Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az embereknek mért...

Nem értem az embereknek mért nem jó a menhelyi kutya?!

Figyelt kérdés
Oké megvesznek egy bizonyos fajtát, mert a fajta szerelmesei , és kiállításokra akarnak járni vele stb...de a kiállítás mértjó a kutyának? annak csak a gazdi örül..meg hogy a border az aglity királya...én ebben nem is kételkedem. de keverék is tud olyan ügyes lenni mint egy border. Én nem aztmondom , hogy ne vegyenek az emberek tenyésztőtöl kutyát..csak ha már van nekik egy fajtatiszta akkor mért akarnak mellé mégegy ugyanolyat pl? mértnem mennek be menhelyre egy régóta bent lévő , szomorú kiskutyáért?szegény a rácsok mögött éli le az életét..nagyon is megtehetném , hogy 100 ezres kutyát vegyek..és bizony van olyan fajta amiért oda-vissza vagyok....mégis inkább menhelyről fogadtam be , immár a negyedik kutyámat...amit tenyésztőnél költöttem volna 1 !! KÖLYÖKRE , abbol 1 évig eltudom látni a menhelyes kutyáimat. Mindenki felvan háborodva a menhelyeken , de segíteni azt már nem.Meg jajj olyan szomorú vagyok ha egy sintéres kutyát látok ilyen hirdetéssel: még 2 hét az élet , fogadj örökbe kérlek ! és másnap elmegy , vesz 100 ezerért egy kutyát..de azért ő jajjde szomorú..én 3 kutyát mentettem meg altatás elől, a 4. pedig agresszív és kezelhetetlen volt amikor hozzámkerült , mert a gazdája ütötte verte a láncon...ma már úgyszeret engem , ahogy egy tenyésztőtől vett kölyök sosem szeretne. Miért nem éri meg nektek a menhelyi kutya?
2010. nov. 20. 18:24
 181/187 A kérdező kommentje:
Ez nem attól függ , hogy honnan van a kutya...MINDEN kutya megvédi a gazdáját, ez ösztönös viselkedés..
2010. nov. 25. 20:58
 182/187 anonim ***** válasza:
89%
Már megint mi van itt? Kitárta a kapuit a diliház! Össze-vissza szidjátok egymást, azt se tudjátok, ki-kinek ír! Még a nő is tökön szúrja magát? Ne a pontszámokat nézzétek, mert az minden nap változik! Tiszta őrültség azon civakodni, hogy kinek milyen kutya tetszik. Az a fontos, hogy tiszteségesen tartsa, és ne megunt nyűgként kitegye 10 km-el arrább. LEGYÜNK ÁLLATBARÁTOK és ne pocskondiázzátok egymást! Nekem mind a 2 fajta kutya tökéletesen megfelel, és nem tartom kompetensnek azt, aki csak az egyik, vagy másik mellett voksol, anélkül hogy megtapasztalta volna a tartásukat. *
2010. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/187 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


A kutya természetes ösztönös viselkedése, pont hogy azt diktálná, hogy elrohanni. Milyen dolog az hogy a falkavezér ( mi emberek ) nem tudja megvédeni a falkáját. ( őt és magadat )

Amúgy meg egy régi telepen ahol dolgoztam, ott volt egy srác, és állandóan ütötte a kutyáját ( többször többen is szóltunk neki, hogy nem így kell nevelni ).

Egy másik kollégám segéd volt hobbyból, és egyszer lepróbálták ( szakszerüen ) a kutyát, és a kö...g gazdája csoldálkozott hogy nem véd a kutyája.

Az én kutyám aki a tenyésztőtől van, akkor volt három hónapos, és megkergette a segéd srácot ( dirrekt berohant a portára, hogy növelje az ömbizalmát ), miután az felbosszantotta azzal, hogy cibálta a nagrágomat meg a kabátomat.

2010. nov. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/187 anonim ***** válasza:
92%

T.Kérdező!Miért baj ha egy ember igényes arra amilye van?Akinek konkrét elképzelése van a fajra,nemre,szinre az szerintem nyugodtan vegyen magának.Persze attól még támogathat egy kutyamenhelyet is.Azonban az udvarába a térkövet,az autóját,a virágait-mindent maga választ mert az a természetes akkor a kutyáját miért ne választhatná?

Nem olvastam végig a sok sületlenséget ami pro-és kontra elhangzott csak néhányat.

Nekem ez a vélenyem és én így látom!Ha valaki másként látja az sem elitélendő--szerintem!

2010. nov. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/187 anonim ***** válasza:
17%

Azért az udvari térkő nem összehasonlítható a kutyával. Az egyik egy élettelen tárgy a másik (legalábbis mifelénk) családtag! Nekem nem a kertem dísze a kutyám!

Legyen szó, keverékről vagy fajta tisztáról!

2010. nov. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/187 anonim ***** válasza:
100%

sok helyen nem dísznek van a kutya.

Persze van olyan is.

Ám nálam pl. figyelembe kellett venni a fajta tulajdonságait, a szőre hosszúságát, és a magasságát. A szín már mellékes. Első sorban viszont az egészsége a fajta terhelhetősége számított.

Egy gyepiről származó kutyánál ez lutri. Nem lehet annyira megformálni mint egy nyers kölyköt. Pont azért mert nem tudni milyen fajta keveredett bele, és milyen bántalmak érték.

Ettől függetlenül nem nézem le a sittes kutyákat, nekem is van, de van tenyésztőtől is.

2010. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/187 anonim ***** válasza:
Azért a menhelyi kutya nem olyan mint egy fajtiszta. Ha kölyök,nem tudhatod, hogy mekkorára fog nőni, lehetnek öröklődött betegségei, viselkedési zavarai. Ha keverék nem lehet tudni, hogy pontosan milyen igényei, tulajdonságai lesznek. Szóval én nem szólok a menhelyi kutyák ellen, de egy fajtiszta sokkal biztosabb és azért valljuk, be hogy általában szebb is. És azért egy tenyésztőtől vett kutya is igenis szeretheti a gazdáját, pláne a hűségesebb fajták közül.
2011. okt. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!