Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az embereknek mért...

Nem értem az embereknek mért nem jó a menhelyi kutya?!

Figyelt kérdés
Oké megvesznek egy bizonyos fajtát, mert a fajta szerelmesei , és kiállításokra akarnak járni vele stb...de a kiállítás mértjó a kutyának? annak csak a gazdi örül..meg hogy a border az aglity királya...én ebben nem is kételkedem. de keverék is tud olyan ügyes lenni mint egy border. Én nem aztmondom , hogy ne vegyenek az emberek tenyésztőtöl kutyát..csak ha már van nekik egy fajtatiszta akkor mért akarnak mellé mégegy ugyanolyat pl? mértnem mennek be menhelyre egy régóta bent lévő , szomorú kiskutyáért?szegény a rácsok mögött éli le az életét..nagyon is megtehetném , hogy 100 ezres kutyát vegyek..és bizony van olyan fajta amiért oda-vissza vagyok....mégis inkább menhelyről fogadtam be , immár a negyedik kutyámat...amit tenyésztőnél költöttem volna 1 !! KÖLYÖKRE , abbol 1 évig eltudom látni a menhelyes kutyáimat. Mindenki felvan háborodva a menhelyeken , de segíteni azt már nem.Meg jajj olyan szomorú vagyok ha egy sintéres kutyát látok ilyen hirdetéssel: még 2 hét az élet , fogadj örökbe kérlek ! és másnap elmegy , vesz 100 ezerért egy kutyát..de azért ő jajjde szomorú..én 3 kutyát mentettem meg altatás elől, a 4. pedig agresszív és kezelhetetlen volt amikor hozzámkerült , mert a gazdája ütötte verte a láncon...ma már úgyszeret engem , ahogy egy tenyésztőtől vett kölyök sosem szeretne. Miért nem éri meg nektek a menhelyi kutya?
2010. nov. 20. 18:24
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/187 anonim ***** válasza:
91%

mindenkinek szíve joga hogy arra költse a pénzét amire akarja...

hogy jössz te kérdező ahhoz, hogy mások pénztárcájába turkálj?

2010. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/187 anonim ***** válasza:
12%

Meg sem értitek mit is akart a kérdező, csak köpködtök itt mint az idióták!

Beszéltek itt szeretetről és egy darab kőben is több érzelem van mint bennetek!

Kedves kérdező ezt csak a hasonló gondolkodású és érző emberekkel tudod megbeszélni, itt most nem , de hidd el sokan vannak!

Sokan vagyunk.......FANATIZÁLTÁK!!!

2010. nov. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/187 anonim ***** válasza:
0%
21.52! De, sokat kérsz! Add meg a lehetőséget, hogy azon a 100 000 forinton egy menhelynyi kutya jól lakjon!
2010. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/187 anonim ***** válasza:
83%

22:01


Kérlek add meg a lehetőséget hogy arra költsem a pénzem amire akarom.Én dolgozok meg érte és nem te.

2010. nov. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/187 anonim ***** válasza:
21%

Igazad van, mindenki költse arra ami

számára fontos! Van akinek egy új ruha a fajtatiszta ölebének , akinek az emberek találékonysága miatt nem nőtt szőre és van akinek 30 kiló kutyaeledel amit a menhelynek ad! Mindenkinek a saját maga dönt, ebben igazad van! Azt csinálsz a pénzeddel amit akarsz, felőlem szét is tépheted!

2010. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/187 anonim ***** válasza:
78%

22:01-nek!

Ne hidd hogy az adományokból nem jön össze a pénz!

Csak sokszor nem a kutyákra megy, hanem valaki ZSEBÉBE!


És akkor megint ott vagyunk, hogy miért is kellene a szaporítókat támogatni???

2010. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/187 anonim ***** válasza:
79%
Már maga a kérdésfelvetés is totál értelmetlen és jókora szűklátókörűségre vall a kérdező részéről. Szerintem kár ezt a témát tovább ragozni.
2010. nov. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/187 A kérdező kommentje:

mért turkálnék én bárki zsebében? leírtam már, nagyon is megtehetném hogy 100 ezres kutyát vegyek..jobban állok az átlagnál anyagilag..mondjuk úgy hogy vehetnék egyszerre kettőt is...tehát nemvagyok féltékeny a drága kutyákra.elmondom miért szeret jobban egy rossz sorsú menhelyi kutya mint egy jó környezetben nevelkedett:



menhelyi kutya: ütötték verték, éheztették ,kidobták, kóborolt, ázott fázott. Bekerül a rácsok mögé hónapokra..te kiviszed onnét. Minden pillantásodat megfogja köszönni !



kennelkutya: jó környezetben nőtt fel, tehát azthiszi , hogy amit te megadsz neki az TERMÉSZETES.



a menhelyi kutya viszont tudja , hogy egy pillantásért is hálásnak kell lenni.



gondolkodjatok már..és nemondjátok hogy hülyeség.

2010. nov. 20. 22:32
 69/187 anonim ***** válasza:
80%

"a tenyésztőknek IVARTALANÍTVA kellene kiadniuk a kutyáikat én aztmondom"


Ez a hülyeség, nem az, hogy a menhelyi kutya hálás. Persze, hogy az, de mint ahogy az ember, a kutya is lehet ilyen, meg olyan. Lehet olyan, amit kidobtak, mert meguntak, és ha valaki befogadja, annak örök hálával tartozik. De olyan is van, aminek rossz természete van, és azért szabadultak meg tőle. Azt hiába fogadod be, viszed gyerek mellé, ha aztán megmar.

Mit gondolsz, ha minden tenyésztőtől elhozott kiskutyát ivartalanítanának, mi lenne a fajtákkal? Akkor csakis a falusi és a kóbor kutyák tudnák fenntartani a kutyát, mint állatfajt. A fajták eltűnnének, mert nem lenne egy sem, ami fenntartaná a jó vérvonalat. És ahogy a fentiek már írták, nem szabad összetéveszteni a tenyésztőket azokkal az emberekkel, akik azt mondják, hogy "Hadd fialjon legalább egyszer életében". A tenyésztő körültekintő, orvoshoz hordja a szukát, a kölyköket, a szaporító meg csak ráhagyja a természetre, majd növeli a menhelyek kutyapopulációját. Remélem, érthető, amit leírtam.

2010. nov. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/187 anonim ***** válasza:
68%

,,menhelyi kutya: ütötték verték, éheztették ,kidobták, kóborolt, ázott fázott. Bekerül a rácsok mögé hónapokra..te kiviszed onnét. Minden pillantásodat megfogja köszönni !



kennelkutya: jó környezetben nőtt fel, tehát azthiszi , hogy amit te megadsz neki az TERMÉSZETES.,,



Látod én meg tudlak cáfolni.

Nálunk van sintéri kutya. Ütötték verték, ázott fázott,ezért fél ha kimegyünk sepregetni,és nem keresi minden pillantásod. Inkább bemegy addig a helyére.


Ám akit a tenyésztőtől vettem, sokkal kevesebbet költöttem rá mint a mentettre, lesi minden mozdulatom, és ha kell megvéd, és nem futamodik el. Főleg nem egy seprűtől...

Hozzá kell tegyem, hogy nem kenelbe van zárva, és nincsen láncra verve egyik se.


De mond már meg légyszi, hogy miért kéne mindenkinek menhelyről vinni kutyát? Miért legyen még több szaporító?

2010. nov. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!