023. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
90%

Semmilyet!!!

Amikor megláttam a kérdést, akkor még úgy voltam vele, hogy "jó, nem fogják beengedni, de azért van egy-két kutyafajta, aki kibírja, annyira nem vészes". De aztán olvastam a kommentjeidet, és te ezt úgy képzeled el, hogy napi fél órát LEHET, hogy foglalkozol a kutyával, de sétálni b*szod vinni, és amúgy csak dísznek kell?


De akkor minek neked kutya? Ez az élőlény egy 3-4 éves kisgyerek értelmi szintjén áll, szüksége van nevelésre, társaságra, mozgatásra. Nem akarod beengedni, jó (bár ez is elég rossz, csak ez még a tűrhető rossz), de hogy SEMMIT nem akarsz vele foglalkozni? Kínozni akarsz egy érző (tudtad, hogy képesek szomorúak, boldogok, féltékenyek lenni? Tudtad, hogy álmodnak is?), intelligens élőlényt? Mert neki az élet, amit te biztosítani akarsz, kínzás lenne.


Azt már csak mellékesen biggyesztem ide, hogy egy neveletlen, elvadult (mert ilyen körülmények között el lesz), lemozgatatlan kutya egyszer úgy arcon fogja harapni a gyerekedet, hogy majd csak pislogsz. Ott fogsz károgni és elaltatod a kutyát, de emlékezz, ez csak és kizárólag a te hibádból történt.


Ui.: a legtöbb esetben egy kertben tartott kutya nem mozog többet, mint egy lakásban tartott kutya.

2023. máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
92%

#8 Valamennyire távol tartja, bár nekünk a tápos raktárban, ahova nem volt bejárása a kutyának, volt néha egér. Ha jellemző nálad a patkány, arra egy tacskó ideálisabb.


Amúgy nem lehetetlen valóban megtanítani, meg elkeríteni néhány növényt, de sövény tövébe pl. nálunk nem lehet semmit ültetni, mert oda szeretnek hűsölőgödröt ásni maguknak.

2023. máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
91%

#14 “Nagyon okos volt, csak akkor ugatott, ha kellett, ”


Erről kérdezd meg a szomszédokat is XD Egyik szomszédomnak volt ilyen kutyája, sose vitte sétálni, a kutya meg sokszor 10 órán keresztül ugatott, amíg a gazdi nem volt otthon. Mikor szóvá tettem neki, nem hitte el, merthogy “ő sosem hallja”. Mondom mert nem vagy otthon, nagyokos…ha lefárasztotta volna sétával, nem ugatással vezette volna le az energiáit a kutya.

2023. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy nálatok mi lenne a "funkciója"? Léteznek munkakutyák, de azokkal rengeteget foglalkoznak!


Egyébként olvass utána, egy kutyának sokkal jobb, ha lakásban lakik, de rendszeresen foglalkoznak vele, sétáltatják, mint egy udvarra zárva élné le az életét.


Azt se értem miért ne lehetne a rétre természetbe vinni sétálni. Ha pórázon van tutti nem vadászik le semmilyen állatot (ha jól nevelt, akkor póráz nélkül se).

2023. máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
89%

#19

Biztos a kislány könyörög egy kutyáért, anyuci meg már megy is venni egyet, hogy a gyereknek legyen mit simogatni napi 10 percig, a nap többi részében meg le van szarva.

2023. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!