Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az embereknek mért...

Nem értem az embereknek mért nem jó a menhelyi kutya?!

Figyelt kérdés
Oké megvesznek egy bizonyos fajtát, mert a fajta szerelmesei , és kiállításokra akarnak járni vele stb...de a kiállítás mértjó a kutyának? annak csak a gazdi örül..meg hogy a border az aglity királya...én ebben nem is kételkedem. de keverék is tud olyan ügyes lenni mint egy border. Én nem aztmondom , hogy ne vegyenek az emberek tenyésztőtöl kutyát..csak ha már van nekik egy fajtatiszta akkor mért akarnak mellé mégegy ugyanolyat pl? mértnem mennek be menhelyre egy régóta bent lévő , szomorú kiskutyáért?szegény a rácsok mögött éli le az életét..nagyon is megtehetném , hogy 100 ezres kutyát vegyek..és bizony van olyan fajta amiért oda-vissza vagyok....mégis inkább menhelyről fogadtam be , immár a negyedik kutyámat...amit tenyésztőnél költöttem volna 1 !! KÖLYÖKRE , abbol 1 évig eltudom látni a menhelyes kutyáimat. Mindenki felvan háborodva a menhelyeken , de segíteni azt már nem.Meg jajj olyan szomorú vagyok ha egy sintéres kutyát látok ilyen hirdetéssel: még 2 hét az élet , fogadj örökbe kérlek ! és másnap elmegy , vesz 100 ezerért egy kutyát..de azért ő jajjde szomorú..én 3 kutyát mentettem meg altatás elől, a 4. pedig agresszív és kezelhetetlen volt amikor hozzámkerült , mert a gazdája ütötte verte a láncon...ma már úgyszeret engem , ahogy egy tenyésztőtől vett kölyök sosem szeretne. Miért nem éri meg nektek a menhelyi kutya?
2010. nov. 20. 18:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/187 anonim ***** válasza:
73%
igazad van. egyetértek veled, de sajnos én sem értem őket:(
2010. nov. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/187 A kérdező kommentje:
egy tenyésztőtől vett kutya SOSEM fog úgy szeretni , mint egy olyan aki x évig nyomorban élt, akit vertek, vagy éheztettek. Jöhettek azzal hogy ez hülyeség..pedig határozottan állítom ! a tenyésztői kutyusnak nemlátod a szemében a hálát. egy hányatott sorsú menhelyes kutyánáál inkább.. megérti minden egyes szavadat !!!! sőt...van amikor nemszólsz semmit, de tudja mit gondolsz...bár akinek még nemvolt része "menhelyes szeretetben "az nemtudhatja miről beszélek..
2010. nov. 20. 18:30
 3/187 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk egy menhelyi cicánk van, és van két menhelyről való kutyónk, a cica kezelhetetlen volt, állandóan szökött, támadt ,agresszív volt, sok idő és türelem kellett hozzá, de megérte, az egyik kutya pedig nagyon beteg volt daganatos, nálunk pusztult el, állandóan állatorvoshoz hordtuk, a gatyánk rá ment, de a hála a szemében minden pénzt megért, a másik kutyus meg egy isten átka:)) mindent szét rág, összepisil , de egyszerűen olyan hűséges ragaszkodással vesz minket körül, hogy nem lehet nem szeretni . Először tenyésztőtől akartam kutyát de a férjem azt mondta irány a menhely és előbb nézzünk ott szét, és igaza volt, nem tudtunk eljönni kutya nélkül, emellett megértem azt is aki tenyésztőtől vesz állatot, mert joga. Szoval offolok a kérdésedre de kíváncsian fogom olvasni azok válaszát akik nem így látják mint mi.
2010. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/187 anonim ***** válasza:
71%

Én a Magyar Vizsla szerelmese vagyok és én csakis gazdátlan kutyát veszek magamhoz, az én tündéri akkor egy éves vizslámat egy Pest közeli sintér terepről hoztam ki... és az az igazság, hogy volt ott millió kutya, de akkor is ő vt az akit ki kellett onnan mentenem, ő nézet ki a legrosszabbul, holott semmi egészségügyi problémája nem vt, csak lelkileg sérült és a kis kenneljében állandóan feküdt ezért elfeküdte az egyik hátsó lábát és napokig sántított, még most is könnyezek, ha visszagondolok arra, hogy az én tündéremnek milyen szörnyű sorsa volt...

Volt más fajta kutyám keverékem is, de nekem a vizsla az egyetlen olyan fajta akivel életem végéig élni akarok!:)

Én nem ítélek el senkit, csak nem értem a fajta jellegért 10 ezreket fizetőket, akkor már nem mind1,hogy keveréket fogad-e örökbe... Az meg sztem teljesen normális ha valaki tenyésztőtől vesz kutyát...

2010. nov. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/187 anonim ***** válasza:
75%

"egy tenyésztőtől vett kutya SOSEM fog úgy szeretni"

Ne haragudj, de ez hülyeség!


Akkor most elmesélem a mi egyik kutyánk történetét. Volt egyszer egy drótos magyar vizslánk, akit nagyon szerettünk, de itt hagyott minket. Valamivel később, mikor már elmúlt a szomorúságunk, megint szerettünk volna kutyát, mégpedig szintén vizslát, de kölyköt, akit a kezdetektől lehet vadászatra tanítani. A kiskutyát az ország túlvégéről hoztuk, nagyon boldog volt mindig, most már öreg, és szeret. Tud szeretni annak ellenére, hogy tenyésztőtől vett kutya. Hogy miért nem menhelyről szereztünk kutyát? Mert egy fajtatiszta kölyök kellett nekünk.


És nem azt akarom mondani, hogy lenézném a keverék kutyákat, mert ismertem nem is egy keverék ebet, és mind nagyon aranyos, kedves, barátságos volt.

2010. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/187 anonim ***** válasza:
28%
Hát ez is igaz, de ha az emberek csak menhelyről vennének kutyát, akkor az összes kutya menhelyre kerülne, az meg nem lenne jó... Mindenesetre nekem lesz egy menhelyi cicám legalább is akarok*.* annyira ártatlanok..
2010. nov. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/187 A kérdező kommentje:
nekem az agresszív , kezelhetetlen kutyám , akit menhelyről fogadtam be, egy staffordshire szuka !! véraláfutásos volt a nyaka, mert belenőtt neki a lánc..a háta tele sebekkel...odamentem a ketrecéhez , benyultam hozzá, megsimogattam...szóltam a nőnek , hogy nekem ez a kutya kell.aztmondja, ez a kutya altatva lesz..már 3 éve bentvan , nemadták ki senkinek , mert hihetetlen agressszív...harap támad, szófogadatlan...alig mernek bemenni hozzá takarítani..mondom nemérdekel hozzák ki nekem.hazavittem, az úton semmi gond nemvolt vele..otthon megtépte a kezem, műteni kellett..mondtam nemadjuk fel, lesz itt még változás. most 1 év után a kajájában turkálok, ha akarom lenyulok a torkán, ráülök a hátára..télen a 2 éves unokatesómat húzza a szánkón !!BÁRMI. soha semmilyen agressziót nem mutatott, amikor látta hogy én nemfogom többet bántani..én nem olyan vagyok mint az előző gazdája..igazából úgy hoztam haza , hogy vagy életben maradok vagy nem..én tudtam ezt..de aztmondom MEGÉRTE, és imádom !:)
2010. nov. 20. 18:42
 8/187 anonim ***** válasza:
33%

Pedig hülyeség... Eddig két kóborkutyát fogadtam be, kaptak "full szervízt" az orvosnál, felhízlalatam őket, jó soruk volt, majd hopp, egy nap letapostak mire hazaértem. Valóban nagyon szerethettek a hánytatott sorsú ebek:P


Amúgya kérdésedre a válasz egyszerű, az ember alapvetően önző, mint minden mást. Az állatmentés az alturizmus egy extrém változata, amikor lelki haszonot (boldogságot) kap a gazdi a sok befektetett enerigáért. Ám ha ez neki nem éri meg, akkor nyilván nem fog menteni. Ilyen egyszerű. Önzésből áll a világ (amúgy állatéknál is).

2010. nov. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/187 anonim ***** válasza:
81%

Akkor elmondom nektek.


Nem biztos, hogy akinél van több fajtatiszta az nem ment kutyát, vagy nem segíti őket. ( pl. gazdát keresni, vagy anyagilag támogatni a menhelyet, sintér telepet )


A kiállításra azért hordják az ebeket, mert minél több dijjat nyer, annál többet ér a kutya, ez által többet érnek a kölykök is, illetve többért fedez. De itt nem csak kiállításra megy hanem szűrésekre is.

Mind ez garancia arra hogy nem születnek beteg kölykök.


Aki meg nem tenyésztésre használja a kutyát, hanem munkára, fontos hogy egészséges, nagy munkabírású legyen, terhelhető, és az adott fajtának megfelelően viselkedjen.

Ezt a menhelyi keverék kutyánál nem lehet tudni.

Nem tudni hogy egyes ingerekre hogyan reagál, nem tudni milyen betegségei vannak, lesznek.

Több olyan eset is van, hogy kihoztak menhelyről keverék kutyát, és a gatyáját is ráköltötte az illető, mert minden nap az orvoshoz járt. Míg a tenyésztőtő vásárolt kutya gazdái töredékét fizették a tenyésztőnek, és az orvosnál az oltásokat.

És azért ez nem mindegy.


Nekünk is van tenyésztőtől kutyánk, és van sittről is mentett. És hidd el nekem mind a kettő kutya egyformán tud örülni és szeretni. Tök mindegy hogy honnan jöttek...

2010. nov. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/187 anonim ***** válasza:
22%

Teljesen igazad van!

Talán azért vesznek sztem inkább tenyésztőtől mert azt gondolják az emberek, hogy az egészséges, lelkileg is "tiszta" lappal indulnak vele mint egy örökbefogadott kutyánál.

Nekem volt egy yorkshire terrier kutyusom, sajnos elpusztult, elhoztunk egy háztól egy keverék kiskutyát utána, tele bolhával stb. és valóban sokkal hálásabb kutya vált belőle, mint a kis yorkim akit imádtunk szinté n.

Szándékomban áll később egy menhelyes kutyust elhozni.

2010. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!