Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kinti kutyát ajánlotok,...

Milyen kinti kutyát ajánlotok, ami jól bírja a telet és szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban volt agár kutyánk, és nagy álmom volt, hogy majd én is szerzek egyet, de az sajnos úri kutya, nem bírja a telet, én meg nem szeretem az állatokat beengedni a házba. (Másik baj vele, hogy még futattni se tudnám elvinni, mert a falu széle tele van vadakkal, azt meg ugye az állam nem szereti ha elkapja őket).

Szóval mindenképpen olyan kutyát szeretnék, amelyik jól bírja a teleket, jól el lesz majd a kislányommal. Bár nem a legfontosabb szempont, nem bánom ha minimálisan házőrző funkciót is ellát: legalább egy kicsit legyen kellemetlen az esetleges betörőknek, illetve ne járjon be a környék összes macskája kedve szerint madarakat ölni a fákról. Szívesen vásárolnék magyar kutyafajtát amiből kevés van, ezzel is hozzájárulva hogy fent maradjon. Magyar vizsla méretű kutyát tudnék elképzelni, annál nagyobbat semmiképp sem.



2023. máj. 12. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
94%

54: így akár oké is a dolog. De pár dolgot gondolj meg:


Ugye amit én írtam az alsó hangon napi két séta, te azt írtad, hogy nem tervezed sétáltatni.


A másik, hogy időjárástól függetlenül minden nap van délután játék, ez kinti kutyáknál gyakran kimarad.


A harmadik meg, hogy egy kistestű, kisebb mozgásigényű kutyáról beszélünk. Az ilyen kutyák ritkán alkalmasak 100% kinttartásra.

2023. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
95%
Illetve ami még fontos külömbség: a kistestű kutyus bent van. Teljesen más, ha az életteredben lehet, mint ha ki van dobva a kertbe. Ha bent van a családdal, csak szólnak hozzá, zajlik az élet, random megsimogatjàk, egyszerűen a családi élet ritmusábam van. Ez mind mind inger. A kintinek ez nincs meg. Ő annyit kap az emberből amennyit kimennek hozzà. Ez összehasonlíthatatlanul kevesebb. Gondolj bele, hogyha én csak napi félnórára vinném sétálni a kutyámat, akkor is 24-ből 24 órát a közvetlen közelemben volt. Mig dolgozok a kanapen hozzambujik, megsimizem, beszélek hozzà, stb. A kinti kutyád 24-ből 23,5-öt egyes egyedül lenne, magányosan, unatkozva, 30 perc jutna neki belőled. 48-szor kevesebb egy nap a gazdival töltött idő ez esetben a kinti kutya vs benti kutya felállásban (ha ho-rol beszelunk es a gazdi nem jar el kutya nelkul sehova-en pl ilyen vagyok). Nem ugyanaz, nah…
2023. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
96%
Lehet le leszek pontozva,de én így nem vállalnék kutyát.Emlékszem mindig amikor kimentünk a rokonokhoz a falura és ott is úgy volt tartva a kutya ahogyan te szeretnéd a kutya úgy örült nekünk,mint majom a farkának hiszen mi foglalkoztunk akkor ott vele.Egy kutya az ember életében társ és nem pedig valami tárgy akit ide-oda pakol az ember.Nevelni és foglalkozni kell vele.Egy kutyának édeskevés az a fél-1 óra amit te rá akarsz szánni.Az pedig a mai világban kb semmit se ér a betörők ellen,hogy van kutya.Elkábítják,leütik vagy bármi mást tesznek vele és már be is törtek hozzád.Arról nem beszélve,hogy egy kutya nem olcsó és a tartása se.Én nem vállalnék kutyát a helyedben,mert csak nyűg lenne.
2023. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
90%
Falun nem vinném el sétálni - akkor nem kell kutya, ennyire egyszerű a képlet.
2023. máj. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
96%

Fhuu nem olvastam végig a kommenteket mert már az első oldal kiboritott.


1. De, illik falun is sétáltatni.


2. Nem szalad be más kapuján mert porazra rakod te agyoniskolazott.


3. Én is faluról származom és még ott laktunk is vittem rendszeresen sétálni a kutyámat. Igen, ugatott az egész utca de pont leszartam. Az én kutyám nem marad ki ebből csak azért mert más nem tudja megtanitani a kutyáját viselkedni.


4. A séta nem a foglalkozás miatt kell a kutyának hanem az ingerekert.

Gondolj már bele ha te egész életedben be lennél zárva valahova. Téged se érdekelne hogy, oh de hát nagy a hely.

Ugyanúgy beleörülnél és ki akarnál menni mert már minden szegletet ismered a kertnek.

Ez a kutyának is ugyanúgy kínzás. Lehet hogy kevesebb gondolatuk van mint nekünk, de az ingerre ugyanúgy szükségük van.

2023. máj. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
84%

Mar nem emlekszem, de valamelyik valaszolo irta, hogy a lakasban tartott kutyak legalabb a csaladdal vannak, a kinti kutya meg csak akkor amikor kimennek hozza.


Most igy elgondolkoztam kicsit ezen. Nalunk a kutya a csalad resze. Velem alszik az agyban (jo, ez lehet masoknak kicsit sok, nekunk igy jo. 14 eves lesz, 3 honapos kora ota velem alszik.), okos, rengeteg mindent megert, fegyelmezett, amig mas kutya orjong mellettunk, addig o szepen csendben setal velem. Rengeteg parancsszot ismer. Ha fozok, mindig ott ul mellettem es nez. Soha nem kap emberi kajat, foleg nem asztalrol.

Epp ebedeltunk az elobb, es eszembe jutott ez a komment, amit fent emlitettem. Leultunk enni az asztalhoz, a kutyanak az asztal mellett van a talja. O odament a taljahoz, es neki allt enni. Egyutt ebedeltunk, most pedig sziesztazunk a kanapen.

A kutyak (sot, minden mas allat) is erzo lenyek. Nem is ertem, mire jo az a ”falusi” felfogas, hogy kib*szom az udvarra a kutyat, hazorzonek jo lesz. De amugy orulhet szegeny ha evente 2x hozza van szolva. Se simi, se labda, se jutifalat, a seta azt sem tudja mi fan terem. Ingerszegeny elet, senki hozza nem szol, bezarva egy udvarra egesz eleteben.

Az en kutyamra ha ra jon az 5 perc, jon utanam, piszkal az orraval vagy a mancsaval, es sir. Olyankor mindig megsimogatom es latszik rajta, hogy ”boldogabb lesz”. Ugral, csovalja a farkat es egyszeruen csak boldog, fut valami jatekaert.

El sem tudnam kepzelni, hogy en a kutyat kirakjam a kertbe, 0-24, az ev minden napjan, es majd csak akkor ”nezzek ra”, amikor nekem ugy van kedvem/idom.

Kar igy kutyat venni…

Egy kutyaval foglalkozni kell, tanitani, jatszani vele. Nem eleg ha neha 5-10 percet dobalod neki (vagy a gyerek) a labdat, amikor epp kedvetek van hozza, majd ha megunjatok akkor ”majd feltalalja magat, nagy az udvar”…

2023. máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
33%

#66 Azt azért családja válogatja, hogy a benti kutya csak úgy ott van, cserébe a kintihez amikor dedikáltan kimegyek 4 órára, akkor a házban hagyom a számítógépet-telefont, és a kutyáé az időm. Akinek annyi a kutya, hogy napi 2x15 percet sétáltatja, amúgy meg ülhet mellette a kanapén, annál szerintem többet foglalkozok vele.


Az ágyban alvást meg hagyjuk, ő be van oltva olyan kullancsos dolgok ellen, amikre én nem. :D Olyan exem is volt, aki szerint a kutyának kint a helye, de a macska öntisztító, az bejöhet. Ezt mindenki eldönti magának, én akkor engedném a kanapémra vagy az ágyamra vagy akárhova, ahol szexelni szoktam a kutyát, amikor hajlandó vagyok a táljából enni. :D

2023. máj. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, csak kötözködsz. A benti kutyával is foglalkoznak órákat, pont azért, hogy ne romboljon. Miért csak a két véglet van nálad (ami egyébként egyáltalán nem is valós): a kerti kutya napi négy óra foglalkozással, és a benti napi 15 perccel. Ez butaság, te is tudod, csak veszekszel…
2023. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
28%
#68 Nem is mondtam, hogy nincs benti kutya, amivel ne foglalkoznának, pont erre akartam felhívni a figyelmet, amit te mondasz, hogy nem csak két véglet van, ugyanis a legtöbb válaszoló úgy tűnik, addig jutott el a gondolkodásban, hogy vidéken mindenki csak kirakja a kutyát a kertbe és kész.
2023. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
85%
69: nem addig jutott el a legtobb valaszolo. Csak a kerdezo irasabol egyertelmu, hogy o pont az a veglet, aki csak kirakja a kutyat a kertbe es kesz. Es ezt probalja mindenki megmagyarazni neki, hogy nem jo…
2023. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!